בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גמדים, דיכאוניים ורוכבים על לוויתנים 
 
 
מערכת מיקסר

את כולם אפשר למצוא בקרב זוכי פסטיבל סאנדנס השנה. הפסטיבל העצמאי שומר על הצביון הנכון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היום הסתיים פסטיבל הסרטים בסאנדנס, הפסטיבל המשמש כקרש הקפיצה המשמעותי ביותר לסרטים עצמאיים, היה השנה חגיגה לכל חובב מלנכוליה, כשכוכביו מגוונים, מכותבי קומיקס דכאוניים ועד גמדים מיזנטרופיים.

בפרס הראשי בפסטיבל זכה בקטגוריית הדרמה "American splendor", המגולל את סיפורו של הקומיקסאי המדופרס הרווי פיקר, ומערכת יחסיו עם ג'ויס ברבנר. ייחודו של הסרט במכך שבין הסצינות המבויימות משתלבים גם קטעים של פיקר האמיתי, וקטעי אנימציה שככל הנראה, הותירו רושם משמעותי על הקהל וחבר השופטים.

"Capturing the Friedmans" לקח את פרס חבר השופטים בקטגורייה הדוקומנטרית. הסרט עוקב אחרי משפחה בה האב והבן מואשמים בפשעי מין. כמו ב"American splendor" משתמש "Capturing the Friedmans" בסוגים שונים של צילומים, כשהוא מערב צילומי תיעוד עם הסרטים הביתיים של המשפחה. "אנשים אמרו לי שזה כמו גרסה טראגית של משפחת אוסבורן" אומר הבמאי, אנדרי ג'ראקי.

נבחרי הקהל היו הסרט העלילתי "The Station Agent", ו"My Flesh and Blood" בקטגוריית הדוקומנטרי. "The Station Agent", דרמה ביזארית על גמד בודד, אשר עובד לגור בתחנת רכבת נטושה, ומתחבר עם שני מתבודדים אחרים, זיכתה את יוצריה, טום מקרתי וולדו סלט, גם בפרס התסריט. הבמאי ג'ונת'ן קארש, יוצרו של חביב הקהל בקטגורייה הדוקומנטרית, "My flesh and blood", העוסק באחד עשר ילדים עם צרכים מיוחדים, ובאשה שדואגת להם, זכה בנוסף גם בפרס הבימוי.

את פרס חבר השופטים לבימוי קיבלה קת'רין הרדויק על "13", סיפורה של נערה מתבגרת אשר חברותה עם נערה אחרת מוביל אותה במסלול של הרס עצמי, התנסויות מיניות וסמים. מקרב המועמדים הזרים, העניק הקהל את הפרס ל"Whale Rider", על מאמציה של נערה מתבגרת להנהיג שבט בניו-זילנד. בפרס חופש הביטוי זכה הסרט התיעודי "What I Want My Words To Do To You", המתעד סדנאות כתיבה בכלא לנשים. בפרס הסרט הקצר זכה "Terminal Bar". בפרס הסינמטוגרפיה על צילום זכו הסרטים "Quattro Noza" ו"Stevie".

השחקנית פטרישיה קלרקסון זכתה בפרס חבר השופטים על משחקה בשלושה סרטים שונים; כמו כן קיבל פרס גם השחקן צ'רלס בוש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by