בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלישי, 14 בינואר 
 
 מתרגשת. קידמן (רויטרס)   
 
מערכת מיקסר

שריל קרואו נגד המלחמה, מדינת ישראל נגד תרבות, ערביי ישראל נגד ערוץ 1 ואמינם שם זין על כולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ערביי ישראל נגד רשות השידור

בג"צ נגד רשות השידור הוגש אתמול על ידי מרכז מוסאוא לזכויות הערבים בישראל, בשל ביטול רצועת השידור בערבית בערוץ 1. על פי העתירה, החלטת רשות השידור להעביר את השידורים בערבית לערוץ הלווייני מביאה לכך שרוב הציבור הערבי אינו יכול לצפות בשידורים אלו, מאחר ויש לרכוש צלחת לוויין ייחודית לשם כך או להתחבר לחברות הכבלים או הלוויין. על פי העותרים, מדובר בשלילת זכותם של ערביי ישראל, ואף בחוצפה, שכן במקביל הכריזה רשות השידור על העמקת הגבייה במגזר הערבי. למה להתחשב? כולה איזה 15 אחוז מהאוכלוסיה.
 

פורג בת"א

בסוף השבוע תפתח בביתן הלנה רובינשטיין של מוזיאון ת"א תערוכת צילומים והדפסים של גינתר פורג, מהאמנים הגרמנים המצליחים ביותר בתקופתנו. בתערוכה יוצגו 38 צילומים של מבני בהאוהאוס שפורג צילם בת"א ובירושלים לפני כשנתיים. כמו כן תוצג סדרה של 24 הדפסי רשת המשלבים חומרי בנייה.
 

קשת אינטרנשיונל

שידורי קשת זוכה לתהילת עולם. לאחר ש"הכספת" נרכשה על ידי 16 מדינות שונות, עכשיו מגיע תורה של "לא נפסיק לשיר", שנרכשה על ידי תאגיד התקשורת קרלטון ותקרא בגירסתה החדשה All together now. למישהו זה מזכיר את התוכניות החינוכיות של החופש הגדול?
 
 

אמינם שם זין

אמינם זכה בכל הקטגוריות בהן היה מועמד בטקס פרסי המוסיקה האמריקנית: אלבום הרוק הטוב ביותר, אלבום ההיפ-הופ/אר-אן-בי וכן כזמר הטוב ביותר בשתי הקטגוריות. אלא שהוא עצמו אפילו לא הופיע לטקס. למה מה?
 

לא למלחמה

ועוד בטקס, שריל קרואו, שזכתה בתואר אמנית הרוק הטובה ביותר, עלתה לבמה ויצאה נגד המלחמה עם עיראק. "מלחמה היא לא התשובה" זעקה את הבנאלי והוסיפה גם תיאוריה מעניינת משל עצמה: "הדרך הטובה ביותר לפתור בעיות היא שלא יהיו לך אוייבים". מרתק, לא?
 

ישראל בלי תרבות

לאור הקיצוצים החוזרים ונשנים בתמיכה במוסדות תרבות, נראה כי התרבות הישראלית על סף קריסה מוחלטת. תיאטרון חיפה הודיע כי הוא על סף התמוטטות לאחר שמשרד התרבות לא העביר את הכספים אותם הוא חייב לתיאטרון. מנהלת האופרה הישראלית הודיעה כי האופרה על סף סגירה בשל גירעון של כעשרה מיליון שקלים וקיצוץ מצטבר של כשישה מיליון שקלים בתמיכה. שינוי השם לישיבת האופרה הישראלית החדשה יסדיר הכל, מן הסתם.
 

בטהובן במורשת העולם

הספרייה העירונית בברלין, בה שמורים התווים והמסמכים בכתב ידו של בטהובן המתעדים את הסימפוניה התשיעית, קיבלו לידם תעודת יונסק"ו המכירה בכך שהתשיעית של בטהובן צורפה לתוכנית מורשת העולם של האו"ם. מדובר בתכנית שמטרתה לשמר פרטי אמנות ואוספים ספרותיים בעלי ערך רב ברחבי העולם. התשיעית של בטהובן היא היצירה המוסיקלית הראשונה שזוכה לכבוד.
 

דורכים על ניקול

ניקול קידמן זכתה אף היא לתהילת עולם וקיבלה את הכוכב שלה על מדרכת התהילה בהוליווד. קידמן: "מעולם לא הייתי כל כך נרגשת מהרעיון שאנשים ידרכו עליי לשארית חיי". הנושא של 'מעולם' תמוה. זה כבר קרה בעבר?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by