בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"אנחנו קוראים לזה הומוס" 

"אנחנו קוראים לזה הומוס"

 
 
הדס בשן

ג'רי סיינפלד חושב שאולמרט ופרס הם צוות קומי מוצלח ומתוודה על חיבה לניגובים וחיילות במדים. סיכום מסיבת העיתונאים וראיון פרידה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(מראיין: חיים אתגר)

ג'רי סיינפלד חותם הערב (א') ביקור בן שלושה ימים בישראל לרגל צאת סרטו החדש, "כוורת בסרט". בשעות הערב הוא השתתף בבכורה המקומית של הסרט ועוד לפני הספיק לדחוס ליומו האחרון בתל אביב ראיון לחדשות 10 ומפגש עם נציגי העיתונות המעריצים. אז על הסדרה ההיא הוא לא רצה לדבר וגם לא על המשפחה. אבל על הסרט החדש ועל ההבדלים בין ימיו בקיבוץ והביקור המסוקר הנוכחי, הוא דווקא חלק מספר רשמים.

"בפעם האחרונה שהייתי כאן הייתה חוויה אחרת לגמרי", מספר ג'רי סיינפלד, "אז לא רצו לפגוש אותי כל כך הרבה אנשים, לא חילקתי חתימות ולא פגשתי את ראש הממשלה. רק נתנו לי להתעסק עם עלי הבננה". 37 שנים עברו מאז הקיץ בו סיינפלד התנדב כאן בקיבוץ סער, ואחרי שלשה ימי טרטורים, שכללו פגישות עם עם ראש הממשלה אולמרט והנשיא פרס, טיול בגליל ורמת הגולן, ביקור בכותל המערבי וקצת שופינג, באמת ניכר כי כיף לו כאן.
 
 
חתן הבר מצווה (צילום: אפרת אסקירה)
 חתן הבר מצווה (צילום: אפרת אסקירה)   
חמוש בחליפתו החגיגית, סיינפלד נראה כאילו הוא מבקר בני דודים רחוקים בליל הסדר, וכלל לא מוטרד מהשאלות, ההתחכמויות והחקירות של חברי המשפחה המורחבת. "אני אוהב הכל בישראל אבל בעיקר את האנשים", הוא אומר בחיוך רחב שלא מש מפיו לאורך מסיבת העיתונאים כולה, "מתייחסים אלי כאן כמו בן. כשישראלים מתסכלים עלי יש להם מבט אחר בעיניים, מבט חם יותר, וזה מאוד נעים".

כשנשאל האם הטיול הישראלי עזר לו לאסוף מספיק חומר למופע סטנד אפ שלם, הוא בכל זאת עונה בשלילה, אך אייל קיציס, מנחה המפגש, מזכיר לו שהוא פגש את אולמרט, וזה בטח שווה משהו. "כן, זה היה מצחיק", מגחך סיינפלד, "אני לא יודע איך הגעתי לסיטואציה הזאת. אבל זה בסדר, לפוליטיקאים וקומיקאיים יש הרבה במשותף. שנינו אומרים דברים כדי לוודא שאנשים יאהבו אותנו".
 
בשתי השפות. סיינפלד וקיציס
 בשתי השפות. סיינפלד וקיציס   
קיציס, המדובב את תפקידו של סיינפלד בגירסה העברית ל"כוורת בסרט", נרגש לא פחות מאיתנו נוכח המעמד. "תצלמו טוב את השולחן, שיראו את שלושת השמות האלה יחד", הוא מבקש מהצלמים. קיציס מתכוון גם לשותפו של סיינפלד לביקור הזה, ג'פרי קצנברג, מנכ"ל אולפני האנימציה "דרימוורקס", איש שאף אחד מהנוכחים לא מצליח לבטא את שמו כראוי ושסיינפלד מתייחס אליו כאל "הבוס שלי".

"שמעתי את קיציס והוא נשמע מוכן", מבהיר קצנברג שהכניס את סיינפלד לעולם של אנימציה, בסרט עליו עבדו יחד לא פחות מארבע שנים. "רציתי לעבוד עם ג'פרי", מספר סיינפלד על הסרט, אותו כתב ובו הוא מדובב את דמות הדבורה בארי ב. בנסון, התובעת את המין האנושי על שימוש בדבש. "אני בדרך כלל יוצר את החומר של עצמי ונראה לי מעניין להיכנס לעולם של דבורים. הם מין מעניין, חכם שיודע לעבוד קשה. אני כסטנדאפיסט עובד יותר לבד, אז אין ממש הקבלה לחיים שלי, אבל כשיש רעיון טוב לא מתפשרים עליו ופשוט עושים אותו".
 
