בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקציב התרבות לא יקוצץ 

תקציב התרבות לא יקוצץ

 
 
נילי אורן

מוסדות התרבות הצליחו למנוע את קיצוץ התקציב ב-2008. המאבק למען חוק התרבות נמשך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גילה אלמגור בהפגנת מוסדות התרבות
 גילה אלמגור בהפגנת מוסדות התרבות   
מוסדות התרבות הגיעו הערב להסכם עם משרד האוצר על תקציב התרבות לשנת 2008. עם זאת, עדיין לא ברור האם ישתתפו בחגיגות השישים.

במסגרת ההסכם שהושג נקבע כי תקציב התרבות לשנת 2008 יעמוד על 445 מיליון ₪, כפי שנקבע במסמך אולמרט- שיטרית משנת 2006, וכפי שדרשו מוסדות התרבות.

במקום לקצץ 53 מיליון ₪ בתקציב התרבות ל-2008, כפי שתכננה הממשלה לעשות באקט שגרם למוסדות התרבות לצאת למאבק, יעביר משרד האוצר 55 מיליון ₪ להשלמת תקציב התרבות. 35 מיליון ₪ מתוכם יועברו בסוף ינואר, ו-20 המיליון הנותרים יועברו עד סוף פברואר. בנוסף הבטיח האוצר לפצות את תקציב התרבות ממקורותיו, באם יהיו קיצוצים רוחביים במהלך השנה.

הסיכום הושג לאחר שראש הממשלה אהוד אולמרט העביר הנחיה לבכירי האוצר להגיע להסכמה עם פורום מוסדות התרבות, ובסיוע ח"כ אבישי ברוורמן וח"כ הרב מיכאל מלכיאור. חברי פורום מוסדות התרבות שנכחו בפגישה בה הושג הסיכום הם: איתמר גורביץ (יו"ר הפורום), נעם סמל (מנכ"ל תיאטרון הקאמרי), יקי הרטל (מנכ"ל תיאטרון החאן), שלמה וישינסקי (שחקן "הקאמרי"), אבינעם מור חיים (שחקן "החאן"), גיל אדמתי (סמנכ"ל להקת בת שבע), ונציגי המוזיאונים יצחק ברנר ואסתי פרנקל. לאחר הפגישה אישרו בכירי משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה את ההסכם.

איתמר גורביץ, יו"ר פורום מוסדות התרבות מסר לנענע 10: "מאחר וההחלטה הזו התקבלה לפני שעה קלה, מחר או מחרתיים נזמן את ראשי הפורום לפגישה ונקבל החלטה בעניין חגיגות השישים. כרגע עדיין לא ברור האם נחליט להשתתף בהן, כי מאבקנו לא נגמר, ואנחנו רוצים לראות מה יקרה בשנים הקרובות מבחינת התקציב, ומה יקרה עם חוק התרבות. אבל לסיכום הזה בוודאי יהיו השפעות על מהלכינו הקרובים."

על המאבק החליט פורום מוסדות התרבות, הכולל 150 מוסדות תרבות מרכזיים בישראל, בתחילת החודש, אז הכריז כי יחרים את חגיגות השישים למדינה אם יקוצץ תקציב התרבות. ההחלטה התקבלה כאמור בעקבות תכנית הממשלה לקצץ 53 מיליון שקלים בתקציב התרבות לשנת 2008, ובמסגרתו גם יצאו מוסדות התרבות להפגנה המונית שנערכה בתל אביב.

גורביץ' פירט אז את מטרות המאבק: "הפורום הציב לעצמו שלש מטרות: הראשונה היא לבטל את קיצוצי 2007. השנייה היא להסדיר את תקציב התרבות ב-2008 עד 2010 בהתאם להחלטת הממשלה, ומסמך אולמרט שיטרית מ-2006. והשלישית היא לחוקק חוק תרבות שיגדיר שהתרבות מקבלת חצי אחוז מתקציב המדינה. החוק הוגש לכנסת בחתימת 61 ח"כים על ידי היוזם שלו ח"כ מיכאל מלכיאור, ואנחנו מאוד מקווים שהחל מ-2009 הוא יכנס לפעולה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by