בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הושגה פשרה: המוסיקה חוזרת לתחנות הצבאיות 
 
 
ניר נון נוה

התחנות הצבאיות ואקו"ם קיבלו את הצעת הפשרה של השופטת דליה דורנר ל-2003. בחודשיים הקרובים צריכים הצדדים להגיע להסדר לגבי השנים הבאות. בכל מקרה - אקו"ם תראה לא מעט כסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בגלי צה"ל ובגלגל"צ נושמים לרווחה. החל מהבוקר רשאיות התחנות הצבאיות לשוב ולשדר מוסיקה המוגנת בזכויות יוצרים, לאחר שהושגה פשרה בין הצדדים.

משרד הביטחון והתחנות הצבאיות הסכימו להצעת הפשרה של שופטת בית המשפט העליון, דליה דורנר, על פיה מתחייבות התחנות הצבאיות להעביר לאקו"ם תמורת זכויות יוצרים חמישה אחוזים מתקציבן לשנת 2003.

על פי ההחלטה מחוייבים שני הצדדים להגיע להסכם תוך 60 יום בדבר גובה התמלוגים שיעניקו התחנות לאקו"ם בשנים הקרובות, כשבאקו"ם דורשים לפחות שבעה אחוזים מתקציב התחנות.

בכל מקרה, לגבי השנה הנוכחית יעבירו התחנות הצבאיות סכום של כמיליון ו-700 אלף שקל לאקו"ם.

הצדדים הגיעו להסכמה לאחר שהצו, הקובע כי התחנות לא יורשו לשדר מוסיקה מוגנת עד להגעה להסדר בנוגע לתשלומי התמלוגים עם אקו"ם, נכנס לתוקפו הלילה בחצות. בגלגל"צ שידרו מחצות מוסיקה קלאסית, שיחות עם מאזינים ופוליטיקאים וכן הודעות של מאזינים שנתבקשו להשאיר הודעות בתיבה קולית ולהביע תמיכה בתחנה.

גלגל"צ עמדה בפני סכנת הדממה מלאה.בתחנה אמרו אמש כי הוחלט שלא להפסיק את השידורים, אולם אם בית המשפט לא יקבל את הבקשה, יופסקו שידורי התחנה כליל היום (שלישי) בצהריים.

גלי צה"ל ומשרד הביטחון עתרו אתמול אחה"צ (שני) לבית המשפט העליון, בבקשה לדחות את צו המניעה נגד התחנה הצבאית, האוסר עליה לשדר מוסיקה שזכויות היוצרים עליה מוגנות על ידי אקו"ם.
זאת לאחר שמוקדם יותר דחה בית המשפט המחוזי בת"א את בקשת גלי צה"ל וגלגל"צ לבטל או לדחות את צו המניעה נגדם שהוציא בית המשפט העליון. השופט יהודה זפט אמר כי "לא יעלה על הדעת ששופט בית משפט מחוזי ישנה החלטה של בית המשפט העליון".

כבר אתמול החלו בתחנות הצבאיות בהכנות למהלך הדרמטי, על פיו יאסר עליהן לשדר כל מוסיקה המוגנת בזכויות יוצרים. בין התוכניות: שידורי מלל, מוסיקה קלאסית, מוסיקה כורדית, ותגובות המאזינים שנתבקשו להתקשר ולהשאיר הודעות תמיכה בתיבה קולית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by