בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בואו נרוויח על זה שוב 
 
 
אודליה ברקין

רוברט דה נירו ובילי קריסטל מתאחדים ב"בואו נדבר על זה שוב". עוד חדשים בקולנוע: מועדון הקיסר, איש החשמל ומרלן דיטריך - השיר שלה. שווה צפייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בוא נדבר על זה שוב

 
Analyze That

המאפיונר פול ויטי (רוברט דה-נירו) לוקה במעין התמוטטות עצבים ומועבר מהכלא בו הוא שוהה, תחת חסותו של הפסיכיאטר שלו, בן סובול (בילי קריסטל). סובול ממש לא שמח לפגוש את מטופלו הקרימינלי; הוא בדיוק מתאבל על אביו שנפטר וחווה מעין משבר אמצע החיים. ויטי מנסה לראשונה בחייו לעבוד בעבודות חוקיות, בעוד במאפיה מתרחשת מלחמת כנופיות. סרט המשך ל"בוא נדבר על זה". קומדיה.

במאי: הרולד ראמיס (בוא נדבר על זה), 95 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: אילת- הקניון האדום; אשדוד- גיל; אשקלון- גיל; באר -שבע-אורי; בת ים- רב חן; גלילות- סינמה סיטי; הוד השרון- גיל; הרצליה - רב חן; חדרה- לב; חולון- גלובוס; חיפה- גלובוס, אורי; טבריה- בית גבריאל; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; נהריה- גלובוס; נס ציונה-גיל; נתניה- גיל; פתח תקווה- גיל, היכל; קרית אונו-רב חן; קרית ביאליק- קריון; רחובות - רב חן; ראשל"צ- גיל, הזהב; רמת גן- לב אלרם; רעננה- פארק; שהם- גלובוס; תל אביב- גלובוס, הוד, פאר.
 
Box Office Magazine: טוב יותר מהסרט הראשון! חבל שלליסה קודרו ניתנו כל כך מעט דקות מסך. מהנה ושמח - רואים שכל המעורבים בסרט פשוט עשו כיף חיים. למעריצי בילי קריסטל והסרט הראשון - ההנאה מובטחת!

Slant Magazine: החיבור המחודש בין הפושע לפסיכולוג שלו נראה טבעי ומשעשע. הסרט לא ממריא. זה לא שאין בו כמה רגעים משעשעים, אבל את כולם תוכלו לראות בסרטון ה"בקרוב". חביב.

Spliced Online: שחוק, תמציתי, רדוד, נמוך וצפוי. הוליוודי ומתחנף, הסרט הזה חייב הרי להוכיח שהפשע לא משתלם. הפספוסים של הסרט שמוקרנים בסופו (תישארו לכתוביות הסיום), מצחיקים יותר מהסרט עצמו.

ואודליה מסכמת: הביקורות מעורבות - חלקן טוענות שהסרט מיותר וחלקן טוענות שהוא טוב יותר מהסרט הראשון. שורה תחתונה: הסרט הזה מהנה, קליל, מצחיק למדי, ובהחלט שווה צפייה, כל עוד אתם לא נחרדים לראות את רוברט דה-נירו מפגין את כישוריו הקומיים ואת קמטיו המתקדמים.
 

מועדון הקיסר

 
The Emperor's Club

ויליאם הונדרט (קווין קליין), מחנך ועוזר למנהל בית הספר סט. בנדיקט, מאמין שתפקידו של המורה הוא לא רק לחנך את התלמידים אלא גם לעצב את אישיותם. אבל בסתיו של 1972, עולמו המסודר והמוגן של ויליאם עומד במבחן עם בואו של תלמיד חדש, סדוו'יק בל (אמיל הירש), בנו של סנטור מווירג'יניה. מיד לאחר בואו, מתפתח בין הסטודנט והמורה עימות סוער על עמדות, רצונות וכוח. עימות שהשלכותיו יורגשו גם אחרי שנים רבות. סיפור על חינוך והתבגרות. דרמה.

במאי: מייקל הופמן (יום בהיר אחד, חלום ליל קיץ), 109 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: באר שבע-רב חן; חיפה-רב חן חורב; ירושלים- רב חן; פתח תקווה- רב חן; רחובות-רב חן; רעננה - רענן; תל אביב- רב חן דיזנגוף.
 
 
Box Office Magazine: דרמה מפתיעה, גם אם מלאת פגמים, שמובילה את הצופה למקומות לא צפויים. סרט מרגש על אדם שאכפת לו יותר מדי, המעלה שאלות שאין להם תשובות קלות.

Slant Magazine: סרט נאה בהחלט מז'אנר סרטי המורים האידיאליסטיים ומעוררי ההשראה שבתוכנו. לא מדהים כמו "ללכת שבי אחריו", אך בהחלט סביר.

Spliced Online: כיוון שהסרט מכיל את כל קלישאות סרטי התיכון היוקרתי, התלבושת האחידה, בית הספר לנערות שמחוץ לתחום והמורה הכריזמטי, הוא לא נראה אמיתי, אלא וריאציה על שלל סרטים דומים שנעשו בעבר.
 

