בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שתחנקו, אמן 
 
 
אורלי גונן

כילדת מפתח לשעבר, מתחננת אורלי גונן בפני כל הנוגעים בדבר להוריד את השרוך מהצוואר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אני לא הבן-אדם הכי אופנתי במזרח התיכון ואפילו לא ברחוב שמעון התרסי, אבל בין טוב ורע אני יודעת להבחין וזה מספיק מבחינתי. לכן, כשגיליתי שאני בין האנשים הבודדים שחושבים שזה תמוה, שזה דבילי, שזה הטרנד הכי מיותר (שלא לומר אכזרי) שפשה אי פעם במקומותינו, לא נותר לי אלא לחזור לנקודת המוצא שלי - לטמון את ראשי בין ידי הרפות ולחבוש את לבי הפצוע.

זה התחיל בבחור אחד, שבחודשים האחרונים שמתי לב לשרוך כחול שמשתלשל מצווארו ונמשך כלפי מטה על-ידי צרור מפתחות עמוס. מכיוון שאני לא ממש מכירה אותו, חשבתי שהוא פשוט שרת שאוהב לקחת קצת עבודה הביתה. זה המשיך כשיצאתי לרחוב וראיתי עוד כמה אנשים בוגרים ובעלי שיקול דעת שהצטיידו בשרוך דומה עם מפתחות שונים ומשונים. בדיליי אופייני הבנתי לבסוף שזה הטרנד התל-אביבי החדש (כולי תקווה שהוא רק תל-אביבי).

בתור ילדת מפתח לשעבר לחזות בטרנד הזה היה כמו פלאשבק סיוטי, שהחזיר באחת את אותן תחושות מודחקות מימי בית-הספר היסודי, בהן הכריחו אותי ללכת עם שרשרת ספירלה מפלסטיק בצבע ירוק זוהר תלויה על הצוואר ומפתח פלדלת בקצה.

מיד חלפו התמונות שוב בראשי - ילדה קטנה שכמו אות קין המפתח היה זועק מצווארה "אני ילדת מפתח, אף אחד לא בא לקחת אותי מבי"ס ועוד מעט אני אגיע הביתה אגיד שלום לחברי הטוב והמסור, המיקרוגל, ואחמם פיצה מקפיצה". כמעט בטוח שהייתי הילדה היחידה שמחכה שכבר יגיע "ערב חדש" (לא כי היה לי קראש על הפוני של רפי רשף - אלא זה פשוט היה האות הרשמי: תיכף אמא חוזרת).

טרנד המפתח על הצוואר הוא כנראה הטיפול הפסיכולוגי היעיל ביותר שעברתי בזמן האחרון, הצלחתי לפתור כמה דברים עם עצמי ולהבין שנגרם לי נזק נפשי מהחוויה הזו.

"אובייקט שהוא גירוי מותנה" קוראות לזה הבנות מהחוג לפסיכולוגיה - כל פעם שאני נתקלת בו, הטראומה מהדהדת. אז אתם בטח תבינו אותי אם אבקש שתפסיקו; אם אודה (גם בתור ילדת מפתח עם משקעים וגם בתור אדם בוגר שמבין שזה טרנד אינפנטילי) שזה פוגע בי כשאתם הולכים עם מפתח על הצוואר כאילו זה הדבר הכי מגניב שצמח כאן מאז הסניקרס.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by