בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האמנים ישתתפו בחגיגות ה-60 

האמנים ישתתפו בחגיגות ה-60

 
 
נילי אורן

בעקבות ההחלטה לא לקצץ בתקציב התרבות, החליטו לסגת מהחרם שהוטל על החגיגות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מארגנת החגיגות. רוחמה אברהם (צילום: אתר הכנסת)
 מארגנת החגיגות. רוחמה אברהם (צילום: אתר הכנסת)   
למרות איומיהם כי יחרימו את חגיגות השישים למדינה, האמנים ומוסדות התרבות ישתתפו בחגיגות. כך הוחלט הבוקר בישיבה בהשתתפות נציגי פורום מוסדות התרבות, לאור ההתפתחויות במאבקם, שעיקרן אי קיצוץ בתקציב התרבות לשנת 2008.

מאבק פורום מוסדות התרבות החל כבר באוקטובר בכנס "בידור ובמה", אבל העביר הילוך רק כשבתחילת דצמבר נודע שהממשלה מתכוונת לקצץ בתקציב התרבות ל-2008 למרות הבטחות אולמרט כי תקציב התרבות לא יפגע, במסמך עליו חתם כבר ב-2006. לכן הודיע הפורום כי יחרים את חגיגות השישים למדינת ישראל. נתן דטנר אמר אז לנענע 10: "העם היהודי ידע בכל הדורות לשמור על נכסיו התרבותיים, וממשלה שבשנת ה- 60 להקמת המדינה מוותרת על נכסיה התרבותיים לא תוכל להתפאר בהם בחגיגות ה-60". בהמשך, הפגינו אמנים ונציגי מוסדות תרבות ברחבת המשכן לאמנויות הבמה.

אבל ב-24 בדצמבר הגיעו נציגי הפורום להסכם עם משרד האוצר ולשכת ראש הממשלה, במסגרתו נקבע כי במקום לקצץ 53 מיליון ₪ בתקציב התרבות ל-2008, יעביר משרד האוצר 55 מיליון ₪ להשלמת תקציב התרבות. 35 מיליון ₪ מתוכם יועברו בסוף ינואר, ו-20 המיליון הנותרים יועברו עד סוף פברואר. בנוסף הבטיח האוצר לפצות את תקציב התרבות ממקורותיו, באם יהיו קיצוצים רוחביים במהלך השנה. בנוסף, צוות המורכב מנציגי משרד האוצר, נציגי הפורום ונציגי משרד ראש הממשלה, יתחיל לעבוד בקרוב על תוכנית רב שנתית שתקבע את תקציב התרבות, והכנתה תסתיים עד סוף פברואר.

בתוך כך נודע שמנהל אירועי חגיגות השישים לישראל, חיים גולדברג, שפועל במסגרת המשרד הממונה על אירועי השישים לישראל בראשות השרה רוחמה אברהם, יחשוף לראשונה בציבור את האירועים והפעילות שמתכנן משרדו לרגל חגיגות השישים לישראל, במסגרת כנס של ענף האירועים והתערוכות ב- 17 בינואר בגני התערוכה בתל אביב
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by