בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפה: פיטורי השחקנים בוטלו  

חיפה: פיטורי השחקנים בוטלו

 
 
הארון תחאוכו ונילי אורן

ההצגה חייבת להמשך: בית הדין קבע כי לא יפוטרו עובדי תאטרון חיפה בלי דיון הולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"נהלים צריך לכבד". אילוז (צילום: קובי מנורה)
 "נהלים צריך לכבד". אילוז (צילום: קובי מנורה)   
בית הדין האזורי לעבודה בחיפה נענה היום (שלישי) לבקשת ההסתדרות וביטל את פיטורי 33 מעובדי ושחקני תיאטרון חיפה. בית הדין קבע כי על הנהלת התיאטרון להיכנס למו"מ אמיתי עם ההסתדרות תוך שבועיים. יו"ר איגוד האומנים בהסתדרות, דוד גלנוס, אמר כי "גם בית הדין הבין שמי שמנסה לפגוע באמנים ובעובדים, לא יצליח. אנו נדאג להמשיך לייצג אותם נאמנה".

בית הדין קבע כי כל מכתבי הפיטורין שנשלחו לעובדים ולשחקנים בשבועות האחרונים בטלים ומבוטלים. את הבקשה למתן צו מניעה זמני נגד הפיטורין הגישו איגוד האמנים ועובדי התקשורת של ההסתדרות, באמצעות עו"ד חגית רימון מהלשכה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי.

סגנית נשיא בית הדין האזורי לעבודה, איטה קציר, כתבה בהחלטתה כי: "אנו מורים לתיאטרון ולהסתדרות, להיכנס לניהול מו"מ אמיתי תוך שיתוף פעולה מלא עם משרד התרבות וכן עם עיריית חיפה. כל מכתבי הפיטורין שנשלחו לעובדים ולשחקנים מבוטלים בזאת".

אלברט אילוז, חבר בצוות השחקנים הקבוע של התאטרון, ומראשי המאבק, הסביר לנענע 10 את מהות ההחלטה: "מה שקורה זה שמשעים את כל הפיטורים, ובעוד שבועיים ניפגש כל הגורמים עם נציגים ממשרד התרבות, כי העירייה טוענת שלא תעביר כל תקציב כל עוד התיאטרון במצב מבולגן. קודם כל אנחנו למדים שתאטרון זה לא קיוסק, ואי אפשר לסגור אותו רק על פי החלטה של יו"ר דירקטוריון או מי שלא יהיה. יש הסכמים ויש נהלים וצריך לכבד אותם. אפילו השופטת אמרה לנציגי הדירקטוריון שהפתרון הכי קל זה לסגור, ושכל מוסד תרבות שהיא מכירה בגרעון, והאם לדעתם הפתרון הוא לסגור גם אותם? עכשיו מתחיל כל המשחק וחיפוש הפתרון שהרבה יותר קשה מאשר סתם לבוא ולחשוב שעל ידי סגירה או הפיכת התאטרון לאולם מופעים, פותרים בעיות. עיר כמו חיפה, כמו שאמרה השופטת, ראויה לתאטרון אליו היא הלכה כילדה ומקווה שגם כשתגיע לשיבה טובה תמשיך לראות בו הצגות."

ואילו רוברטו פולק (השמיניה), שחקן מפוטר נוסף, אמר לנענע 10 בתגובה על ההחלטה: " אני מאוד שמח שבית הדין הבין אותנו לעומק. אני חושב שהם שאלו שאלות נכונות כי הם למדו היטב את החומר שהכנו במשך כל השבוע הזה, והיו להם הרבה שאלות למייצגי הדירקטוריון שגם הבינו שאנחנו צודקים בדרישותינו. מה שאני רוצה שוב להדגיש זה את העזרה האדירה של ההסתדרות שהעמידה לטובתנו כלכלן ועורך דין, ואת דוד גלאנוס נציג האמנים בהסתדרות, והם ישבו איתי לילות כימים כדי לבדוק את כל החומר. זה מוכיח שכשעובדים קשה ושייכים לצד הצודק, מקבלים את מה שרוצים. אני חושב שאם הדירקטוריון והעומד בראשו היו אנשים הגונים הם היו צריכים להתפטר היום."

לפני יותר משבועיים קיבלו 33 עובדי ושחקני תיאטרון חיפה מכתבי פיטורין. בשבוע שעבר הפגינו כמאה שחקנים ועובדים בכניסה לתיאטרון חיפה במחאה על הפיטורין. בין המפגינים נמנים עובדים, יוצרים, ציירים, מוסיקאים, בימאים ואמנים, שהתבצרו בכניסה לתיאטרון חיפה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by