בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יורים עד שפוגעים 
 
 מועדון ההאסיינדה ב``אנשי המסיבות``   
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין בודקת את הביקורות על הסרטים החדשים בקולנוע: "אני מרגל", "אנשי המסיבות", "באולינג לקולומביין" ו"האיש משדות גן עדן". שווה צפייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אני מרגל

מתוך ``אני מרגל``
 מתוך ``אני מרגל``   
I SPY

אדי מרפי הוא קלי רובינסון, אלוף אגרוף שחצן ומאוהב בעצמו שנקרא לסייע לשירות הביון האמריקני, ולעלות על עקבותיו של מטוס ריגול חטוף שעומד להימכר לאויב. לצדו במשימה מוצב הסוכן החשאי אלכס סקוט (אואן ווילסון), שנורא רוצה להיות חלקלק ומתוחכם כמו ג'יימס בונד, אבל לא ממש מצליח. השניים מתחקים אחר עקבותיו של פושע מסוכן בהונגריה הציורית, ומפוצצים מלא דברים תוך כדי. קומדיה. מבוסס על סדרת הטלוויזיה מהסבנטיז עם ביל קוסבי.

במאית: בטי תומס (דוקטור דוליטל), 96 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: אשדוד- רב חן; אשקלון-רב חן; באר שבע-רב חן; בת ים- רב חן; גלילות- סינמה סיטי; הרצליה- רב חן; חיפה-רב חן מרכז הקונגרסים, רב-חן לב המפרץ; ירושלים- רב חן; כרמיאל- רב חן; נהריה- גלובוס; נתניה- רב חן; סביונים- רב חן; פתח תקווה- רב חן; רחובות- רב חן; רמת גן-רב חן איילון; ראשל"צ- הזהב; רעננה - רענן; תל אביב- רב חן דיזנגוף, רב חן האופרה.
 
Real.com: אפילו הקשקשים של ג'ון וו יכלו לביים סצינות אקשן טובות יותר מבטי תומס - אין לה שום חוש של תזמון קומי. תסריט נחות ביותר שמתעלל בסדרת המופת ממנה הוא נגזר.

Box Office Magazine: הדיאלוגים בין צמד הכוכבים כל כך מהירים עד שהרבה מהבדיחות אובדות בדרך. למרות שהכימיה בין מרפי וווילסון מעולה, והאביזרים המגניבים שבסרט, מגניבים - הוא מאוד חסר מעוף. עוד קומדיה זניחה.

FilmCritic.com: הצחוקים היחידים בסרט נגרמים בזכות השיחות בין שני הגיבורים, שרבים על כל דבר כמו ילדים בני חמש. סרט עבש ומשעמם. אחד מהסרטים הגרועים של השנה.
 

באולינג לקולומביין

מייקל מור
 מייקל מור   
Bowling for Columbine

אמן סרטי התעודה הפרובוקטיביים מייקל מור, מתחקה אחר תולדותיו של היום בו טבחו 2 תלמידי תיכון קולומביין ב-12 מחבריהם ובמורה, בשנת 1999. מור יוצא למסע בעקבות השאלה - מדוע החברה האמריקנית היא חברה כל כך אלימה?

במאי: מייקל מור (בעל תוכנית התחקירים "האמת הערומה"), 119 דקות, ארה"ב/קנדה 2002

הקרנות: רשת בתי קולנוע לב - לב תל אביב.
 
 
Real.com: השיטות של מור בעייתיות - הוא מנצל את מושאי הסרט שלו כדי לכפות עליהם את התזה שלו ויוצר סרטים לא אובייקטיביים לחלוטין. חוץ מזה הוא גורם לצופים להרגיש לא נוח בכך שהוא מעביר אותם חוויות לא נעימות כמו שילוב של תמונות מהטבח, עם תמונות ילדים משחקים בחצר או גרירת שניים מפצועי הטבח, לחנות בה נקנו הקליעים ששיתקו אותם.

Box Office Magazine: בלגן שלם ללא עמדות ברורות ועקביות. לרגעים נדמה שהוא יוצא נגד מדיניות אחזקת הנשק החם של ארה"ב ואחר כך הוא מבקר את מדיניות הרווחה שלה כשבאמצע הוא מבקר את מערכת החינוך - גם מור, כמו הנערים, פשוט יורה לכל הכיוונים. ההסברים שהוא מספק הם פשטניים מדי.

FilmCritic: מור הוא תעמולן מעולה למטרות השמאל ההומוריסיטי ליברלי אותו הוא מייצג. הוא חותר בעקשנות בלתי-נלאית אחר הסברים ושיטות שיוכיחו את הטענות שלו. הבעיה היא שהוא לא בוחל במניפולציות הכי זולות כדי להטות את הצופים לאן שהוא רוצה. סרט חד, לא-נוח ומעורר.
 

