בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
במותם ציוו לנו את הסרטים 

במותם ציוו לנו את הסרטים

 
 
מטין בילמן

הית' לדג'ר מת והשאיר את טרי גיליאם עם סרט לא גמור. מה עושים? אפשר ללמוד מברוס וברנדון לי, מריבר פניקס ומג'יימס דין שכולם השלימו סרטים אחרי שמתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מסכן טרי גיליאם. לדג'ר (אימג'בנק/GettyImages)
 מסכן טרי גיליאם. לדג'ר (אימג'בנק/GettyImages)   
כואב הלב על הית' לדג'ר בן ה-28, שמותו פגע במשפחתו, בקרוביו, במיליוני מעריציו וחוץ מזה גם ביוצרים והמפיקים של כמה מסרטיו, שנותרו להם בלי כוכב, עוד בטרם הסרט תם והופץ.

טרי גיליאם, למשל, הוא כנראה הבמאי חסר המזל הגדול ביותר שאי פעם חי. כמעט כל סרט שלו לווה בשרשרת תקלות, החל מחריגות אדירות בתקציב, דרך סטים שלמים שטבעו בסערות וכלה בשחקן שחטף בקע כפול. כשהית' לדג'ר מת, הוא היה בעיצומי הצילומים לסרטו החדש של גיליאם,"The Imaginarium of Doctor Parnassus". עתה נותר גיליאם עם סרט לא שלם, ושאלה: מה עושים כשהשחקן הראשי, והקלף החזק של הסרט בין המשקיעים ובעתיד, מת במפתיע?

השמועות מדברות כעת על אפשרות שג'וני דפ, ידיד ותיק של גיליאם, יחלוק עם לדג'ר את התפקיד. בכל זאת, מדובר בטרי גיליאם ובסרט פנטזיה, ואולי בחושך השניים יכולים להיות דומים.

במקרה של "האביר האפל", סרט ההמשך ל"באטמן מתחיל" בו מגלם לדג'ר את הג'וקר, הסצנות שבהן לדג'ר הופיע כבר צולמו, ורוב עבודת הפוסט, כלומר הקלטות סאונד וצילומים נוספים, כבר הושלמו. הבעיה העיקרית של ההפקה הזו היא בעיקר הקמפיין הפרסומי של הסרט, שהיה אמור להתבסס ברובו על דמותו.

מזל שבהוליווד כבר היו דברים מעולם, וכוכבים כבר מתו מספר פעמים לאורך הדרך ולפני שיצאו להם הסרטים האחרונים. אז לטרי גיליאם אולי זה כבר לא יעזור, אבל הנה כמה פתרונות אחרים שחשבו עליהם בהוליווד, במקרים הקודמים שבהם צנח לו כוכב לפני מסיבות העיתונאים.
 

העורב (1994)

מוות כמקדם מכירות. ברנדון לי (מתוך "העורב")
 מוות כמקדם מכירות. ברנדון לי (מתוך "העורב")   
הכוכב: ברנדון לי, בן 28
והמוות: לי מת בזמן צילומי "העורב", סרט אקשן מסוגנן שגיבורו היה גבר שחוזר מן המתים עם כוחות על. במובן מסויים, כך היה. ברנדון לי התכונן לסצנה בסרט בה היו אמורים לירות בו. רצה הגורל ותרמיל של כדור אמיתי הוכנס בטעות לתוך אקדח פעלולים, ולי נורה למוות על הסט.
מה עושים: מפיקי הסרט החליטו לצלם את הסצנות שלי לא הספיק לככב בהן בעזרת כפילים, ובכמה מקרים השתילו דיגיטלית את פניו מחומר שכבר צולם, על פניו של הכפיל.
ואיך מפרסמים: המשפטים שליוו את הקמפיין של הסרט היו "האמינו במלאכים" ובאופן אירוני, "אפל יותר מהעטלף". הסרט יצא וזכה להצלחה היסטרית ולמעמד פולחני.
 

משחק המוות (1978)

הוחלף בבובת קרטון. ברוס לי (אימג'בנק/GettyImages)
 הוחלף בבובת קרטון. ברוס לי (אימג'בנק/GettyImages)   
הכוכב: אביו של ברנדון, ברוס לי, בן 33
והמוות: ברוס לי נחשב עד היום לאחד האייקונים הגדולים ביותר של הקולנוע. כוכב סרטי אמנויות הלחימה הגדול ביותר שאי פעם חי, החל לצלם את "משחק המוות" כבר ב-1972. באופן מסתורי ומפתיע הוא קיבל שבץ מוחי בגיל 32 ומת בדירת ידידה.
מה עושים: שש שנים לאחר מכן החליטו המפיקים להוציא את הסרט, כשהם משתמשים בשני כפילים של לי, שנלחמו בעיקר בצל ועם משקפי שמש. גם חומרים מצולמים ישנים של לי שולבו בסרט. המפיקים הגדילו לעשות ואפילו השתמשו בדמות קרטון של לי עבור חלק מהצילומים.
ואיך מפרסמים: המשפט שליווה את הפוסטר של הסרט היה "ברוס לי מזמין את העולם הבא למשחק המוות".
 
