בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פסים וכוכבים, חלק ב' 

פסים וכוכבים, חלק ב'

 
 
חגי קראוס

חגי קראוס ממשיך להסביר לכם את הפוליטיקה של האמריקנים. הקאמבק של ג'וליאני מוטל בספק ממש כמו זה של דודו טופז, למשל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום (שלישי), ארצות הברית ממשיכה למיין את מועמדיה בפריימריז, הפעם בניו המפשייר, ואתם ממשיכים לא להבין מי האנשים האלה ומה הם רוצים. בשבוע שעבר עזרנו לכם לפענח את הדמוקרטיים התוססים שלה, וכעת אנו מתפנים למגזר הפחות מוכר במחוזותינו, אך בעל פוטנציאל לא מבוטל: הגברים הקשוחים של המפלגה הרפובליקנית.
 

רודי ג'וליאני הוא דודו טופז

מאהבות מתוקשרות והימורים כושלים. ג'וליאני וטופז (תמונות אילוסטרציה. יח"צ, לואיז גרין)
 מאהבות מתוקשרות והימורים כושלים. ג'וליאני וטופז (תמונות אילוסטרציה. יח"צ, לואיז גרין)   
מפגש פיסגה מרגש של שניים שהיו פייבוריטים מוחלטים ולקחו סיכון יהיר ולא מבוסס, כזה שיכול להתרסק להם בפרצוף. לטופז זה כבר קרה עם המעבר לערוץ 10 וההבטחות לנקנק את קשת ולהוציא את אבי ניר כזה קטן. מכל זה נשאר בקושי יקאצם ציקי ציקי צם. ג'וליאני לעומתו חגג על הסקרים הארציים אבל שכח שלפני הבחירות, מי שמוכר ומפורסם זוכה לאחוזים גבוהים שאינם שווים כלום בריל טיים. אז באיווה וניו המפשיר הוא לא טרח לקמפיין והוא מוצא את עצמו עם אחוזי תמיכה מגוחכים. רודי בונה על סופר דופר טיוזדיי, יום שלישי הגדול, ה- 5 בפברואר, אז ייערכו בחירות ב -22 מדינות במקביל, כדי לחזור למקומו הטבעי, לפחות בעיני רוחו, אבל המומנטום ואיתו הסיכוי שלו הולכים ונמוגים.

בנוסף, איך לא, שניהם עשו קריירה על אירוע אחד מכונן. טופז עם בגין, הצ'חצ'חים ופליטת הפה, ג'וליאני עם אסון התאומים, הניין אילבן שלו. טופז הסתבך עם זעם מקופח מתובל בדמגוגיה בגינית מופלאה, רגע לפני מיצוי הלבה הרותחת לכדי מהפך; רק כדי להגיע לשיאי רייטינג ואגו על חשבון אותו גרעין קשה של מסעודות, פגועות ותאבות נקמה אז ובוכיות מהתרגשות והערצה 20 שנה אחר כך. ג'וליאני היה הכתף הבוכיה של כל ניו יורקר באותם ימים בספטמבר 2001, המנהיג האמיץ, נטול העכבות והרגיש שבזכותו התפוח הגדול התאושש מהביס הכי מטורף שאי פעם ננגס בו. לפני שהחבר'ה של אוסאמה קפצו לביקור רועש, ג'וליאני היה חתום על שנים של משטר יד ברזל נגד פשיעה, אלימות ועוני תוך כדי דחיקת השחורים, ההיספנים ושאר אוכלוסיות חלשות לחורי התחת הכי גדולים בעיר רק כדי שכל הראובנים והעליזות של העולם יוכלו לעשות שופינג בשקט בגאפ. הראשון בבידור והראשון בשיטור.