האיש משדות גן העדן

מתוך "האיש משדות גן עדן"
 מתוך "האיש משדות גן עדן"   
The Man from Elysian Fields

אנדי גרסיה הוא סופר צעיר, שלא מצליח למכור את ספרו השני, ולפרנס את אשתו (ג'וליאנה מרגוליס) ובנו הקטן. בצעד של יאוש הוא מצטרף לסוכנות ליווי יוקרתית המנוהלת על ידי לות'ר (מיק ג'אגר), ומתחיל לספק את מאוויהן של נשים נשואות. הכל מסתבך כשהוא נשכר על ידי סופר מוערך וגוסס (ג'יימס קובורן) כדי לספק את אשתו הצעירה (אוליביה ויליאמס). כשהסופר מציע לסייע לו לכתוב את ספרו האחרון, העניינים רק הולכים ומסתבכים. דרמה.

במאי: ג'ורג' היקנלופר, 106 דקות, ארה"ב 2001

הקרנות: חיפה- רב חן חורב; ירושלים- רב חן; פתח תקווה- רב חן; קרית אונו- רב חן; רעננה- פארק; תל אביב- מגדל האופרה
 
Real.com: שתי נקודות שבח מגיעות לבמאי - האחת, על שלקח את מיק ג'אגר הכריזמטי בטירוף לתפקיד, והשנייה על כך שלקח סיפור מופרך לחלוטין והפך אותו למשעשע. חבל שהדמויות היותר מעניינות נזנחות בצד. זה לא הגיוני שבסרט שמתרחש בשנות האלפיים, עיקר עול הפרנסה נופל על הגבר וסופר מלומד לא יכול למצוא שום עבודה מלבד בשירותי ליווי.

Box Office Magazine: השלם הוא פחות מסכום חלקיו. המסך נעור לחיים ברגע שקובורן או ג'אגר מופיעים.

FilmCritic: למרות ההופעות המצוינות התסריט קצת חלש. כל הקסם בדמותו של ג'אגר מתפוגג כשברור שהוא עצמו מאוהב בלקוחה שלו. סוף מאכזב ולא הגיוני.
 

אנשי המסיבות

מתוך "אנשי המסיבות"
 מתוך "אנשי המסיבות"   
24 Hour Party People

מנצ'סטר 1976. העיתונאי טוני ווילסון (סטיב קוגן) מגיע עם אשתו לינדסי (שירלי הנדרסון) להופעה של הסקס פיסטולס וצופה בה המום יחד עם עוד 42 אנשים. בהשראת ה"אירוע ההיסטורי" הוא מקים את חברת התקליטים "פאקטורי". הראשונים שמוחתמים הם חברי להקת ג'וי דיוויז'ן, שלימים הופכת ללהקת ניו אורדר. הבמאי מייקל ווינטרבוטום חלם תמיד לעשות סרט על מנצ'סטר של תחילת שנות השמונים - בה היו הסמים הטובים ביותר, הבחורות הטובות ביותר והמוסיקה הטובה ביותר. "אנשי המסיבות" הוא הגשמת החלום.

במאי: מייקל ווינטרבוטום (וונדרלנד, איתך או בלעדיך), 100 דקות, בריטניה/צרפת 2002

הקרנות: גלילות- סינמה סיטי; חיפה- פנורמה; תל אביב- סינמטק
 
Real.com: פשוט מעולה. מצליח ללכוד את הסצינה ולתאר את ההתרחשויות בה באירוניה, הומור ובשפע של תובנות מדויקות. סופסוף סרט שמצדיק שימוש במצלמה דיגיטלית - מסוגנן סוחף ומהוקצע - מושלם עד הפרט האחרון. מומלץ גם לאלו שלחלוטין לא מחוברים לסצינה.

Box Office Magazine: חכם, מקורי ומלא השראה. הדמויות גדולות מהחיים ואמיתיות בו-זמנית. למרות שהדמויות לא עמוקות במיוחד, הסרט מרשים ביותר ומשאיר את צופיו כואבים ושמחים בעת ובעונה אחת.

FilmCritic: מבדר ומרתק. מצולם וכתוב היטב. שווה צפייה לכולם.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

8 מייל, 13 שיחות על דבר אחד, 16 מתוק

כנופיות ניו יורק, היעלמות מחשידה

בואו נדבר על זה פעם שנייה, מועדון הקיסר, מרלן דיטריך: הסיפור שלה, איש החשמל


האם הייתם רוצים לנסוע בזמן למנצ'סטר של האייטיז? האם אדי מרפי מצחיק אתכם? ומה דעתכם על מייקל מור? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.


כל הביקורות, כל הסרטים - הארכיון המלא
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by