בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מדני זוקו ועד ירון זהבי  

מדני זוקו ועד ירון זהבי

 
 
נילי אורן

אלדד זיו יביים הצגה חדשה המבוססת על ספרי חסמב"ה. לירון וייסמן תהיה תמר היפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אלדד זיו וחלק משחקני חסמב"ה (יח"צ)
 אלדד זיו וחלק משחקני חסמב"ה (יח"צ)   
ירון זהבי, תמר היפה, אהוד השמן, עוזי הרזה, מנשה התימני ואלימלך זורקין, יפציעו בקרוב בשמי בני הנוער של 2008, כפי שזרחו בשמי ילדי ישראל משנות החמישים ועד שנות השמונים.

זה יקרה עם הצגה חדשה המבוססת על ספרי חסמב"ה (חבורת סוד מוחלט בהחלט) של הסופר יגאל מוסינזון, שתעלה בתיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער. בימים אלו החלו החזרות להצגה, אותה מביים האמן, המחזאי, המוסיקאי ואיש התקשורת אלדד זיו. בין השחקנים הראשיים ניתן למצוא את אורן סולו כירון זהבי ולירון וייסמן כתמר היפה. סולו הוא בוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב, ששיחק גם בהצגה "צינורות" ווייסמן שיחקה בטלנובלות "משחק החיים" ו"האלופה" ובסרטים "מדוזות" ו"הדברים שמאחורי השמש". בן ואסף לוין עיבדו את הספרים למחזה.

ספרי חסמב"ה הראשונים - על חבורת הילדים התל אביבים שסייעו במאבק נגד הפשע והמנדט הבריטי בתקופת טרום-קום המדינה - יצאו בתחילת שנות החמישים, ובשנות השבעים והשמונים אף יצאו סרטי קולנוע לפי הספרים הפופולריים. בסרט "חסמב"ה ונערי ההפקר" משנת 1971 כיכבו שלמה ארצי כירון זהבי וזאב רווח כפושע אלימלך זורקין. בסרט "חסמב"ה ושודדי הסוסים" משנת 1985 גילם ספי ריבלין את תפקיד אלימלך זורקין.
 
עטיפת אחד הספרים המקוריים של חסמב"ה
 עטיפת אחד הספרים המקוריים של חסמב"ה    
אלדד זיו, למה דווקא חסמב"ה?
"כי זה סיפור מיתולוגי ישראלי לילדים. סיפור הרפתקאות שמדבר על ערכים שנוגעים לחיי הנוער. במחזה העימותים הם נגד השלטון הבריטי שהיה בארץ, אבל עימותים קיימים בחיים של כולנו. נראה לי שהקונפליקט מדבר לילדים. הרי ילדים לא נלחמים אבל הם כולם משחקים, אז יש להם פנטזיה שהם עוזרים להביא מעפילים, מחביאים נשק, מצילים את ההורים, מתאהבים אחד בשניה. זה סיפור תמים".

למה עכשיו?
"למה לא? אפשר להגיד שזה בגלל חגיגות השישים אבל זו לא הסיבה שלי. זה פשוט סיפור מקסים, עם הרפתקאות, שמדבר לילדים".

איך הגעת לביים את ההצגה?
"כל חיי אני מביים בתיאטראות הגדולים, כמו 'הבימה', 'הקאמרי', ו'החאן'. תיאטרון לנוער לא עשיתי. ועכשיו כשאני בטלוויזיה ב"גריז" בערוץ 2 ובסדרה הדוקומנטרית 'דיוקן' בערוץ 1, צצו בי געגועים. לכן כשהתקשרו אלי, אמרתי 'אה, שם עוד לא הייתי'. אני אוהב הרפתקאות חדשות, וכשהציעו לי מחזה שכתב בן לוין אותו אני מאוד מחבב ומעריך, אמרתי יופי".

עד כמה ההצגה נאמנה לספרים המקוריים?
"רוח הדברים היא של יגאל מוסינזון. זה תיאטרון אז זה מגיע אחרת, כמו במעברים הוויזואלים. אבל השמות, הדמויות והעלילות אותו דבר. יותר נכון לומר שזו הצגה על פי חסמב"ה. היא נאמנה לספרים הראשונים".

ירון לונדון היווה את ההשראה לשמו של ירון זהבי, יש סיכוי שתביאו אותו להצגה כמחווה?
"אני לא יודע, אני לא בשיווק, אבל יש עוד הרבה אנשים שהיוו השראה ליגאל מוסנזון וגם לצייר שמוליק כץ שאייר את הספרים המקוריים. הוא סיפר על עוד כמה דמויות של אנשים ידועים שמהם נלקחה ההשראה, כמו דן פתיר, עורך התשבצים ב"משמר לילדים".

מתי ההצגה צפויה לצאת?
"אנחנו עדיין בשלביה הראשונים. לא נעים לי להגיד אבל אני מתמרן בין 4 עבודות, אז זה יקח קצת זמן, אבל אני מאמין שזה יצא בסוף איזשהו חודש".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by