ג'וליאני נשוי בפעם השלישית, הסתבך עם סיפורי מאהבות ולא מעט סקנדלים. טופז? טוב, נו. ג'וליאני מנסה למצב עצמו בבחירות האלה כמנהיג חזק. הבעיה היא שמבט חטוף במראה יזכיר לו כי במדינה שבה כל הפוליטיקאים המשמעותיים נראים כמו רפליקות של ביבי, אף אחד לא יקנה את לוק הגרמלין החייכני שלו כמשהו שיכול להתחבר עם סמכותיות ועוצמה. מאידך, גם טופז עדיין משוכנע כי הוא מתת האל למין הנשי. אחרי שכבר ראינו אותו מציג את שדיו לראווה ב"בובות", זה הזמן לריאליטי צ'ק.
 

ג'ון מקיין הוא יהורם גאון

זה לא התרגיל, זה הגיל. מקיין וגאון (יח"צ)
 זה לא התרגיל, זה הגיל. מקיין וגאון (יח"צ)   
פסגת האולד בויז של המיינסטרים. מצד אחד מקיין, בן 72, המועמד הכי מבוגר שהתמודד על קדנציה ראשונה לנשיאות. מצד שני, גאון, השופט המבוגר ביותר אי פעם שישב לצידה של יעל בר זוהר בתחרות כשרונות בטלוויזיה. מקיין הוא גיבור מלחמה מעוטר, היה בשבי הוייטנאמי למעלה מחמש שנים, פרשן ומומחה על לענייני בטחון שהיום נחשב הכי מתון מבין שאר המועמדים הרפובליקאים למרות שתמך וממשיך לתמוך במלחמה בעירק. יהורם גאון היה באנטבה, שיכנע את אריק לביא, שמעון פרס ויצחק רבין שהוא ואסי דיין יכולים לעשות את הבלתי ייאמן. צה"ל, העם והמדינה לא היו מגיעים עד לחגיגות ה60 של רוחמה אברהם בלעדיו. אבל גם יהורם שלנו פרגמטיסט ומוכן לוותר ויתורים כואבים עבור החופש לשיר לדינו בהשקת הקניון החדש בפסגת זאב.

כמו החלומות הפוליטיים של גאון גם מקיין מנסה כבר לא מעט שנים להגיע למעלה באמת ללא הצלחה. הוא הפסיד לג'ורג' דאבליו ב-2000 וגם בבחירות הנוכחיות כולם נורא מחבבים את המקשיש החביב אבל לא באמת נותנים לו סיכוי לנצח את הילארי או ברק אובמה בבחירות הכלליות לנשיאות. את מקיין שחט ב-2000 קארל רוב, האיש מאחורי בוש הבן, עם סקר מכוער שנוסח פחות או יותר ככה: "אם היית יודע שלמקיין יש ילדה כושית מחוץ לנישואין, זה היה מעלה או מוריד את הסיכוי שתצביע לו"? אחרי שהסנאטור מאריזונה ואשתו אימצו יתומה מהפיליפינים. ליהורם גאון חיסלו את התוכנית בערוץ 1 כמה ראשי ערים שהדליפו את עניין התשלום להפקה תמורת צילומי התוכנית באותה עיר. בקיצור, "הגידו כן לזקן" כבר לא אוכל.
 
 

מיט רומני הוא שרי אריסון

ווירדוז עם כסף. אריסון ורומני (יח"צ)
 ווירדוז עם כסף. אריסון ורומני (יח"צ)   
כסף, המון כסף. זה הדבר הראשון שמחבר בין האריסטוקרט מושל מסצ'וסטס עד לאחרונה, לאשה העשירה בישראל. רומני שופך סכומי עתק בקמפיין שלו ולפי לא מעט אנליסטים היכולת הכלכלית שמאחוריו היא זו שהפכה אותו למועמד לגיטימי לנשיאות מטעם הרפובליקנים. בוא נהיה כנים לרגע, (בלי שרני רהב ישמע) מישהו מאיתנו היה יודע מי זו שרי אריסון לולא ירושת המיליארדים? רומני (תנסו אתם לקרוא למישהו מיט) הוא סוג של אאוטסיידר לאסטבלישמנט הרפובליקני המסורתי, אחד שהעביר את רוב שנותיו כיועץ ניהולי בכיר ומייסד קרנות הון סיכון מניבות במיוחד; עד שנכנס לפוליטיקה רק לפני קצת יותר מעשר שנים. הוא התמודד על מקום בסנאט, הפסיד, וב-2002 נבחר למושל מסצ'וסטס. גם אריסון נהנתה מחיים לא רעים בכלל, נטולי דאגות ואחריות מנהלית תוך כדי שהיא גם מתחתנת פעמיים על קו תל אביב-מיאמי, עד מותו של אביה והירושה הנכבדה. רומני, איזה קטע, גם הוא צאצא לשושלת מבוססת ועמוקה. אביו היה מושל מישיגן שלוש קדנציות רצופות ומועמד לנשיאות ב-1968 ואימו מועמדת לסנאט מאותה מדינה.

