בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא על המסך שלנו 

לא על המסך שלנו

 
 
לילך וולך

צריך לאסור בחוק העמדה של ילדים בתחרות מול מבוגרים כפי שעושה "הדבר הגדול הבא". לילך וולך לוקחת בחזרה את כל המילים הטובות שאמרה בתחילת העונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חבר שופטי "הדבר הגדול הבא" (יח"צ)
 חבר שופטי "הדבר הגדול הבא" (יח"צ)    
לפעמים זה קורה, מה לעשות. החושים מטעים, משהו מושך את העין, דבר אחר נבלע ברקע. לעשות את זה פשוט? נאלצתי לאכול את הכובע. מה לאכול, לזלול. לאחר התוכנית הראשונה של "הדבר הגדול הבא", פירסמתי ממש כאן, ביקורת שפירגנה ליעילות ולקורקטיות המסוימת של "הדבר הגדול הבא". עדיין אני טוענת - לעומת מתיחת המסטיק הבלתי אפשרית של רוב תוכניות הכשרונות, ובראשן "כוכב נולד" - "הדבר הגדול הבא" הצליחה ללכת בין הטיפות מבחינת שופטיה וההנחייה שלה.

אבל אבוי, מה נהיה על "הדבר הגדול הבא" שהפך למופע ילדודס? זה בעצם העניין החשוב והדרוש תיקון, שבגינו כירסמו אותי ייסורי חרטה במהלך העונה. "הדבר הגדול הבא" עושה שימוש ציני, לא הגון ולא נעים בילדים. לא בכדי, לאחר אירוויזיון 1989 (בו כיכב גילי נתנאל בשיר "דרך המלך"), נקבע גיל מינימום להשתתפות בתחרות. יש היגיון בדבר.

אתמול בגמר של "הדבר הגדול הבא", כשכבר היה ברור שליבם של כמה ילדים עומד להישבר, זה כבר היה בלתי נסבל. עם כל הכבוד, ויש הרבה מאוד כבוד ליצירתיות ולמקצועיות של קרן ויניב הזוכים הנפלאים - להעמיד ילדים בני שמונה בתחרות עם אנשים מבוגרים, זה יותר מלא הוגן; זו התאכזרות ממש. ומי שראה את פניו החיוורות והמאוכזבות של תום זלמנוב, לא יכול היה לשמוח באמת בשמחתם של הזוכים, בידיעה שילד אחד יילך הביתה בוכה.

מטריד שילדה בת 11 לומדת בגיל כל כך צעיר לומר ש"היו לי ספקות אם אני טובה מספיק, אבל עכשיו אני יודעת שיש לי את מה שצריך". למה שלילדה קטנה יהיו ספקות האם היא טובה מספיק? טובה מספיק עבור מה? ומה שנורא יותר, זה שהיא בוחרת לתאר עצמה כמוצר, כאותם בוגרי "כוכב נולד" השיכורים מתשומת לב ומהתאהבות עצמית, ואומרת שיש לה את "מה שצריך". ודאי שיש לה את מה שצריך עבור עצמה, אבל האם זה מספיק כדי שמדינה שלמה תכתיר אותה להיות "הדבר הגדול הבא"? מה צריכה ללמוד מזה יובל גולן? מה צריך לחשוב תום זלמנוב?

כמבוגרים, יש לנו פחד מדיבור מול קהל, ספקות אוחזים באשר לשאלה האם אנחנו רצויים, האם אנחנו אהובים. מה צריכים לחשוב ילדים שמול מדינה שלמה הוכרזו כלא ראויים דיים, ואיך מתקנים רושם איום שכזה? איך משכנעים ילד שהוא מושלם בדיוק כמו שהוא, ללא שום תחרות, בלי שום סייגים?

יש לנו בעיה, ואם הדרך היחידה לפתור אותה היא על ידי חקיקה המונעת מהורים להוטים או חמדנים מדי לחשוף את ילדיהם למציאות האכזרית של שעשועוני טלוויזיה, אז שיחקקו כבר. בידור זה בסדר; גם תחרות; ואפילו להפסיד בכבוד זה בסדר גמור. אבל לכל דבר יש זמן ומקום, ו"הדבר הגדול הבא", או כל שעשועון טלוויזיה אחר, אינו המקום לטבילת אש עבור ילדים. לא ככה, בבקשה - לא על מסך הטלוויזיה שלנו.

גמר "הדבר הגדול הבא", ערוץ 2, 21:00

בקטנה
*ערב התרמה לאגודת "לתת", היה חשוב ומעצבן, מרגש ומקומם לחלופין. וההצעה האופרטיבית שלי – לשלול את ההטבות הנשיאותיות, המשכורת המופרכת ושאר הכיבודים שלא מגיעים למשה קצב. רק בזה אפשר יהיה להאכיל את כל רעבי ישראל בחג, לא?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by