בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הם יורים גם בגמלים 

הם יורים גם בגמלים

 
 
נילי אורן

אמן וידאו יציג צילומים ממרתון ריקודי הסלואו שהתקיים בכיכר רבין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמיהה לרומנטיקה? (יח"צ)
 כמיהה לרומנטיקה? (יח"צ)   
אמן הווידאו הקפריסאי, כריסטודולוס פאנאיוטו, שהרקיד לפני כשנה רבים בכיכר רבין בתל אביב במסגרת מרתון ריקודי סלואו, יציג צילומים וקטע וידאו ארט מתוך האירוע החל מיום ה' הקרוב בגלריה Raw Art בתל אביב.

באפריל 2006 נערך בכיכר רבין בתל אביב מרתון ריקודי סלואו אותו יזם פאנאיוטו, שזכה בלא מעט פרסים על עבודותיו. במרתון, שנמשך 48 שעות רצופות, רקדו 96 מתנדבים בני 20 עד 40 על במה קטנה שהוקמה במרכז הכיכר. כל משתתף רקד במשך שעה, כשבמחציתה התחלף הפרטנר שלו לריקוד. רבים מהזוגות הרוקדים לא הכירו איש את רעהו ונפגשו לראשונה על בימת המרתון, במטרה ליצור שרשרת אנושית של אינטימיות ורומנטיקה במרחב הציבורי.

הבחירה בכיכר רבין ובריקודי סלואו דווקא, נועדה לעורר שאלות מהותיות על רומנטיקה והֶעדרָה, והשפעת הסביבה על היחיד באמצעות ניגודים בין מרחב פרטי לציבורי, ריקוד אינטימי ואנשים זרים, ומוסיקה קיטשית ונוסטלגית שעשויה להשפיע על המאזין לה בלי שישים לכך לב.
 
או הערה סרקסטית על אהבה רומנטית? (יח"צ)
 או הערה סרקסטית על אהבה רומנטית? (יח"צ)   
לדברי פאנאיוטו הבחירה לערוך את מרתון הריקודים דווקא בכיכר רבין נועדה לבחון את הדיאלוג הקיים בין המרחב הציבורי למרחב הפרטי. הניסיון ליצור מרחב זוגי אינטימי בין הרוקדים בכיכר רבין - מרחב ציבורי טעון פוליטית וחברתית המייצג את הישראליות - מערער על התפיסה המסורתית לפיה הפרטי והציבורי הם מרחבים מופרדים, ומעלה את האפשרות שיש ביניהם נקודות השקה ואולי אף התמזגות והכלה הדדית.

חוץ מהפוליטיקה יש לפאנאיוטו גם אמירה על אהבה: מרתון ריקודי הסלואו מבקש לייצג גם כמיהה לרומנטיקה המתפוגגת בעולם המודרני ובה בעת לייצר הערה סרקסטית לגבי מה שנחשב מבחינה תרבותית לאהבה רומנטית.

התערוכה תיפתח בתאריך 20/12/07 בשעה 19:00, גלריה RAW ART בתל אביב ותוצג עד 02/02/08
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by