בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"קשת" נגד הרשות השניה 

"קשת" נגד הרשות השניה

 
 
נילי אורן

זכיינית ערוץ 2 עתרה לבג"צ נגד הרשות השניה בטענה לאפלייה נגדה ולטובת ערוץ 10

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נענש בקנסות לשווא? אבי ניר (יח"צ)
 נענש בקנסות לשווא? אבי ניר (יח"צ)   
זכיינית ערוץ 2 "קשת" הגישה הבוקר (ב') עתירה לבג"צ נגד הרשות השניה לטלוויזיה ורדיו, בבקשה לבטל את החלטת הרשות הקובעת כי הזכיינית לא עמדה בהתחייבויותיה לשידור סוגה עילית בשנת 2006 ונקטה במקביל בסלחנות כלפי הפרות חמורות יותר של ערוץ 10.

בעתירה, שהוגשה באמצעות משרד עורכי הדין רון גזית רוטנברג ושות', נטען כי "קשת" עמדה בכל מחוייבותיה, אך למרות זאת נענשה בקנסות, וחוייבה להפיק ולרכוש תכניות סוגה עילית נוספות הקולעות לטעם הרשות. לטענת "קשת", בכך ניכסה לעצמה הרשות השניה את תפקיד עורך השידורים הראשי, בניגוד להוראות החוק.

עוד טוענת "קשת" כי הרשות מפלה לטובה את ערוץ 10, נמנעת מלהחיל עליו את אותן אמות המידה בהן נבחנים שידורי ערוץ 2, ומאפשרת לו "לרכוש תכניות ספורט ולהפיק תכניות ריאליטי במיליוני שקלים, תוך התעלמות מוחלטת מכל חובה שהיא".

לדברי "קשת", גם בתחום האכיפה מופלה ערוץ 10 לטובה. לפי הטיעון, "קשת" עמדה בכ-98 אחוז מהיקף ההשקעה בשידורי סוגה עילית וערוץ 10 מילא רק כ-66 אחוז מהתחייבויותיו, ולמרות זאת דווקא כלפי "קשת" נוקטת הרשות בצעדי אכיפה אגרסיביים, לעומת ערוץ 10, שזוכה לעצימת עיניים מצידה.

טענה נוספת ואחרונה של "קשת" היא שהרשות השניה לא מכירה בתכניותיה כהפקות חוץ קנויות, גם במקרים בהם 98 אחוז מעלות ההפקה בוצעה על ידי גורמים חיצוניים, ודורשת מ"קשת" להשקיע מחדש בהפקה חיצונית את מלוא הסכום, כאילו לא הושקע מעולם.
 

ערוץ 10: "קשת" מנסה לסרס את התחרות

סוגה עילית? "ארץ נהדרת" (יח"צ)
 סוגה עילית? "ארץ נהדרת" (יח"צ)   
יש לציין שגם "רשת", הזכיינית השניה של ערוץ 2 הגישה עתירה דומה נגד הרשות השניה ב-12 בדצמבר.

אלונה להב, דוברת הרשות השניה מסרה לנענע 10 בתגובה: "עדיין לא קיבלנו את העתירה של 'קשת', כשנקבל אותה ונלמד אותה, נגיב בהתאם".

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "נראה כי בטענותיה אלה, מנסה 'קשת' לסרס את התחרות בתחום הטלוויזיה בישראל. ככלל - מוטב יהיה אם בקשת יתמקדו בעמידתם או אי-עמידתם במחויבויות, ולא בערוץ 10. אנחנו מתנהלים מול הרשות השניה בלי לערב את זכייני ערוץ 2 - וראוי שגם עמיתינו יעשו כך".

הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו היא רשות ציבורית המפקחת על שידורים מסחריים בישראל, ומייצגת את האינטרס הציבורי בהם. בראש הרשות עומדת מועצה ציבורית המונה 14 חברים, שאמורים לשקף את מגוון הדעות הרווחות בציבור. תפקידי הרשות השניה, כפי שמוגדרים על פי חוק הם בין היתר קידום היצירה העברית הישראלית; קיום שידורים בשפה הערבית; שידור מידע מהימן, הוגן ומאוזן; קיום שידורים להקניית השכלה לכלל הציבור ולאוכלוסיות מוגדרות; וקיום שידורים בשפות זרות לעולים חדשים ולתיירים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by