בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רק עוד סופשבוע רגוע אחד 
 
 
מערכת מיקסר

צו של בית המשפט אוסר על התחנה הצבאית לשדר שירים המוגנים על ידי אקו"ם, עקב אי תשלום תמלוגים. מחר ייערך במשרד הביטחון דיון חירום בנושא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צו מניעה זמני, שהוציא ביום חמישי בית המשפט העליון, אוסר על גל"צ וגלגל"צ לשדר שירים שזכויות היוצרים שלהם מוגנות על ידי אקו"ם. הצו יכנס לתוקף ביום ראשון הבא. כך מדווח אתר דה מרקר. הפסיקה התקבלה בעקבות ערעור שהגישה אקו"ם לפני חצי שנה, לאחר שנדחתה בקשתה לאסור את השמעת השירים.

המחלוקת בין אקו"ם לבין משרד הבטחון החלה בסוף 1998, כאשר פג ההסכם בין הצדדים שהסדיר את תשלומי התגמולים עבור שירים של אקו"ם שהושמעו בגל"צ. בעקבות סיום ההסכם, ניסו הצדדים לנסח הסכם חדש ללא הצלחה, כאשר במשך אותו זמן המשיכה גל"צ לשדר את השירים המוגנים למרות שלא קיים הסכם תקף בין הצדדים.

גלי-צה"ל כיחידה צבאית, מנועה מניהול משא ומתן עם אקו"ם, לפיכך המשא ומתן מתנהל בידי משרד הביטחון. משרד הביטחון לא חולק על הזכות של אקו"ם לקבל תשלום, אולם טוען שאופייה המונופוליסטי של אקו"ם מאפשר לה לקבוע תמלוגים בלתי סבירים עבור השירים. עד להכרעה בתביעה נאסר על התחנות לשדר את השירים המדוברים, חלקם לועזיים.

מפקד גלי-צה"ל, אל"ם אבי בניהו אמר: "גלי-צה"ל היא תחנת שידור בעלת משאבים מוגבלים המקיימת את יעדיה בתחום השידור הציבורי. גם גלי-צה"ל כמו צה"ל כולו נדרשת בימים אלה לקיצוצים תקציביים. אנו מכירים בזכויותיהם של יוצרים ומבצעים ואני מקווה ומשוכנע כי השכל הישר יגבר וכי ימצא הסדר לטובת כל הצדדים". מחר ייערך דיון חירום בנושא במשרד הביטחון, בו יוחלט האם להיענות לתביעת אקו"ם.

מגלי-צה"ל נמסר כי משרד הביטחון שילם לאקו"ם עד שנת 1999 תמלוגים על פי הסכם אליו הגיעו הצדדים. בשנת 1999 דרשה אקו"ם להעלות את סכום התמלוגים בשיעור ניכר ולא ריאלי.

"משנת 1999 ועד היום ניהלו הצדדים מגעים על מנת להגיע לסכום התמלוגים שיהא מוסכם הן על אקו"ם והן על משרד הביטחון. חשוב לציין כי משנת 1999 מעביר משרד הביטחון לאקו"ם את סכום התמלוגים שאינם שנויים במחלוקת, זאת בהתאם להסכם שהיה קיים עד לשנה זו. אנו משוכנעים כי הפסקת שידור מוסיקה בגלי-צה"ל ובגלגלצ אינה משרתת אינטרסים של איש. והיא עלולה לפגוע בתרבות וביצירה בישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by