בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לגור איתו 
 
 צביקה והבחורות. הקהל לא מתייחס לזה כרטרו   
 
ניר נון נוה

אם שום דבר לא ישתבש, צביקה פיק יהיה הישראלי הראשון עם תוכנית מציאות משלו. "ילדים בני שבע לא יודעים מה זה רטרו". ראיון חגיגי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צביקה פיק לא יודע מאיפה זה בא לו. כמעט כל יום הוא מתעורר לבוקר עם הצעה אחרת. מצד אחד מרי לו לא מפסיק לרוץ בהצלחה, בערוץ 10 שוקלים תוכנית בידור שלו, יורם גלובוס רוצה להפיק מחזמר המבוסס על שיריו והשבוע השוס החדש - פיק יהיה כוכב הריאליטי טי.וי שואו הראשונה בארץ.

הכל אמנם עדיין בחיתולים, אולם אם הדברים ילכו כמו שצריך, לא רחוק היום בו מכל ערוץ טלווזיוני, מעל כל במה, בכל לוח מודעות, תבצבץ דמותו של פיק. כאילו הסבנטיז מעולם לא נעלמו.

"מוטי רייפ היה בהופעה שלי ביום שישי בחיפה, ראה את מה שקורה, והציע לי תוכנית מציאות שכזו, והסכמתי" אומר פיק למיקסר. "אני עדיין לא בקיא בפורמט עצמו לפרטי פרטים, אבל זו תהיה תוכנית שתעקוב אחריי בחיי הפרטיים ואישיים".

-ראית תוכניות מציאות? אנה ניקול סמית'? האוסבורנז?

"כן, ראיתי את ניקול סמית'. תוכנית מגניבה. אני לא חושב שאנחנו הולכים לעשות משהו דומה או זהה בתוכן או בהשתטות. אנחנו רק לוקחים את הפורמט, לא מעתיקים אחד לאחד. הכוונה היא לסדרה ארוכה של תוכניות - שהצוות ילווה אותי, יצא איתי לבילויים שלי, גיחות לפרמיירות, מקומות שאני מופיע בהם, מצטלם, מקליט".

- אתה מוחמא מהעובדה שתהיה הפיגורה הראשונה בתוכנית מציאות בישראל?

"כל מה שקורה לי בשנה האחרונה זו מחמאה גדולה. הכל זה חלומות שמתגשמים. אני כבר לא מופתע ולא מוחמא, אני פשוט המום, ומנסה להמשיך בכל הבלאגן תחת התקפה חסרת תקדים סביבי.

"זה התחיל עם "דיווה" שהפך לי את החיים והקריירה, המשיך עכשיו למרי לו ב"הבימה", שמבחינתי מדובר בחלום שהתגשם, פשוט מתנה מאלוהים, ומאז הכל פשוט בהיסטריה. "המופע החדש, 'מעלה מעלה' מצליח מאד והקהל רוקד ומשתגע, יורם גלובוס מציע לי סרט, הערוצים השונים מציעים לי תוכניות - אני פשוט בשוק. בשנתיים האחרונות השירים שלי חוזרים בגדול, אפילו יותר ממה שהיה בסבנטיז ובאייטיז".

- למה זה קורה לדעתך?

"מקווה שזה בגלל המוסיקה שלי"

- אומרים שמדובר בטרנד של התרפקות על העבר בגלל המצב.

"אני לא מסכים. נורא קל להגיד התרפקות, רטרו, גל. אבל זה לא נכון. בשנות השבעים צצו עשרות כוכבים ולהקות. חוץ משלמה ארצי אין אף אחד שקורה לו משהו. שמעת על עוד מישהו מהסבנטיז?"

- רותי נבון חזרה, בנות סקסטה חוזרות.

"כן, אבל הכל בקטן. גם תיסלם עשו כמה הופעות. יש הבדל בין שתיים-שלוש הופעות בשביל הכיף לבין המקרה שלי. זה לא רטרו ולא סבנטיז, זה הרבה יותר מזה. אני מופתע משפע ההצעות והרעיונות שמגיעים למשרד שלי. זו התקופה הכי יפה שלי. בשנות השבעים והשמונים, כשהייתי זמר השנה, הופעות בפארקים, חשבתי שאי אפשר יותר מזה. מסתבר שאפשר. זה יותר מכל החלומות שחלמתי".

"כשאני שר את שיר הפרחה, מרי לו, כל החומרים שלי, הקהל לא מתייחס לזה לרטרו. רוב הקהל צעיר שמכיר אותי רק שנה שנתיים. כשילד בן שבע בא להופעה הוא לא יודע מה זה רטרו. באים למופע שלי בגלל ששמעו שירים בזמן האחרון ואוהבים אותם. במכתבים שאני מקבל אין התייחסות לעבר. ילדים בני 12-13 חושבים שזה חדש. במאות המכתבים שאני מקבל אני כל הזמן מקבל דברים בנוסח "שמעתי את שירך החדש שיר הפרחה". ואני רואה אותם בהופעות. רק ביום שישי האחרון ילדה בת שש עלתה לבמה ושרה איתי שיר שלם".

- אז מה הסוד של החזרה הגדולה?

"לא יודע. אם הייתי יודע את התשובה, הייתי עושה משהו. אני שר את אותם שירים, עושה את אותן הופעות. ועובדה - פעם אתה אאוט ופעם אתה הכי אין שיכול להיות. הייתי שמח לחשוב שכל זה קורה כי אנשים אוהבים את השירים ומה שאני עושה. אוהבים ומעריכים אותי. כל השאר לא מעניין אותי".

- ואיך ההרגשה? אתה חוגג את חזרתך לכותרות?

"ההרגשה נורא מוזרה, אני קם בבוקר ולא מאמין שהכל נכון. לא מאמין שזה קורה לי בסדר גודל שכזה. אני לא אחד שמתרגש ומתלהב בקלות. בימים אלו אני חוגג שלושים שנה - מ"שיער" ועד "מרי לו", ומעולם לא היה דבר כזה. אני מניח שכל ההצעות זה פועל יוצא מהעובדה שאנשים בעלי מקצוע באים להופעות, שמים לב למה שקורה ומבינים מה הקהל רוצה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by