בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ההומואים רוצים להידבק באיידס" 
 
 ``רגע ההדבקה יהיה אירוטי מכל דימיון``   
 
ניר נון נוה

בגליון החדש של ה"רולינג סטון" נטען: כרבע מההומואים מעוניינים להדבק בנגיף. מומחים: בולשיט. הבאג צ'ייסינג - טרנד חדש או הגזמה מסוכנת?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מגאזין הרולינג סטון טוען בגליונו החדש שיצא ב-6 בפברואר כי כרבע מהנדבקים ב-HIV בקרב הומואים, עשו זאת מתוך רצון להדבק.

על פי המגאזין, הטרנד החדש בקרב הקהילה הוא הרצון והניסיון להדבק. באג צ'ייסינג קוראים לזה. הם בונים את התיאוריה על סיפורו של קרלוס, בן 32 מניו יורק, שטוען כי במשך שנים הוא מנסה להדבק בנגיף ואומר כי הוא משוכנע שרגע ההדבקה עצמו יהיה "הדבר האירוטי ביותר שאפשר לדמיין".

קרלוס מוסיף שלאחר שסוף סוף ידבק, הוא יהנה להפיץ את הווירוס לפרטנר הבא שלו, וכן הלאה. "עד כמה שזה נשמע חולני" הוא אומר, "זה מרגש אותי".

לכתבה מתראיין גם ד"ר בוב קאבאז', משירותי הבריאות בסן פרנסיסקו ולשעבר נשיא ארגון הבריאות של הקהילה, שטוען כי כרבע מהנדבקים עשו זאת מתוך רצון ובחירה.

אלא שלעמדה זו יש לא מעט מתנגדים, בלשון המעטה. קת'י רנה, דוברת הליגה נגד השמצה של קהילת הגייז והלסביות, אומרת כי "נורא קל לזלזל בהומואים ולסביות והלגדיר אותם כפאנטיים מיניים".

גם ד"ר מארשל פורסטיין, המנהל הרפואי של שירותי בריאות הנפש במרכז פנווי בבוסטון, אומר כי מדובר בהגזמה פראית.

לדבריו, בשלוש השנים האחרונות הוא נתקל בשני מקרים כאלו וכי אצבעות יד אחת יספיקו לספור את מספר המקרים הדומים בהם נפגש ב-21 שנות עיסוקו עם חולי איידס.

גם שאנה קרוכמל, מפרוייקט "סטופ איידס" אומרת כי מדובר בהגזמה. "כל מי שעובד בשירותי הבריאות והרווחה יודע כי מדובר בהגזמה פראית" היא אומרת. לטענתה מדובר בנושא שכבר דנו בו בעבר בעיתוני הקהילה וגם בעיתוני המיינסטרים. העובדה שהרולינג סטון החליטו לעשות מזה סנסציה ולהציג את זה כטרנד חדש היא בלתי אחראית ומתסכלת. לטענתה מדובר כתופעה ותיקה ומוכרת, שכוללת אנשים ספורים בלבד.

פעילים בארגונים למלחמה באיידס אומרים כי מדובר לא רק בצעד לא אחראי ובהגזמה קיצונית לתופעה שולית, אלא חוששים שמרגע שהגיליון יצא, יחל כדור שלג שיהיה קשה לעצור אותו. החשש הכבד הוא שהפעילים בארגונים השונים למודעות ולמלחמה באיידס ירימו ידיים וירגישו כי בעצם אין טעם בהמשך המאבק. זאת בנוסף לאלו שעלולים באמת לקבל את העניין כטרנד חדש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by