בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תעשו אצלנו שבת 

תעשו אצלנו שבת

 
 
נילי אורן

סוף השבוע של "רשת" יכלול את יאיר לפיד ועופר שכטר, ושאר הימים יוקדשו לערבים, שעשועונים וקואוצ'ינג

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תגידו מה שתרצו, הוא בשישי. לפיד (צילום: שרון בק)
 תגידו מה שתרצו, הוא בשישי. לפיד (צילום: שרון בק)   
סוף השבוע החדש של "רשת", הוא שעמד במרכז השקת לוח השידורים ל- 2008 של הזכיינית. החל מינואר תעבור הזכיינית לשדר במשך ארבעה ימים, מיום ד' עד יום שבת, ותקבל את משבצת סוף השבוע שהייתה עד כה שייכת ל"קשת". המעבר יחל כבר בשבוע האחרון של 2007 אז תשדר הזכיינית במשך שישה ימים רצופים, כש"קשת" תאלץ להסתפק ביום אחד בלבד.

ב"רשת" מעידים כי בבניית לוח השידורים של יום שישי הושקעה עבודת מחקר מרובה, והם מקווים להביא לשינוי בהרגלי הצפיה הקיימים כיום, כדי למצות את פוטנציאל הצפייה המשפחתי של היום הזה. לדברי אילן טוביהו, המשנה למנכ"ל: "כל המסרים הפרסומיים עוברים יותר חזק בוויקאנד".

בשל אופי הצפיה הנינוח והמשפחתי של הימים הללו, העמידה לעצמה "רשת" מטרה שאפתנית, שלא לומר יומרנית, של השגת נתח של 60% מתקציבי הפרסום בערוץ 2. את ערב יום שישי תפתח תכנית אירוח חדשה עם רבקה מיכאלי, ב-18:30. אחריה ב-20:00 ישודר "אולפן שישי" בו יתפוס יאיר לפיד את כס המגיש הראשי. כפי שכבר דיווחנו, מדובר במהלך שנוי במחלוקת, שגרם ללא מעט הרמת גבות בתעשיה. ב"רשת" מבטיחים שפורמט תכנית החדשות יותאם למידותיו העיתונאיות של לפיד, שבימים אלה דן עם העורך החדש של "אולפן שישי", בועז סטמבלר, על אופיה העתידי.

לאחר מכן בשעה 21:00 תעלה תחרות הריאליטי החדשה והמדוברת של "רשת" – גריז, בה יבחנו שחקנים מרקדים ומזמרים על ידי השופטים אסף אמדורסקי, חני נחמיאס, אלדד זיו וציפי פינס, כשהפרס הגדול יהיה השתתפות בתפקידים הראשיים במחזמר "גריז" שיעלה בקיץ בבית ליסין, ושחלק משחקניו כבר לוהקו. ב-22:30 תעלה תכנית המערכונים "כפיות" בכיכובו של עופר שכטר, שהפורמט שלה נקנה מבריטניה. "רשת" מגדירה אותה כ"דרמה" מסיבות רגולטוריות, למרות שהיא לחלוטין סדרה קומית, שבהגדרתה מערכונים מיובאים ומקוריים על זוגיות ויחסים. עוד מככבים בה ליאור אשכנזי, אניה בוקשטיין, נתי קלוגר, ובתפקיד אורח קרן מור.

בסוף יום השידורים של שישי בערב, בשעה 23:00 תעלה סדרת רכש, ששמה עדיין לא פורסם. גם ביום שבת ישדרו ב"רשת" תכניות חדשות, לאחר "חדשות השבת" ב-20:00, תשודר ב-21:00 העונה השניה של השעשועון המצליח "אחד נגד מאה". מייד אחריו תשודר תכנית דוקומנטרית הומוריסטית של גורי אלפי בשם "לצחוק או למות", שתעקוב אחר שורשי ההומור בהשתתפות טובי הקומיקאים בישראל, כדוגמת עלמה זק, דב נבון, אלי פיניש, אורנה בנאי, עידן אלתרמן, ליאור שליין, מיקי קם ועוד. בסלוט הזה תשובץ בתום הסדרה של אלפי סדרה סאטירית בראשות עינב גלילי, שתסקור אירועים אקטואליים יחד עם צוות כתבים באולפן ובחוץ, בעוד שבתכנית הבוקר, לצדו של אברי גלעד, תמשיך למלא את מקומה סיגל שחמון.
 

הכי טוב שעשועונים מאמריקה

קושניר יגרז, גלעד ישעשע, שחמון תבוא בבוקר וגורי יעשה הכל (צילומים: יוני המנחם ושרון בק)
 קושניר יגרז, גלעד ישעשע, שחמון תבוא בבוקר וגורי יעשה הכל (צילומים: יוני המנחם ושרון בק)    
ההצלחה של "אחד נגד מאה" פתחה גל חדש של שעשועונים הצפויים בעונה הקרובה. שניים מהם נרכשו מרשתות שידור בארה"ב. האחד הוא "תוצאות האמת" שינחה גורי אלפי, שמבוססת על השעשועון האמריקני Power of 10 המשודר ברשת CBS בהנחיית דרו קארי. ייחודו של השעשועון הזה הוא בעובדה כי הזוכה בו יכול לקחת הביתה 10 מיליון ש"ח, סכום הפרס הגבוה ביותר בשעשועוני טלוויזיה בישראל.