 

ראיון עם הערפד (1994)

הוחלף בכריסטיאן סלייטר. פניקס (וויקיפדיה)
 הוחלף בכריסטיאן סלייטר. פניקס (וויקיפדיה)   
הכוכב: ריבר פניקס, בן 23
המוות: פניקס צנח על רצפת ה"וויפר רום", המועדון של ג'וני דפ, כתוצאה ממנת יתר של סמים ב-1993. זמן קצר לפני כן, הוא קיבל את אחד התפקידים הראשיים הנחשקים בסרט "ראיון עם ערפד" על פי ספרה של אן רייס. פניקס היה אמור לגלם בסרט את העיתונאי שמראיין את דמותו של בראד פיט.
מה עושים: העולם באבל. ריבר פניקס מת כשהוא בשיאו כשחקן מוערך ושובר לבבות. אבל ב"ראיון עם ערפד" התפקיד שלו הלך לכריסטיאן סלייטר.
ואיך מפרסמים: מטביעים את המידע בהסטוריה של הקולנוע ומקווים שאף אחד לא יזכור שבמקור לוהק שחקן מנוח אחר.
 

ענק (1956)

ב"ענק". ג'יימס דין (אימג'בנק/GettyImages)
 ב"ענק". ג'יימס דין (אימג'בנק/GettyImages)   
הכוכב: ג'יימס דין, בן 24
והמוות: אחד הנערים הרעים הראשונים של הקולנוע מצא את מותו ממש לפני סיום הצילומים של האפוס "ענק", כשבספטמבר 1955 היה מעורב בתאונת דרכים קטלנית.
מה עושים: כפיל השלים את קולו של ג'יימס דין עבור סצינות חסרות בסרט.
ואיך מפרסמים: שמו של ג'יימס דין הודגש בפוסטרים שקידמו את "ענק", למרות שתפקידו בסרט היה השלישי בחשיבותו, אחרי רוק הדסון וליז טיילור. דמותו של דין הצעיר הפכה למיתוס של מרד נעורים ועבור סרטו האחרון הוא קיבל את הביקורות הטובות ביותר.
 

(The Informers (2008

ילד רע, סמים. נשמע כמו אגדה בהמתנה. רנפרו (אימג'בנק/GettyImages)
 ילד רע, סמים. נשמע כמו אגדה בהמתנה. רנפרו (אימג'בנק/GettyImages)   
הכוכב: בראד רנפרו, בן 24
והמוות: רנפרו מצא את מותו אך לפני שבועיים ממנת יתר של סמים והית' לדג'ר גנב לו את אור הזרקורים. רנפרו התגלה כשגילם את הילד העד לרצח של המאפיה בסרט "הלקוח". בהמשך השתתף בקלאסיקת האינדי "ילד רע" וב"העולם שבפנים". "המודיעים", סרטו האחרון של רנפרו לפני שמת, היה מבוסס על ספרו של הסופר המצוקתי ברט איסטון אליס. אותו איסטון אליס כתב גם את "אמריקן פסיכו", שהפך לסרט בכיכובו של כריסטיאן בייל, באטמן בשבילכם.
מה עושים: לא ברור עדיין אם רנפרו הספיק להשלים את תפקידו בסרט, הממוקם ב-1983 על רקע מסיבות סמים, וערפדים.
ואיך מפרסמים: סביר להניח שיימצא מישהו שיעשה מטעמים מהשילוב של ברט איסטון אליס ובראד רנפרו וישווק את "המודיעים" כבשורה החדשה.
 

שרק (2001)

היה שרק והלך. פארלי. (אימג'בנק/GettyImages)
 היה שרק והלך. פארלי. (אימג'בנק/GettyImages)   
הכוכב: כריס פארלי, בן 33
והמוות: לא הרבה יודעים זאת, אבל מייק מאיירס, כוכב סרטי "אוסטין פאוורס", זכה לתהילת עולם כקולו של שרק רק במקרה. שותפו של מאיירס ל"SNL"', השחקן כריס פארלי, הקליט את קולה של המפלצת הירוקה וכמעט סיים את עבודתו, כשמת ב-1997 ממנת יתר. פארלי, המאותגר קילוגרמית, זכה למעמד של קומיקאי אך לא לזה של כוכב על, מעמד שיייתכן והיה משודרג בעקבות ההופעה ב"שרק".
מה עושים: מחליפים שחקנים.
ואיך מפרסמים: מעורבותו של פארלי ב"שרק" הוצנעה לאחר מותו כיוון שמפיקי הסרט העדיפו להעלים את ענייני הסמים ממסע הקידום של הסרט לילדים. המפיקים אפילו נמנעו אקטיבית מלשוחח על הנושא במסיבות העיתונאים לכבוד יציאת הסרט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by