בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"דרומה" תשודר הערב למרות הכל  
 
 עובדות המתפרה בימים טובים יותר   
 
מערכת מיקסר

למרות הניסיונות לדחות את שידור פרק הסיום של "דרומה", ישודר היום הפרק האחרון של העונה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות המהומה וחילופי הדברים בין אנשי הערוץ הראשון לבין יוצרי הסרט, ישודר הערב הפרק האחרון בסדרה הדוקומנטרית "דרומה".

הסדרה התיעודית של דורון צברי וג'ולי שלז, קצרה שבחים רבים והניבה רייטינג נאה של 11%. ולמרות זאת, היה ספק בדבר שידור הפרק במועד שמקבע, ובדבר התוכן של דקותיו האחרונות. כך מדווח "הארץ".

הסדרה העוסקת במאבקן של עובדות מתפרה במצפה רמון הנמצאות בסכנת הפיטורין, והקמת קואופרטיב, בסיוע ההסתדרות, שהן ניהלו, מסתיימת בטון פסימי. בפרק הזה, העצוב יותר, יש בכדי לגרום נזק לדימוי הציבורי של עמיר פרץ. הוא מציג את התמוטטות החלום, את יחסי הכוחות בין הפועלות לבין ההסתדרות. בין שאר הדברים המובאים בפרק, נראית חבצלת אינגבר, מנהיגת המאבק, מנסה לפנות שוב ושוב לפרץ ולא נענית. היא ושתי מנהיגות נוספות התפטרו מהמפעל בעקבות סכסוך עם דני שטרית, מזכיר מועצת הפועלים ונציגו של פרץ במקום. הן מובטלות כבר שנה.

אינגבר אומרת שמאז ששלחה לפרץ את התפטרותה, לא קיבלה מיו"ר ההסתדרות אף לא שיחה אחת; במשך שבעה חודשים ניסתה ליצור עמו קשר דרך לשכתו, ולא צלחה.

הבמאית, ג'ולי שלז, מספרת שפרץ ואנשיו התעלמו מהסרט אך החלו להגיב אליו, ואף רצו לקבוע פגישה דחופה עם אינגבר רק בספטמבר, כשהסדרה קיבלה תשומת לב תקשורתית. לאחר פניות של פרץ, נפגשו השניים לפגישה, בה הציע לה להקים קואפרטיב חדש - מכבסה, בניהולה.

ביום רביעי שעבר הוזמנה אינגבר והוצע לה להשתתף בתשדיר של "עם אחד", מפלגתו של עמיר פרץ. היא סירבה.

ביום שני האחרון הודיע מנהל ערוץ 1, יוסי משולם לדורון צברי ששידור הפרק ידחה בגלל האסטרונאוט העברי, אך למעשה ידחה בעוד שבוע שבועיים מעבר לזה. בגלל שינויים בלוח התוכניות.

למעשה נאמר שהסדרה תידחה עד לאחרי הבחירות. "הם מתנהגים כמו אנשי סטאלין בשנות ה-50, חושבים שהם יכולים להפסיק סדרה בלי נימוק", אומר צברי, שגם שלח מכתב נזעם שמיתן את החלטתו של משולם, שידחה את שידור הסדרה רק בשבוע. אז הגיעה דרישה חדשה, לפתוח את הדקות האחרונות של הפרק ולאפשר תגובה לפרץ ולמנהל המפעל הנוכחי. בלי השינוי לא יתאפשר שידור הסדרה משום שיש, לדעת הלשכה המשפטית של רשות השידור, בה עבירה של לשון הרע.

היוצרים דוחים את הבקשה על הסף. "הדרישה לשנות את הסדרה כמוה כהתערבות בחופש היצירה וחופש הביטוי של היוצרים והגיבורים, בניגוד לזכויות יסוד מוגנות במשפט הישראלי".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by