בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איך זה מרגיש כשהלב שלך קופא? 
 
 
ניב הדס

ניב הדס נזכר איך הופעה אחת מנומנמת של ניו אורדר ושני ביצועים אלוהיים, קרעו ממנו את התמימות אחת ולתמיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הופעה של ניו אורדר לפני שנה וחצי היתה רגע התמימות האחרון בחיי. הלכתי להופעה עם בחורה שרציתי יותר מכל דבר אחר, אבל תפוסה טוב טוב, ובלי יכולות נתינה.

באותה הופעה - וזו קלישאה חבוטה, אבל אין מנוס - הרגשתי שכל השירים מדברים עלי ועליה - "Bizarre Love Triangle", שיר שנשבעתי שינגנו בחתונה שלי אחרי שבירת הכוס, וזכה לביצוע מאכזב; "Touched by the Hand of God", שהיה הפתיח של "עד פופ" ונותר השיר הכי אהוב עלי של ניו אורדר, "True Faith" שמדבר על תסכול של נער דחוי, "She's lost control" ו"Ceremony" של ג'וי דיוויז'ן, ואיך לא - "Love will tear us apart" ו"Blue monday".

ניו אורדר נראו באותה הופעה, לראשונה בקריירה שלהם, מבוגרים ועייפים. זה לא אומר שלא חווינו הופעה מצוינת, אלא שהבגרות ניכרה עליהם: ברנרד סאמנר, הסולן, זז באיטיות וחוסר חשק על הבמה. פיטר הוק, הבאסיסט, ביצע את כל השטיקים המוכרים, שגוררים אותו לקדמת הבמה, ואנחנו, נשמות תועות שכמותנו, עמדנו בשורה השלישית ושרנו את כל המילים, גם את אלו שלא ידענו, הסתכלנו אחד לשנייה בעיניים, וידענו שאלו רגעי חסד אחרונים של מערכת יחסים, שכישלונה היה ידוע מראש, וצ'אנס, לו ניתן לנו, היה מיותר.

"לאב וויל טר אס אפארט" היה סנונית ראשונה של תובנה אירונית לסיטואציה - אכן האהבה קרעה את כולנו - אותי, אותה, את החבר שחיכה חסר אונים בבית, חושש מהלא נודע, מבלי להבין, שהאמונים שנשמרו לו הם סבלו של האחר. זה היה ביצוע של שיר שחיכיתי לו כל חיי - מדויק וחד, אנטיתזה בוטה להופעה המנומנמת, כשסאמנר נותן דגש על הפזמון.

הביצוע של השיר ב"אנשי המסיבות" מפוספס; אין בו את אותה תשוקה איומה, שמצויה בביצוע של ג'וי דיוויז'ן, או באינטרפטציה המבריקה של ניו אורדר, בה נשמע סאמנר כמו איאן קרטיס - דכאוני ורעב. אין התייחסות למימד האירוני שקיים בהצלחת השיר, לאחר מותו של קרטיס.

"בלו מאנדיי" היה חוויה מצמררת עוד יותר. קשה לחשוב על שיר טחון יותר של ניו אורדר, שיר שמימד החידוש בו גובל באפסי. ובכל זאת, הסיטואציה העניקה תוקף חדש למלים של סאמנר, שעד אותו רגע נשמעו לי סתומות לחלוטין, ומאותו רגע, הפכו למרזב של הלב שלי - "תגידי לי איך זה מרגיש, כשאת מתייחסת אלי כמו שאת מתייחסת, כשהנחת את ידייך עלי, ואמרת לי מי את. חשבתי שאני, חשבתי ששמעתי את מילותייך. תגידי לי איך אני מרגיש, תגידי לי איך אני צריך להרגיש".

לא יכולתי לנסח זאת יותר טוב בעצמי. בדרך חזרה בטיוב - היא חוזרת למלון היוקרה שבו התאכסנה ואני לדירת החדר של חברי העניים, לא יכולתי להביט בעיניה. ידעתי איך היא מרגישה, ידעתי איך היא צריכה להרגיש, ועדיין יכולתי לחשוב רק על משפט אחד, שהתנגן לי בראש, דקות. שעות, ימים, חודשים - "תגידי לי איך זה מרגיש - כשהלב שלך קופא".

[אנשי המסיבות - פרוייקט מיוחד]
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by