בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ובתפקיד השרמוט 
 
 
מאיר תורג`מן

למרות שב"מישהו לאהוב" הוא זולל גברים, ריצ'י אונגר מודיע חגיגית שהוא מאוהב ושנמאס לו מזיונים: "מבחינתי, זיון זה כמו לחרבן ולהוריד את המים. ראיתי הכל, עשיתי הכל, עכשיו אני בקטע של אהבה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה אתה מחפש?
"זין".
מה עם חבר?
"אה... גם".

(מתוך ראיון ההיכרות שערכה לו ציפי ברנד)

הוא מחפש זין, הוא אוהב זין, ואין לו בעיה לדבר על זה. להפך. לו עצמו, אגב, יש בולבולון גדול. מה זה גדול - האמא-של-הגדולים. לא מהיכרות אישית - הוא פשוט גאה לומר את זה בסדרה ולנופף בו לשלום. לא פיזית, בינתיים, אבל אם הצילומים יימשכו לעונה שנייה, יכול להיות שגם זה יקרה. "אני לא פוסל כלום, אם זה ישרת איזו מטרה", הוא אומר. "למשל, להצחיק".

כך, בבוטות מה, נחשף בריאן קיני הישראלי. אמיתי, חסר פוזה, מזדיין ללא הבחנה ועושה מה שבראש לו, בלי לדפוק חשבון. נכון, הוא לא יפה כמו קיני, אין לו שיער רך ומלא ברק, והוא בכלל לא מתקרב לסכומים שמרוויח הטאוויל האמריקאי, אבל מצד שני, גם לבריאן קיני אין מה שיש לו. זה לא הרבה, אבל במחוזותינו הוא נדיר למדי. קוראים לזה קסם צברי מחוספס. הייתם מדמיינים, למשל, את בריאן קיני אומר במונולוג שהוא "מובטל, משועמם, וכשמשעמם לי אני משחק עם הזין"?

קוראים לו ריצ'י אונגר, והוא מככב בסדרה המתוקשרת "מישהו לאהוב" בערוץ יס+ (שתוקרן עוד מעט גם בערוץ 2). הוא נולד לפני 28 שנים, אבל השם, ריצ'י אונגר, נולד לפני שנתיים בלבד. סבתו, ריצ'י אונגר, שכנראה היתה לסבית בארון, נפטרה אז, וריצ'י החליט להמשיך את חייה, לחיות את החיים האמיתיים שהיא רצתה ומעולם לא מימשה. מאז הוא ריצ'י אונגר. איך קראו לך לפני כן? "תכתוב מנשה צוקרמן", הוא אומר. שקרן פתולוגי.

אונגר - 184 סנטימטר, גברי, ראש מגולח, שעיר בחזה, זין ענק - כך הוא מציג את עצמו בצ'טים. אין לו בעיה לתאר את עצמו כך בפני הצד השני של השפופרת ובפני המצלמה שמתעדת אותו, כשהוא שוכב במיטה על הגב, אוחז את הטלפון ביד אחת ומבטו נישא לתקרה, והוא מדלג מצ'ט אחד לשני בלי התעכבויות. "אני לא אוהב פסיבים", הוא אומר לאחד ומנתק לו את השיחה. "מה אתה מחפש?", הוא שואל גבר בן 53, לפני שגם לו הוא מנתק. בסוף הוא מתעייף, מנתק את הטלפון, מכבה את האור והולך לישון. בפעם אחרת הוא יושב במסעדה עם אמא שלו: "קשה לך שאני לא מתחתן?", הוא שואל אותה. "כנראה אתה לא מבין מה מהות ההומואים", היא עונה לו, "כנראה אני מבינה יותר טוב ממך מה זה להיות הומו". בעיניה, אושר לא בא עם כתובה חתומה, והיא לא קולטת איך בנה הקירח לא מבין את זה. כדי להמחיש לו, היא מסבירה שאילו היו מבטיחים לכל הזוגות הנשואים בנהריה להתגרש ובתמורה לקבל את אותו הבית שחיו בו, את אותה המכונית ואת אותו הג'וב, "היה תור של זוגות כאלה עד לקפריסין". תוחלף אמא של אדיר מילר באמא של ריצ'י לאלתר!

