בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"עשו לי כבוד" 

"עשו לי כבוד"

 
 
נילי אורן

הספר "יסמין" של הסופר אלי עמיר מופץ בהצלחה במצריים. אמיר: "היוזמה באה מהם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אהבה בין ערבי ליהודיה. עטיפת הספר "יסמין"
 אהבה בין ערבי ליהודיה. עטיפת הספר "יסמין"   
הספר "יסמין" של הסופר אלי עמיר יצא לאור בתרגום ערבי במצריים, וקוצר שם הצלחה בקרב האינטלקטואלים. הספר מתאר סיפור אהבה בין ערבי ליהודיה בירושלים שלאחר מלחמת ששת הימים, ויצא לאור בישראל כבר ב-1995. אי אפשר להאמין, לעומת רבבות הספרים שאנחנו מוציאים שלהם – רומנים, שירה, הגות ומה לא, המצרים בקושי מפרסמים דברים שלנו שם", מספר אמיר בשיחה עם נענע 10 אודות ההפתעה: "אני מצטט לך מה כתוב על כריכת הספר במצריים – 'זה אירוע מיוחד, מפני שמאז שנחתם הסכם השלום, זה בעצם הרומן הישראלי הרביעי שמוציאים לאור בערבית במצריים".

של מי היתה היוזמה להוציא את הספר?
"היוזמה להוציא את הספר לאור באה מהם, ממש ככה. הסיפור התחיל כש"אוקטובר" המצרי, שהוא שבועון נפוץ, פרסם ארבעה פרקים עם הוצאת הספר, שבוע אחר שבוע, והפרקים האלה עוררו מהומה והתעניינות רבה. דיברו עליהם בחוגי האינטלקטואלים, כך לפי מה שכתוב על גב הספר. בעקבות זה עשו לי ערב פומבי במלון סמיר אמיס בקהיר, לראשונה לסופר ישראלי, והגיעו לשם אינטלקטואלים ופקידים בכירים ובעלי הון. באותו ערב הקהל ביקש להוציא את הספר לאור, כי מי שבא לשם קרא את הפרקים הראשונים הללו, ואז נולדה היוזמה להוציא את הספר."

נו, ואיך הספר נראה בגרסתו המצרית?
"לזכות המתרגם חסיין סראג' ונביל חאלד ראש המערכת של בית ההוצאה אבן לקמאן במצרים, יאמר שהם הוציאו את הספר בכריכה קשה, בצורה מאוד מכובדת, עם עטיפה מושכת עין, ועם המלצה על דש הספר, תמונה שלי ונקודות מתולדות חיי".

והוא מצליח שם?
"המתרגם, איתו אני בקשר מתמיד, מסר לי שהספר נמכר מאוד יפה במצרים ויש ביקורות חיוביות, ואחד הסופרים שם אפילו הופיע לכבודו בטלוויזיה ביום שבת ודיבר עליו. סופר מקומי אחר אפילו רוצה לארגן שם לכבודי ערב ספרותי בקרוב. קורה משהו שהלוואי שיתפתח לטובה. חשוב לי גם לציין שמי שמפיץ שם את הספר אלה אלהרם - אימפריית ההוצאה לאור והעיתונות הגדולה במצרים, יחד עם אלגמהריה. אלה שתי רשתות הפצת ספרים גדולות מאוד בכל ארצות ערב. בסוף החודש אני גם מוזמן לקהיר שם יש חמש הופעות סביב הספר, ויופיעו איתי גם המתרגם וגם סופר אחד או שניים צעירים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by