השעשועון השני שבנוי על פורמט אמריקני הוא "תשיר את זה" שינחה גיא פינס. בארה"ב נקרא השעשועון Singing Bee והוא משודר ברשת NBC. במהלכו מתבקשים המשתתפים לשיר את המילים המדוייקות של פזמונים ממגוון סוגים. שעשועון נוסף שנרכש מארה"ב, הצליח בעונה הקודמת וחוזר ל"רשת" בשנה הקרבה הוא "רוקדים עם כוכבים".

בצד המקורי של המשוואה מתוכננת תוכנית קומית חדשה, בה יפתור רועי לוי בעיות שיציגו לו קהל הצופים, באמצעות מערכונים וקטעי סטנד אפ, ובעזרת חברים כמו מאור כהן, גורי אלפי ושי אביבי.
 

דרמה ותעודה לפי דרישות הרשות

יביאו את הדרמה. גולן, דגן ואדלר ב"אבידות ומציאות"
 יביאו את הדרמה. גולן, דגן ואדלר ב"אבידות ומציאות"   
במסגרת הדרמות החדשות של "רשת" תעלה "אבידות ומציאות" המדוברת של שבי גביזון ודנה מודן, שכבר עלתה למסך כסרט וכעת מגיעה בפורמט הטלווזיוני בהשתתפות ליאור אשכנזי, אלון אבוטבול, מאיה דגן, שרה אדלר, שירי גולן עופר שכטר ועוד. שכטר הלז שנחטף מ"קשת", בכלל השתלט על לוח השידורים של הזכיינית, כשהוא מככב גם בדרמה "עד החתונה" לצד עלמה זק ואוהד קנולר.

דרמה חדשה נוספת היא "שרות חדרים" בכיכובן של אסי לוי ונלי טג'ר. עלילתה תעסוק בחדרניות של בית מלון תל אביבי, וסודותיהן. גם היוצר המוערך רני בלייר ("שבתות וחגים", "פרשת השבוע") מצטרף בעונה הקרובה ל"רשת" ויצור עבורה דרמה פסיכולוגית בשם "תיבת נח" שתעסוק בטיפול קבוצתי לחבורת אנשים הסובלים מבדידות. האחרונה בדרמות החדשות של "רשת" היא "אוכלת יושביה" אותה כתבה רונית ויס ברקוביץ' ("מרחק נגיעה") וביים אורי ברבש ("טירונות", "מילואים"). במרכזה תעמודנה קלרה חורי ואורנה פיטוסי כשפיות, ישראלית ופלסטינית, שנפגשות בתכנית בישול טלוויזיונית, ומתעמתות עם המציאות הקשה.

כאן לא נגמר העיסוק בקונפליקט הערבי יהודי - הוא יקבל ביטוי גם בתחום הדוקומנטרי של הזכיינית. חיים יבין יגיש סדרה בת חמישה פרקים בשם "ערבים זה לזה", שמטרתה להציג כיצד ערביי ישראל רואים את עצמם ואת בעיותיהם. אכן, חזקה היא מועצת הרשות השניה ודרישותיה הרגולטוריות.

גם "אל תקרא לי שחור" היא סדרה דוקומנטרית שנראית כמתוכננת לענות על דרישות המכרז. רון חכלילי יצא לבדוק בה את מצב הפערים העדתיים בישראל. לעומתו דנה וייס תגיש סדרה בשם "משפחה אובדת" שתעסוק בקונפליקט התמידי בין מקום העבודה למשפחה. ואילו ענת גורן ועמנואל רוזן יגישו את תכנית התחקירים "קופסא שחורה", שתעסוק מדי שבוע בסוגיה מטרידה מסדר היום של כולנו.

סדרה דוקומנטרית נוספת, וקלילה יותר, היא "מכורים לאדרנלין" בה יצא אברי גלעד למסע בעקבות המצרך המבוקש ביותר במאה העשרים – הריגושים.

חותמת את שטף הסדרות החדשות של "רשת" התכנית "אלופים" בת חמשת הפרקים בה יאמן הקואוצ'ר אלון גל קבוצת בני נוער מפנימיה בצפון הארץ, ויסייע להם להשיג את מטרותיהם. התכנית תהיה למעשה יריית פתיחה לעולם תוכן שלם שתקדיש "רשת" לטרנד הקואוצ'ינג הכה אופנתי אך שנוי במחלוקת, באתר האינטרנט שלה. לדברי טוביהו: "המטרה שלנו היא להיות אתר הוידאו מספר 1 בישראל". בהתאם, ישודרו בו באופן רצוף במהלך הבוקר, ובימים א'-ג' תכניות הזכיינית.

בין הסדרות החוזרות של הזכיינית ניתן למנות את "מרחק נגיעה" המדוברת והמוערכת. עלילת העונה השניה שלה כבר נכתבה, ובקרוב יחלו צילומיה. גם "הכל דבש" של יעל פוליאקוב תחזור ל"רשת" בעונה הקרובה, למרות פטירתו הטראגית של פולי, כוכב הסדרה ואביה של יעל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by