מהבחינה הזאת, "מישהו לאהוב" תפסה דג שמן. היה לה ביד גבר אמיתי, כן, פתוח, טבעי, חסר פוזה ובעל חן מפה ועד ללרנקה, אבל איכשהו, לקהל הרחב נחשפו כולם - מלבדו. ליתר דיוק - כולן. בכתבה הפותחת שהציגה את הסדרה, חמישה עמודים ב"שבעה ימים", רואיינו ארבע דמויות מתוך החמש המככבות בסדרה. ארבעתן נשים, חלקן הציגו עצמן כשרמוטות, חלקן משעממות מכדי להיות כאלה, וחלקן רוצות להיות אבל לא מצליחות. מקומו של השרמוט הזכר נפקד. קנוניה? אונגר לא נעלב. "בכלל לא קראתי את הכתבה", הוא אומר, "אבל זה נראה כאילו הכתבת רצתה להביא שיחת בנות, כאילו מגניבות כאלה, שידברו על רווקות. זה כמו סוציולוג שרוצה להוכיח תיזה מסוימת, ובמחקר הוא יוכיח את התיזה שלו ואף אחד אחר לא יפריע לו. אני הייתי בגדר עוף מוזר".

עוף מוזר הוא, כנראה, ייראה רק בעיני הסטרייטים. בעיני ההומואים המתבוננים, אונגר הוא בבואה של הקהילה ההומואית התל-אביבית: מחפשת ריגושים, מחפשת זיונים, מתקשה לומר "לא" לסקס, גם כשבבית מחכה מישהו, נעה ונדה בין זיון חד פעמי אחד לאחר, מצהירה שהיא מחפשת אהבה אבל בעצם מחפשת סקס. כשתעלה התוכנית באפריל בערוץ 2, תחטוף הרשות השנייה עשרות מכתבי מחאה, בייחוד בגלל הדברים הבוטים שמטיח אונגר בצופים ההמומים.

אבל עלולות להגיע מחאות גם מבית. הומואים יגידו שאונגר לא מייצג אותם, שהוא גורם עוול לקהילה, שזו בושה וכלימה שהומו שרלילן כזה מייצג את הקהילה, שהוא מאדיר את הסטיגמה שיש לסטרייטים על ההומואים וכן הלאה וכולי. מצד שני, גם אונגר עצמו לא מת על הוויית ההומואים בתל-אביב. "אני שונא הומואים", הוא אומר השבוע, "הם אסופה של חולות נפש. אני לא יודע למה, אבל היו צריכים לסגור אותם מזמן. גם אותי, כנראה, כי אני חלק מהם. לכל ההומואים כואב מהכוס, הם כל הזמן רוצים רק סקס-סקס-סקס. מה שמעניין אותם זה רק חדרי כושר ואופנה ובגדי סמרטוטים ומועדונים, כשהכל משרת רק מטרה אחת: זיונים. אם תיקח כל הומו - גם אם הוא מאוד חכם ורחב אופקים - בתמצית שלו, אם תרוקן הכל מסביב ותיקח רק את התמצית שלו, יהיה לו במוח רק סקס. סקס ופיזיות".

אונגר לא מבקש לייצג את הקהילה, "אלא את עצמי", הוא משוכנע שהדמות שניבטת מהמסך שונה לגמרי מהדמות המצטיירת בשורות אלה, והוא חושב שהוא שרמוטה קטנה יחסית לרוב ההומואים בתל-אביב. "אני מצטייר בסדרה כאדם מופרע?!", הוא תמה, "כחולה סקס?! בפועל אני מה-זה חסר ביטחון וביישן. אם מישהו יזהה אותי ברחוב, אני אהיה מאוד נבוך".

מאז סיום הצילומים, בכל אופן, אונגר מצהיר שהוא השתנה. הוא מצא חבר, הם ביחד כבר חודשיים, ואונגר מצהיר שזו "אהבת חיי". בכלל, למרות התדמית שנוצרה לו בסדרה, הוא מודיע עכשיו חגיגית: "נגמר לי מזיונים. מבחינתי, זיון זה כמו לחרבן ולהוריד את המים. ראיתי כבר הכל, עשיתי הכל, ועכשיו אני בקטע של אהבה. אני לא טיפוס של סאונות ולא של גנים ולא של אורגיות מטורפות. אני שרמוטה, אבל שרמוטה בקטן, מספיק לי אחד על אחד - וגם זה כבר נגמר לי. האהבה שלי לבנאדם גומרת הכל. כשזה מתקיל אותך, פשוט לא מעניינים אותך דברים אחרים. אמנם אני נשמע מחוספס וציני, אבל אני סופר רגיש, ובאהבה הזאת אני רגיש לאללה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by