בעוד שרי אריסון גילתה ש"השלום מתחיל בתוכה", סחפה את בנק הפועלים לסדנאות מודעות אחרי שתשע מאות מפוטרים ושלי יחימוביץ' אחת לא הסכימו להגדרה שלה ל"מהות החיים", רומני מריץ קמפיין השמצות אישי כנגד כמה מיריביו העיקריים תוך כדי ספיקת כפיים ומבט מיתמם שכולו "אני? לא עשיתי כלום". בנוסף, אם כבר הזכרנו אמונות ווירדיות, רומני הוא מורמוני. הבן אדם פאקינג מורמוני והוא אפילו לא מיוטה. מה יותר ווירדי מזה? סופי צדקה בארסוף?
 

מייק האקבי הוא יהודה סעדו

שמע ישראל, שמעי ניו המפשייר. האקבי וסעדו (צילומים: יח"צ, אוהד רומנו)
 שמע ישראל, שמעי ניו המפשייר. האקבי וסעדו (צילומים: יח"צ, אוהד רומנו)   
מועצת חכמי הברית הישנה. הכומר הבפטיסטי מארקנסו ונער המצוות מקריית עקרון. האקבי הוא הפתעת הבחירות עד עכשיו. עם מעט מאוד כסף לצידו הוא הצליח לזכות באיווה על חשבון רומני המליאן וכל זאת בזכות הרטוריקה הישירה, הלא מתלהמת והאותנטית שלו, בעיקר עבור אחוז הנוצרים האדוקים הגבוה במדינת ההוק-איי. גם על סעדו אף אחד לא שם זוז אחד לרפואה בתחילת העונה הנשכחת ההיא של כוכב נולד. האנושיות, העיניים הטובות והביישנות הביאו אותו למצב שאיפשר לו לקחת את הג'קפוט באמצעות הקול והמאוואל. בדיוק כמו האקבי, בורן אגן קריסצ'ן כמו כל אוונגליסט טוב.

הבעיה של שניהם היא שהעניין הזה עם השוכן במרומים יכול לעבוד נקודתית אבל בקרב הגדול של הקריירה זה עלול לא להספיק ולהפוך לעוד חוויה מלמדת ומזככת בדרך אל הטוהרה והאמונה האבסולוטית. הצל המכריע מעל סעדו הוא עמיר בניון שכבר נטוע עמוק בקונצנזוס המסחרי והאיכותי ויהיה לו די בלתי אפשרי לבלוט באמת כל עוד השטאנץ והמאניירות נשארות באותו מקום. בדיוק כמו שאין מספיק נוצרים אוונגליסטים בארה"ב, כאלה שאיסור גורף של נישואי גייז והפלות תמיד יהיו בראש רשימת השיקולים שלהם כשהם בוחרים מועמד לנשיאות. עדיין, לא יהיה חכם להספיד באופן גורף את סיכויי השניים האלה. לצידו של סעדו היו "שמע ישראל" וטמירה ירדני. מאחורי האקבי בנאום הנצחון באיווה עמד צ'אק נוריס. לך תהמר נגד כוחות כאלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by