איש החשמל

 
הסרט מביא את סיפורו של פנחס רוטנברג (מנשה נוי), שהקים את מפעל החשמל בנהריים בשנות העשרים. רוטנברג היה איש יוצא דופן בגלריית הדמויות המאכלסות את הפרק ההיסטורי של טרום המדינה. מצד אחד איש יצרי, אובססיבי, שעברו האפל יצר מיתוסים רבים והטיל צל על פעולותיו, מצד שני איש חזון שהתרועע ועמד מול גדולי עולם.

הסרט עוסק בסוף השבוע הסוער של השיטפון בנהריים, 13 בפברואר 1931. כשרוטנברג, הנמצא במשרדו בחיפה, מקבל את הידיעה על הצפת תחנת החשמל שעומדת להיפתח בעוד ימים ספורים, הוא יוצא לנהריים כדי להציל את התחנה. בדרך הוא מתעמת עם זכרונותיו, עברו וחזונו. עם ליאור אשכנזי ואיילת זורר.

הסרט זכה בשני פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע:
על ניהול אומנותי - יורם שייר
על עיצוב תלבושות - רקפת לוי

במאי: אלי כהן (שתי אצבעות מצידון), 90 דקות, ישראל 2001

הקרנות: חיפה-פנורמה; תל אביב- סינמטק.
 
תרבות: הסרט ממשיך, לצערי, את מגמתה של סידרת הטלוויזיה "אגוז", בבואו לעסוק עם חומרים היסטוריים מקומיים בכלים הוליוודים ובתקציב ישראלי. התוצאה, בשני המקרים, היא כישלון מצער, שאינו מצליח לגבש שפה מקורית ישראלית לטיפול בחומרים ונראה כמו חיקוי כושל של הדבר האמיתי. מצד שני, בשני המקרים התסריט הוא נורא, אז אני לא בטוח עד כמה אפשר להאשים את כהן על זה שלפחות ניסה. כמו במקרה של "ג'ירפות", גם "איש החשמל" עוכב במשך כמה שנים טובות (הוא היה אמור לצאת בקיץ), זאת בשל בעיות מימון למיניהן.
 

מרלן דיטריך: השיר שלה

 
Marlene Dietrich: Her Own Song

סרט תעודה מרתק על השחקנית והזמרת מרלן דיטריך: סמל-מין, זמרת מלחמות, טיפוס גדול מהחיים. מרלן עזבה את גרמניה מולדתה והמירה את אזרחותה באמריקנית, עם עליית הנאציזם. על מעשה זה היא הוכתרה כבוגדת בארצה והקדישה את מירב מאמציה למאמץ המלחמתי האמריקני.
הסרט עוקב אחר מהלך חייה המרתק ואחר אופייה ויופייה המיוחד.

במאי: ג'יי דיוויד ריבה (הנכד של דיטריך) , 100 דקות, ארה"ב/גרמניה 2002

הקרנות: ירושלים- לב סמדר; תל אביב-לב דיזנגוף.
הסרט יוקרן בסופי שבוע ובימי ראשון בלבד.
 
InsideOut: מתמקד בתקופה ספציפית בחיים של דיטריך, תקופה שעצבה אותה והגדירה אותה - תקופת המלחמה. חוויה להכיר את האישה המדהימה הזאת, שמקבלת את תהפוכות החיים שמתגלגלות עליה באצילות נפש ועם המון הומור. החסרון היחיד של הסרט הוא שאין בו מספיק קטעים בכיכובה של דיטריך עצמה. אך הקטעים בהם היא מופיעה, שרה ומתראיינת פשוט מצמררים.

ואודליה מסכמת: סרט מעורר השראה. האישה הזאת פעלה בכל מאודה למען רעיונות שהאמינה בהם, והייתה מוכנה לשלם את המחיר הכרוך בכך (ניתוק מאמה ואחותה שנשארו בברלין, חרם על ידי הגרמנים, סכנת חיים בעת ההופעות במלחמות). החיסרון היחיד של הסרט, שהוא נגוע באמריקניות יתר - בתה של דיטריך, אמריקנית לחלוטין ובנה, הבמאי, מציגים את מעברה של דיטריך לאמריקה כניצחון כוחות האור על כוחות החושך, ואת דיטריך עצמה, כהתגשמות החלום האמריקני של אישה שבנתה את עצמה במו ידיה והגיעה להצלחה עצומה - הצגה קצת צורמת ואידילית מדי של המציאות.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות:

יפה במנהטן, לנשק את ג'סיקה סטיין, האויב שבפנים, צעד אחר צעד

שר הטבעות - שני הצריחים, בית"ר פרובנס, האחיות מגדלנה, משי אדום, לכבוש את האוורסט

עיר ליד הים, ארבע נוצות, תשע מלכות


האומנם בוא נדבר על זה פעם שנייה מצחיק יותר מהפעם הראשונה? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.


ארכיון המדור המלא: כל הביקורות, כל הסרטים.
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by