בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בכיוון הרוח 

בכיוון הרוח

 
 
לילך וולך

"התחדשות" לא מתיימרת לשנות חיים בחצי שעה טלוויזיונית שבועית, אלא שולחת את הצופים לדרכם הרוחנית העצמאית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יינג ויאנג (sxc.hu)
 יינג ויאנג (sxc.hu)   
הוגן להתחיל בווידוי - ניו אייג' בזפזופ דרך השלט מביא לי את הפריחה, אפילו יותר מסתם ניו אייג' מפוטפט של חלקי אמיתות וסילופים מערביים לטובת מי שמחפש הארה מהספה. העובדה שיותר מדי אנשים משתמשים בניו אייג' כמעין פלסטר רוחני, ושיש מי שיקנו בייאושם וריקנותם כל שביב תקווה שמהדהדת לתורה מזרחית רחוקה, מרגיזה ומקוממת אותי - בעיקר בגלל חלקיות המידע שנמסרת בדרך כלל הנזק שנגרם מכך.

מתוך כל זה, ניתן היה לצפות ש"התחדשות", סדרת ההרצאות של "ערוץ החיים הטובים" בנושאים רוחניים שונים עם מנחים שונים, תפרוט לי בדיוק על העצבים הרופפים. אבל הנה עוד וידוי - אמנם זו העונה השלישית של התוכנית, אך כבר בעונה הקודמת הצליח ניסים אמון, מאסטר הזן, לסדוק את חומת חוסר האמון שלי במדיה הזו. בקולו השקט ועיניו החמות, פרץ אמון את גבולות מסך הזכוכית, והצליח לגעת בלב הצופים, תוך שהוא חולק כמה מן התובנות החכמות שלו.

גם העונה החדשה, המארחת את איתמר פלדמן, אנדרו כהן, ד"ר טובי באונינג, אירינה אוסוסקין ורוני רטנר, כוללת סדרת הרצאות מבוא, מעניינות ופשוטות מבלי להיות פשטניות. לא כל המנחים הם כוס התה הפרטי שלי, אבל בדיוק לשם כך יש מנחים שונים עם גישות שונות. כל אחד מנסה להעניק טעימה מן הכלים הרוחניים בהם הוא עוסק; כל צופה יכול למצוא משהו עבור עצמו.

חשוב לקחת את הדברים בפרופורציות - זו אינה האוניברסיטה הפתוחה, זהו רק מבוא כללי הנותן הצצה מרחוק אל תוך תחום שעשוי לעניין אתכם. באופן הוגן למדי, "התחדשות" אינה מתיימרת לשנות את חייכם תוך חצי שעה שבועית. זו אינה "סופר נני" רוחניקית ששולפת את מזוודת הכלים שלה ומתקנת במגע קסם את חייכם השבורים. אחריות הצופים היא לקחת את ההבנות מאותן הרצאות בערבון מוגבל, מתוך השלמה עם זה שדרך רוחנית לא נעשית דרך הטלוויזיה.

"התחדשות" היא בופה טעימות של מנות קטנות - היא לא תשביע את רעבונכם, אבל בהחלט תוכל לתת הכוונה טובה ומספיק אינפורמציה כדי לבדוק לאן להמשיך מכאן בעצמכם, תוך חקירה זהירה ואישית יותר. העובדה שהידע הזה אינו נשמר כנחלת מי שהפרוטה מצויה בכיסו, היא עשייה חשובה בכיוון של רוחניות אמיתית.

התחדשות, א'-ה', ערוץ החיים הטובים, 17:30
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by