בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פרינס נגד העולם 

פרינס נגד העולם

 
 
נילי אורן

אחרי שתבע את חברת התקליטים שלו, הזמר בן ה-49 רודף אחרי אתרי המעריצים באינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אולי רזי ברקאי ישיג לך את האחראי על האינטרנט? פרינס (אימאג'בנק ישראל/gettyimages)
 אולי רזי ברקאי ישיג לך את האחראי על האינטרנט? פרינס (אימאג'בנק ישראל/gettyimages)   
פרינס תובע שלושה אתרי מעריצים בריטיים שלו. לטענת מנהלי האתרים הם קיבלו לאחרונה כתב תביעה מטעם הזמר בו נדרשו להסיר את כל תמונותיו, המילים לשיריו, ו"כל דבר שקשור לפרינס", כולל צילומים של קעקועים בהשראתו, ושל לוחיות זיהוי למכוניות שהושפעו משיריו. המנהלים הצהירו שילחמו במה שהם מכנים צנזורה.

המהלך של הזמר אמנם הפתיע את מעריציו, אך הגיע רק חודשיים לאחר שפרינס איים לתבוע את גם יוטיוב ואתרי אינטרנט פופולריים אחרים עקב שימוש לא מורשה במוזיקה שלו. אבל מסתבר שמעריצי פרינס לא פראיירים, והם חברו יחדיו תחת הסיסמה "מעריצי פרינס המאוחדים" ונשבעו להגיע עם הנושא לבית המשפט, אם ידרשו. כרגע מופיעה בשלושת האתרים הנתבעים - housequake, princefams ו-prince.org, תמונה של כף יד ועליה האותיות PFU.

"אנחנו מאמינים שפעולות כאלה נוגדות את חופש הביטוי ואסור שיורשו" נאמר בהודעה שהוציאו בעלי שלושת האתרים שנתבעו. הם גם הזכירו שהאמן בן ה-49 הוא מחלוצי הפצת המוזיקה באינטרנט. בשנה שעברה הוא אף זכה בפרס אינטרנטי על כך ש"שינה את מערכת היחסים בין אמנים למעריצים".
 
עם שתי זמרות ליווי שעוד לא הספיק לתבוע
 עם שתי זמרות ליווי שעוד לא הספיק לתבוע    
לעומתם, החברה שמסייעת לפרינס להגן על זכויות היוצרים שלו ברשת, מסרה שאתרי המעריצים סובבו את הסיפור כך שיהיה "טועה ומטעה". לטענת ג'ון גיאקובי מנהל בחברה: "פרינס מעולם לא תבע את מעריציו, ולא מדובר כאן בחופש הביטוי. הנושא הנדון הוא בין חברת התקליטים של פרינס ושלושה אתרי מעריצים לא רשמיים, ומתייחס לשימוש בסימן המסחרי של פרינס ובתמונות, שעל רבות מהן יש לפרינס זכויות יוצרים." לדבריו פרינס בעצמו עומד לפרסם בקרוב תגובה להודעת אתרי המעריצים.

יש לציין כי לפני שפרינס החל לתבוע את האינטרנט רבתי, הוא עסק בפעולות מחאה נגד חברת התקליטים שלו, אותה אף נטש בזעף לאחרונה. במסגרת המאבק הקודם שלו במי שהגדיר "רעים", הוא החל להשתמש בסמל גרפי לציון שמו בלי להשתמש בכינוי הבימתי "פרינס" כי לטענתו חברת התקליטים שלו אחזה בזכויות היוצרים עליו. לאחר מכן נהג להופיע כשהמילה "עבד" כתובה על לחיו, כמחאה על מדיניותם כלפיו.

לאחרונה הוא אף חילק בחינם את אלבומו Planet Earth יחד עם גיליון יום ראשון של עיתון בריטי, וזכה לתשואות מעריציו, וזעם מחברות התקליטים. לאור ריבוי התביעות והטרוניות של פרינס, היינו מציעים לו להגדיל את מינון הפגישות עם הפסיכולוג, אלא אם כן גם איתו הוא כבר הספיק להסתכסך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by