בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא נורמלים 

לא נורמלים

 
 
גליה דן-לי, ניו יורק

הסדרה "Paranormal State" חוקרת את העל טבעי במסווה מדעי. גליה דן-לי עם אנרגיות שליליות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צוות ה"חוקרים" (מתוך אתר התכנית)
 צוות ה"חוקרים" (מתוך אתר התכנית)   
לסדרת הדוקו-דרמה המוזרה "Paranormal State" של A&E לא נדרשים תסריטאים מהוליווד. הדרמה כולה מתרחשת בתוך מוחות אזרחים אחוזי דיבוק, שהיו לגיבורים לפרק אחד בסדרה הזו. הם בטוחים שהשטן בכבודו ובעצמו מנדנד להם את צלב העץ שעל הקיר ו"מזעזע את יסודות אמונתם". התכנית בתורה, מספקת להם מדיום המסייע להם להיפטר מהמטרדים העל-טבעיים שתקפו אותם. אותם אנשים אחוזי דיבוק, יעידו אחר כך כי "משא כבד הוסר מעל גבם" וכי רגליהם שהיו עד עכשיו קשורות "נעשו קלות". הם כרטיסי הביקור הטובים ביותר של התכנית והערובה להצלחתה.

"Paranormal State" היא סדרה חדשה המתעדת חבורה של סטודנטים באוניברסיטת פן, שזכו בגושפנקה אקדמית לעסוק בחקר העל-טבעי. המנהיג שלהם הוא ראיין ביואל והוא הקים לצורך ה"תחקיר" את Paranormal Research Society, אגודה ששמה לה לאג'נדה לעזור "לכל מי שמרגיש שהוא נרדף או מעונה על ידי אלמנטים שמעבר לגלוי". הנרדפים מוזמנים ליצור קשר עם מפיקי התוכנית, שיזמינו את "חוקרי הארגון" לוודא שאכן מישהו כאן נפל קורבן לחגיגה אמיתית של אנרגיות שליליות.
 

ג'ננה במסווה מדע

 
המדיום הכוכב של התכנית, צ'יפ קופי, התחיל כפסיכולוג אך עבר לחפש פתרונות בספירות אחרות, כשגילה שמורשת פרויד אמנם לימדה אותנו בדקדוק מה יכולים לחולל לנו ההורים, אבל דילגה לגמרי על כל אותם שדים ורוחות, שאפילו שאינם נראים, עדיין מצליחים לעשות שמות בנפש האדם.

כשהמדיום נכנס לבתי האחוזים, הוא הופך אותו באחת למעבדת ניסוי - מחבר את בעל הבית לאלקטרודות המודדות את רמות החום השונות בגופו, ומציג הדמיית חום גוף בגווני כחול ואדום, שאמורה לשכנע אותנו כי חלקים מסוימים בגוף ובמוח בעל הבית, הם עכשיו שדה קרב של אנרגיות שליליות בניצוחו של השטן. זה נשמע מאוד מדעי, אבל אף אחד לא נדרש להוכחות.

ואז מתחילה הג'ננה. המדיום אוחז בזרועותיה של בעלת הבית וקובע כי הן חמות. הוא ממלמל איזו תפילה בלטינית שאמורה לעזור. משם שוט חד עובר אל מיטת העץ. הבת הממושקפת טוענת כי המיטה התרוממה ונחתה למטה בלי סיבה. המדיום קובע בבטחון שמשהו נגטיבי קורה בבית הזה והוא קשור בילדים. אחרי שהוא מאבחן את רמות החום בגופו של בעל הבית, הוא חוזר עם אבחנה קצת יותר קשה: "יש פה אנרגיה ענקית, לא מזוהה, והיא בחוסר שליטה מוחלט. היא משתוללת".

עם הידיעה הקשה הזאת הבית הופך עד מהרה לשדה קרב. הפסקת חשמל לא מוסברת מבריחה את המשפחה, החוצה אל השלג, במנוס מפני אותה אנרגיה שלילית שמחרבת את חייהם. המדיום מפרשן שמדובר במלחמת הטוב ברע. גם הלב של הצופים מתחיל להשתולל. המצלמה עולה ויורדת, חופרת בתוך השלג, עולה חזרה אל הנורות המתפוצצות ומטפסת בקלוז אפ אל פניה של הנערה השמנמנה המקוננת כי רגליה "קשורות" והיא לא מצליחה לרוץ. מי שרוצה לדעת אם נגזר עליה להמשיך לשמוע קולות ולסיים את חייה כשידיו של השטן סוגרות על צווארה, או שהמדיום יצליח בכוחות על ובמילים לטיניות לשחרר את רוע הגזירה, ייצטרך להשאיר את הציניות והספקות בצד, ולצפות בפרק המלא.
 

מגרש השדים: הריאליטי

מגלים אנרגיות שליליות (מתוך אתר התכנית)
 מגלים אנרגיות שליליות (מתוך אתר התכנית)   
פעם גירוש השדים היה מוגבל לכמרים בכנסייה. בשנות השבעים יצא הסרט "מגרש השדים", הכניס את פרקטיקת הברחת השטן לתרבות ההמונים ופרע את דמיונם של כל מיני אופורטוניסטים שקפצו על מניית הרוחות והשדים. הם טענו לכוחות על ובאותה הזדמנות הצליחו גם לעשות כספים נאים על גביהם של האחוזים, ספק בשטן, ספק בסכיזופרניה.

העיסוק הנוצרי המופרך הצליח לעשות קפיצת דרך מהכנסייה אל מסך הקולנוע ומשם אל מדורת השבט האולטימטיבית של מסך הטלוויזיה. התוכנית "Paranormal State", המגובה באתר אינטרנט ספוקי, המאוכלס במילון ערכים מקיף, וקטעי וידאו פרנואידים, מכניסה את הפאראנורמליה אל חיקה החם של תרבות ההמונים. היא מבטיחה שגרגר מלח כבר לעולם לא ייראה לכם סתם כמו, נו, גרגר מלח, ושאם המיטה חורקת בלילה, אולי כדאי שבמקום לרדוף אחרי מסמרים אבודים, תחפשו תחתיה את עקבות השטן.

בנתיים נשאר לשאול מי איבד פה זמנית את השפיות והחליט שה"מצב הפאראנומלי" היא תוכנית הראויה לפריים טיים של הצופה האמריקאי הממוצע, תמים או מטומטם ככל שיהיה. אפשר להאשים בזה את שביתת התסריטאים המובילה את המפיקים לחפש פתרונות יצירתיים. אולי גם עלו שם בטלוויזיה על איזה גל של יאוש קולקטיבי, בעקבות המשברים האחרונים שעוברים על החברה האמריקאית בחוץ ובבית - מהמלחמה הבלתי פתורה בעיראק ועד למשבר המשכנתאות - ייאוש שהופך את הצופים הרבה יותר נכונים לחפש את האשם במצב באנרגיות שליליות שעליהן חתום מדיום מהשורה הראשונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by