בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עדיין משלמים  

עדיין משלמים

 
 
נילי אורן

הכנסת אישרה: תשלומי אגרת הטלוויזיה לא יופחתו בשנת 2008

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות רעות לבעלי מקלטי הטלויזיה. הכנסת אישרה אמש (ב') בקריאה שלישית את הצעת החוק הקוראת להותיר את תשלומי אגרת הטלוויזיה על כנם, ולא להמשיך במגמת הפחתת התשלומים שהונהגה בארבע השנים האחרונות. עם זאת, אם לא תתקדם הרפורמה ברשות השידור, תופחת בכל זאת האגרה ב-2009 ב-8 אחוז.

לינדה חן, דוברת רשות השידור מסרה לנענע 10: "אגרת רשות השידור הופחתה מ-2004 ועד היום בלמעלה מ-40 אחוז. ההפחתה הזו במקור ההכנסה הדומיננטי של רשות השידור היא אחד הגורמים המרכזיים שהביאו את הרשות למצב הכספי הקשה שלה כיום. המשמעות של הצעת החוק היא שהפחתת האגרה תיפסק בשנת 2008. עם זאת חברי הכנסת רצו התחייבות מהרשות שנמצאת על סף רפורמה, ואמרו שאם בשנה הבאה לא תהיה התקדמות ברפורמה ההפחתה תהיה כפולה ותעמוד על 8 אחוז".

באיזה מצב באמת נמצאת הרפורמה?
"אנחנו נמצאים בפתחה של הרפורמה. כרגע מתקיימים דיונים אינטנסיביים ביותר בין נציגי האוצר, נציגי העובדים והנהלת הרשות שמטרתם לגבש תכנית פרישה ראויה לעובדי הרשות שיעזבו, ותנאי העסקה נאותים לעובדים שישארו. הרעיון הכללי הוא שכ-800 עובדים של הרשות יפרשו ואז הכספים האלה ינותבו להפקות, רכישת משדרים, פיתוח טכנולוגי, וכן הלאה".

את אגרת הטלויזיה, העומדת כיום על סכום של 350 שקל לשנה, מחוייב לשלם כל מי שמחזיק מקלט טלוויזיה בביתו, ללא קשר לשאלה האם הוא משתמש בו, לסוג המכשיר, או למספר המכשירים שבביתו. יש לציין שמקלט טלוויזיה מוגדר ככל מכשיר שמאפשר קליטה של שידורים, כלומר גם מכשיר רדיו, וידאו, מחשב עם כרטיס טלויזיה ועוד. במשקי בית המחוברים לרשת הכבלים או הלוויין, יש לשלם את האגרה לרשות השידור בנפרד מתשלום דמי המנוי לחברות הללו.

רק מספר מצומצם של קבוצות אוכלוסיה זכאיות להקלות בתשלום האגרה. ביניהן אזרחים ותיקים, עיוורים, חלק ממקבלי הבטחת הכנסה, בתי חולים, ומוסדות חינוך. למעשה, הדרך החוקית היחידה להימנע מאגרה, למי שבביתו נמצאים מכשירים אלקטרוניים המאפשרים קליטת שידורים, היא על ידי הוצאת ה"טונר" ממכשיר הטלויזיה או הרדיו, כך שהמכשירים יתאימו רק לצפייה או האזנה לקלטות, ולא לקליטת שידורים. בנוסף, ב-2005 נקבע על ידי בית משפט השלום כי מחשבים שאין בהם כרטיס טלוויזיה אך מאפשרים גלישה באינטרנט, גם לאתרים בהם נמצאים קטעי וידאו מתכניות טלוויזיה, אינם מחוייבים באגרה.

ברשות השידור יש אגף מיוחד לגביית האגרה, וההערכות הן שהמאמצים המושקעים בגביה עולים לרשות בעשרות אחוזים יותר מהסכום הנגבה. מרשות השידור נמסר לנענע 10 כי מקרב אוכלוסיית מחזיקי מקליטי הטלוויזיה משלמים כיום אגרה בפועל רק 88 אחוז מהמגזר היהודי, ו-30 אחוז מהמגזר הערבי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by