בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לשלום עולמי, מצצו כאן 
 
 
אורי בר-און

על מנהיגינו להבין כי אם ירצו בשלום אמת, יאולצו למצוץ ואף לבלוע. אורי בר-און מכריז על הקמת תנועת שלום אלטרנטיווית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קומוניקאט פוליטי זה מנוסח בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, ומתייחס למועמדים לראשות הממשלה משני המינים באופן שווה וזהה.

מסמך יסוד של התנועה למען ביצוע מבדקי התאמה למועמדים לראשות הממשלה:

הם חושבים שהם יכולים, כאילו זה דבר פשוט, להיות ראשי-ממשלה. הם לא מבינים, שכמו לכל משרה, גם למשרה הזאת צריכים להיות קריטריונים ברורים וחדים. מנכ"ל של משרד ממשלתי צריך תעודת בגרות? צריך. נספח תרבותי בבוליביה צריך לדבר ספרדית? צריך. מדוע, אם כן, כדי להיות ראש-ממשלה מספיק לדעת להצטלם עם כבשים או לגדל זקן במקומות הנכונים?

תנועתנו קוראת לעריכת מבחני התאמה קפדניים שייקבעו האם פלוני ראוי להיות מועמד לראשות ממשלה עוד בטרם הגיש את מועמדותו לציבור. אנו דורשים מיונים קפדניים, שיתמקדו בנכונות המועמד לעשייה והקרבה אישית למען הציבור, החברה והכלל. רק מי שיעבור את המבחנים, דיוקנו יוכל להתלות בשלטי החוצות, ושפת גופו תעמוד למבחן הציבור בשידורי התעמולה.

לשם הדוגמא, נתמקד כרגע במה שמוכן המועמד להקריב למען השלום. מבחנים דומים יערכו לכל מועמד בנושאים שונים ומשונים. בשלב הראשון יישאל המועמד: "מה אתה מוכן לעשות בשביל שלום"? לאחר שיענה את התשובה המתבקשת: "הכל" - לא נרפה.

אנחנו נרד לפרטים: "האם אתה מוכן למצוץ ליאסר ערפאת בשביל שלום"? מועמד שיפטור את השאלה כשאלה לא רלוונטית, או שיתייחס אליה בזלזול - ייפסל מיידית. מועמד שיתחבט בבעיה או יענה בחיוב יעבור לשלב המיונים הבא - השלב הפיזי.

בשלב הפיזי נייצר אזור מבודד מאוד בו נדמה תנאי שלום סטריליים, שבמסגרתם יוכל המועמד לחוות חיים של מדינה נורמלית (אנו מודעים לכך שחוויה זו זרה למרבית האנשים הנוטים לראות עצמם מתאימים לתפקד כראשי ממשלה, ומכאן חשיבותה של החוויה). לאחר שהמועמד יתבשם בחוויה מדהימה זו, אנו נספק איבר וירטואלי דמוי איברו של כבוד היו"ר, ונבחן את רצינותו של המועמד.

אם המועמד יוכיח בפועל שהוא מוכן למצוץ את האיבר כדי להגיע לשלום אמיתי וכנה, רק אז הוא יוכרז כמי שרשאי להיות מועמד לראשות ממשלה במדינת ישראל.

אנו מצפים מחברינו הפלסטינאים להקים תנועה מקבילה ולחייב את נבחריהם במבחנים דומים. אנו משוכנעים שביום בו יהיו מנהיגינו הפוליטיים מוכנים למצוץ בשביל החלום - השלום אכן ישרור פה. "הן אפשר, הן אפשר, שיהיה זה פשוט כבר מחר".

___________________________________________________
אורי בר-און הוא סטודנט לתואר שני בחוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת ת"א. סרטו הראשון, "72 בתולות" מתוך פרוייקט "מבטים, ישראל 2002" בהפקת מטר פלוס, נבחר להשתתף החודש בפסטיבל הקולנוע היוקרתי סאנדנס, ביוטה, ארה"ב. הסרט ישודר ביום שישי ב-יס 3, בשעה 21:50.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by