בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שידורי המהפכה 

שידורי המהפכה

 
 
נילי אורן

הערוץ הראשון נערך לפרסום מסקנות וינוגרד עם סרט על מלחמת לבנון השנייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הלוחמים והאבות (יח"צ)
 הלוחמים והאבות (יח"צ)   
ועדת וינוגרד לחקר מלחמת לבנון השניה, פרסמה את מסקנותיה באופן חלקי באפריל השנה, והיא צפויה לפרסם את המלצותיה המסכמות בתקופה הקרובה. כחלק מההעירכות לפרסום, הערוץ הראשון ישדר לקראת סוף החודש את הסרט "תדע כל אם" של ניר טויב ויהודה ביטון, העוסק בקורות והשלכות המלחמה ההיא.

הסרט ישודר בשני חלקים ב-23 וב-24 בדצמבר, מתוך ההנחה שמסקנות הוועדה יפורסמו בסמוך למועד זה. באשר למועד המדויק של שחרור המסקנות, אלי שקד, דובר הוועדה, אמר לנענע 10 כי, "הוועדה שואפת לפרסם את ממצאי הדו"ח עד סוף השנה, וההערכות הן שהממצאים יפורסמו לקראת סוף דצמבר, או לכל המאוחר בתחילת ינואר".
 

מתוך החלק הראשון של הסרט:

 
"תדע כל אם" מביא את סיפורם של לוחמי צוות ביחידת מילואים מובחרת שלחמו בלבנון וחולקים כעת את הסבל נוכח פציעה ומוות של חברים בקרב בדאבל, ואת התסכול נוכח משבר ערכי הלחימה שנחשפו במלחמה.

רבים מאנשי היחידה הם בני דור שני ללחימה, בהם משה הר ציון, בנו של מאיר הר ציון מפעולות התגמול בשנות ה-50 ומאנשי יחידה 101; ניר רובין, בנו של האלוף במיל. דורון רובין, שהיה מג"ד 202 במלחמת יום כיפור; ואור נוי, בנו של תת-אלוף במיל. רפי נוי, שהיה ראש מטה פיקוד צפון בעת הלחימה הארוכה בלבנון.

חלקו הראשון של הסרט, בן כשעה, יעסוק בדור האבות, בבנים, ובנשים שלצדם. מול הדור השני שנלחם בלבנון ניצבים ערכי היסוד עליהם חונכו על ידי דו האבות. ערכים כמו "לא משאירים פצועים בשטח" ו"החתירה למגע עם האויב", התנפצו מול מציאות לחימה הסבוכה בלבנון. הפגנות אזרחים ואנשי מילואים חידדו את השבר הגדול המשתקף היטב בעיני האבות, המנסים להבין היכן השתבשו הדברים בצה"ל ובמנהיגות הלאומית.

חלקו השני של הסרט יעסוק בניתוח שלאחר מעשה, כשהתותחים נדמו. ההלם והאלם שוררים בארץ, גיבורי הסרט שבים הביתה, אך אירועי המלחמה וזעקות הפצועים אינם מניחים להם. תשעת החיילים ההרוגים מדאבל, הכפר הלבנוני שנהרגו סמוך אליו, שבים ועולים מן האוב. וכעת נותרות לתהות מה יותר יכלו השורדים לעשות למען המתים, האם יכלו להפר את הפקודות שקיבלו, האם מפקדיהם שיקרו להם ואיך חוקרים את האמת על המלחמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by