בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בגל"צ וגלגל"צ נערכים לגרוע מכל 
 
 
תמר גלזרמן

בתחנה הצבאית מתכוננים לפלייליסט שיכלול, בין השאר, מוסיקה קלאסית וכורדית. אקו"ם: פניית גל"צ לקבל תמיכה מהציבור - כמו לאמר 'קנו דיסק פיראטי'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחר (שני) יתקיים בבית המשפט המחוזי דיון בדבר הזכויות של התחנות הצבאיות לשידור יצירות המוגנות ע"י אקו"ם. מגלי-צה"ל נמסר שהם מקווים שהעניין יוסדר אחת ולתמיד. בינתיים מתכוננים בתחנה לכל התרחישים האפשריים. במידה ולא יעלה בידם לקבל אישור שידור לשירי אקו"ם, מתכננים בגלי צה"ל וגלגל"צ לשדר שירים אשר אינם מוגנים על ידיה, כדוגמת מוסיקה קלאסית וארמית (=מוסיקה כורדית).

במסיבת עיתונאים שכינסה הערב אגודת העיתונאים, הביע מנכ"ל האגודה, יוסי בר-מוחא, הגדיר את תביעת אקו"ם לאסור השמעת מוסיקה מוגנת בתחנות הצבאיות כ"צעד המסכן את הדמוקרטיה בישראל". האגודת הבהירה כי אינה מתכוונת לקחת צד בכל הנוגע לתכני הדיון המשפטי והדגישה כי היא דוחקת בשני הצדדים לחזור לשולחן המו"מ ולסיים את הפרשה בהקדם האפשרי.

מגל"צ נמסר שלקו העצומה הטלפונית לתמיכה בתחנה, שנפתח ביום שישי אחר הצהריים, הגיעו כבר 35,000 הודעות תמיכה. הקצב ממשיך בכ-1000 הודעות לשעה. התחנה תשמע את הפניות ותתייחס לתכנים.

אם לא יגיעו הצדדים לפשרה, ישותק תפקודן הרגיל של התחנות, היות ויוכלו לשדר רק שירים הנמצאים ברשות הכלל, שהרי מוסיקה קלאסית וכורדית אינן מהוות בדרך כלל את רובו המכריע של הפלייליסט.

במשרדי אקו"ם התקיימה ביום חמישי ישיבה סוערת בהשתתפות אמנים רבים, שבסופה הגיעו לכדי החלטה לפרסם הצהרת תמיכה מלאה באקו"ם. "לא היינו רוצים לראות את התחנות הצבאיות מושבתות", אומרים באקו"ם. "אנחנו רוצים להגיע להסדר ואין נכונות מבחינתם לשלם. לפני ארבע ושלוש שנים שנים שילמה התחנה חלק קטן מהסכומים, ובשנתיים האחרונות לא שילמה כלל. אם אין להם כסף לשלם שלא ישדרו, אם למישהו אין כסף לקנות משהו בחנות, הוא גונב? הפנייה של גל"צ לקהל לתמוך בה היא כמו לאמר - "תקנו דיסק פיראטי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by