 
אתה אבא לשלושה עכשיו, זה עזר לך בעשיית סרט אנימציה?
"כשעשיתי את הסרט פשוט חשבתי שזה מצחיק, לא חשבתי על הילדים שלי ספציפית אבל זה תמיד מעניין לראות מה מצחיק אותם, להיות מופתע מהדברים שמדברים דווקא אליהם. הסרט הפך ללהיט ענק בקרב ילדים בארצות הברית אבל אני בעצם רציתי לבדר את המבוגרים, ומבחינתי זו ההצלחה האולטימטיבית, שכל הגילאים נהנים ואף אחד לא משועמם".

היה קשה לשכנע את סטינג, לארי קינג וריי ליוטה לעשות תפקידי אורח?
"לא, הם שמחו ונהנו מזה מאוד. מפורסמים אוהבים להשתתף בסרטי אנימציה, זה כיף וקל בשבילם. כל הרעיון בשואו ביזנס הוא לפגוש הרבה אנשים, כדי שיהפכו לחברים שלך ובשלב מסויים יעשו לך טובות".

יש סיכוי לסרט המשך ל"כוורת בסרט"?
סיינפלד: "אין תכניות כאלה". קצנברג: "לעבוד עם ג'רי היה חלום שהתגשם מבחינתי, אחרי שהייתי מעריץ של התכנית שלו במשך תשע שנים. אבל אני עדיין לא מעז להציע לו לעשות זאת שוב. זה כמו לבקש ממישהו שרץ מרתון להקיף שוב את העיר. העבודה על הסרט היתה ארוכה, וזה היה מדהים איך כשבא כח כמו ג'רי מחוץ לעולם האנימציה זה מרחיב את נקודת המבט. בעתיד, להערכתי, עוד נשמע הרבה על אנימיצה בשלושה מימדים, וגם זה יהיה מעניין וספקטקולרי לראות".
 
מפתיע, אבל לא עוגת דבש
 מפתיע, אבל לא עוגת דבש   
נושא שהתבקשנו לא לדון בו כלל הוא סדרת הטלוויזיה המיתולוגית, אבל אחד גיא מרוז, שמגיע בתוך חולצה עם הדפס מהסדרה, בכל זאת מנסה: "אסור לנו לשאול אותך על הסדרה, רק הסרט, אז הנה שאלה שמותר: האם יהיה סרט על הסדרה סיינפלד?"

סיינפלד צוחק. "אני רואה שיהיה לו לפחות לקוח אחד", הוא אומר בהתייחסות לבחירה האופנתית של מרוז, אך מייד מסרב לתת לנו את מה שאנחנו כל כך רוצים לשמוע. "התכנית עבדה טוב כמו שהיא, אני לא אתמוך בשום דרך אחרת להציג אותה".

בנוגע למעבר מעבודה על סדרת טלוויזיה לסרט קולנוע, סיינפלד אומר כי היה שמח אם היה ספר או מדריך שיכול ללמד איך עושים את זה, אבל אין בית ספר. "מה שצריך לדעת זה לספר סיפור טוב, שיתעניינו בו ויצחקו ממנו, בין אם הוא בן 22 דקות או שעה וחצי. לעשות את זה באנימציה היה מאתגר ומרגש".
 
קצנברג, סיינפלד וקיציס
 קצנברג, סיינפלד וקיציס   
כשאחד הנוכחים שואל את סיינפלד, משום מה, על הכוח של ההומור היהודי נגד טרור עולמי (?) סיינפלד מגיב בסבלנות: "יש שלושה יהודים בשמות הראשיים, קצנברג סיינפלד ושפילברג אז זה בטח שווה משהו. וגם אם לא נעצור את הטרור, בטח נעצבן קצת את הטרוריסטים". שאלה שטיפה מוציאה ממנו את הציניות נוגעת דווקא לעונת הפרסים המתקרבת, והאם ההימורים על האפשרות לקבל אוסקר מעצבנים אותו ומקשים עליו. "עד השאלה הזו זה לא עיצבן ולא היה קשה", הוא אומר, עדיין מחייך.

אבל התענוג הכי גדול הוא לשמוע את סיינפלד מדבר עלינו, ולהאמין שהפעם זה לא בגלל טרנד או חנפנות הוליוודית טיפוסית. "ישראל גדלה בכל דרך", הוא מאבחן, "בעסקים שלה, ביופי שלה, באנשים שלה. אני מאמין שהיום היא מדינה יתר בוגרת. היא הייתה עצבנית מאוד כשהייתי כאן בפעם האחרונה, ויש לכם עדיין את הבעיות שלכם, אבל התחושה היא שזה סופי, עכשיו זה לתמיד. באמריקה לפעמים קוראים על ישראל וחושבים מה יהיה, עם כל המצב של שלום ובטחון, דואגים ולא יודעים מה יקרה. אבל להיות כאן זה לדעת שישראל תישאר לנצח, ואני מאמין שהכל רק ילך וישתפר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by