בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערוצים לכולם  

ערוצים לכולם

 
 
נילי אורן

כולם יוכלו לראות את הערוצים 1, 2, 10, 33, ו-99, בלי לשלם דמי מנוי לכבלים וללווין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב כולם יוכלו לראות. הישרדות (צילום: אייל נבו)
 בקרוב כולם יוכלו לראות. הישרדות (צילום: אייל נבו)   
ערוצים 1, 2, 10, 33 וערוץ הכנסת יכללו בחבילת בסיס, שיוכל לקלוט כל בעל טלויזיה, ללא צורך בדמי מנוי לכבלים או ללוויין. כך הוחלט היום (ג') בוועדת הכלכלה של הכנסת. עם זאת, חברי הוועדה עדיין לא הגיעו להסכמה בדבר הכנסת ערוץ המוזיקה 24, ערוץ 9 ברוסית, וערוץ 23 של הטלוויזיה החינוכית לחבילת הבסיס, והדיון בעניינם יתנהל מחר.

כיוון שלא ניתן לקלוט את ערוץ 10 באמצעות אנטנה, והצפייה בו מחייב ממיר, חבר הכנסת גלעד ארדן הציע כי המדינה תסבסד מחצית מעלות רכישת הממיר לשני העשירונים התחתונים באוכלוסיה, שאינם יכולים להתחבר לכבלים הדיגיטליים או ללווין. משרד האוצר התחייב לאשר את ההצעה, למרות שטרם אושרה בהצבעת ועדת הכלכלה.

המתנגדות העיקריות להכנסת שלושת הערוצים הנוספים לחבילת הבסיס הם yes ו-HOT. לטענתן, הכנסת הערוצים לחבילת הבסיס והוצאתם מחוץ לחבילות התוכן שלהן, תפגע בהכנסותיהן. כתוצאה מכך תפגענה באופן בלתי נמנע גם הפקות המקור שלהן, כיוון שהזכייניות מחוייבות בהשקעה של 8 אחוז מהכנסותיהן בהפקות מקור. לעומת חברות הכבלים והלוויין, שלושת הערוצים המדוברים דורשים להיכנס לחבילת הבסיס, וטוענים שכל החלטה אחרת תחטא למטרה לשמה הוקמה חבילת הבסיס.
 

"ההחלטה לא נבעה משיקולי טובת הציבור"

עדיין לא ברור האם יכלל בחבילת הבסיס. ערוץ 24 (יח"צ)
 עדיין לא ברור האם יכלל בחבילת הבסיס. ערוץ 24 (יח"צ)   
יפה ויגודסקי, מנכ"לית הטלוויזיה החינוכית 23, מסרה בתגובה כי "במידה ותתקבל החלטה לכלול בחבילה חמישה ערוצים בלבד זו תהיה החלטה אבסורדית, לא תקינה ולא ראויה. לא יתכן שערוץ ציבורי הממומן מכספי מיסים ומתקציב המדינה יישאר מחוץ לחבילת הבסיס מתוך חשש לכלול ערוצים מסחריים ייעודיים השונים ממנו לחלוטין, ובעקבות לחץ של חברות הכבלים והלווין. ההחלטה שהתקבלה אינה משרתת את האינטרס הציבורי, ואנו מקווים שהצעת החוק של יושב ראש הקואליציה חבר הכנסת אפללו שתוגש היום, בתמיכתם של חברי כנסת רבים נוספים, תאושר ותתקן את המעוות".

עדי שי, מהמחלקה המשפטית של ערוץ 24, מסרה בתגובה כי "אי הכללת ערוץ 24 במערך ההפצה החדש חוטאת למטרה הציבורית שלשמה הוקם מערך ההפצה, והוא להעביר לכל אזרח את הערוצים שהוא זכאי לקבל בחינם. באם ערוץ 24 לא יכלל במערך ההפצה, העניין יטיל צל כבד על המשך יכולת הערוץ לקיים שידורים ותחייב את המועצה לשידורי כבלים ולווין לבצע התאמות בתנאי הרשיון של הערוץ".

מנכ"ל ערוץ 9, ליאוניד בלכמן, מסר בתגובה כי "זו אחת ההחלטות שלא משרתות את הציבור. החלטה נבעה משיקולים פוליטיים ולא משיקולי טובת הציבור, אבל אנחנו עדיין ממשיכים את המאבק, מחר יש רוויזיה להצבעה שהיתה, ויש כמובן גם את מליאת הכנסת, וגם שם נעבוד כדי להגן על שוויון הזכויות לאוכלוסיית דוברי הרוסית".

מ-yes ו-HOT לא נמסרה תגובה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by