בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רוצים שינוי 

רוצים שינוי

 
 
נילי אורן

הסטנדאפיסט ושדרן הרדיו דדו מילמן יזם מופע לאחר פרסום דו"ח וינוגרד, כדי לגרום לשינוי במדינה. נסיונות להבין איזה שינוי עלו בתוהו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"מה שצריך היום זה משהו נאיבי". אלי לולאי (יח"צ)
 "מה שצריך היום זה משהו נאיבי". אלי לולאי (יח"צ)   
אלי לולאי מ"רוקפור", שחקני "מלחמה אופרת רוק", הראפר "סגול 59", ואמנים נוספים, יעלו מופע-הפגנה מוסיקלי במועדוני הבארבי בתל אביב וכפר סבא, תחת הכותרת "אחריות הימים: מעירים את המדינה". את המופע יזם שדרן הרדיו והסטנדאפיסט דדו מילמן והוא צפוי לעלות אחרי ובעקבות פרסום המסקנות הסופיות של דו"ח ועדת וינוגרד ביום רביעי השבוע.

לדברי מארגני המופע, לא עומד מאחוריהם גוף פוליטי, אלא מדובר בהתארגנות ספונטנית של אמנים המבקשים לגלות אחריות חברתית ולקרוא לשינוי. לטענתם, פסטיבל וודסטוק שגרם למהפכה החברתית של שנות השישים בארצות הברית, הוא המודל לחיקוי שלהם. הם מבקשים לצאת נגד העובדה שדווקא במדינת ישראל, העמוסה בדילמות, נוטים האמנים שלא להביע בפומבי את עמדותיהם בנושאים שאין סביבם קונצנזוס. "במדינה קטנה וקשה כמו שלנו הבעת עמדה בעצרת המאורגנת על ידי "אחד הצדדים" משמעותה בדרך כלל גם אובדן הכנסה מהקהל של "הצד השני" ועם זה לאמנים הישראלים קשה לחיות", הם אומרים.

עם זאת, נסיון להבין מה בדיוק יהיה המסר הנוקב המאחד את המחאה שלהם, לאיזו אחריות הם קוראים בדיוק, ומה השינוי שהם מבקשים להוביל, העלה חרס. אלי לולאי, ניסה להסביר: "מה שגרם לי להצטרף למופע, זו המילה אחריות, כי אני באמת משתדל להיות אחראי בחיים ולגדל ככה את הילדים שלי, וזו הסיבה שאני נמצא במקום הזה. מעבר לזה, כמובן שמוסיקה יכולה לאחד כמות גדולה של אנשים ולהעביר אותם איזו חוויה, ולתת להם משהו שיוכלו לקחת איתם הלאה. האמירה החד משמעית שלי היא בואו לשמוע מוסיקה ובטח תקחו מזה משהו אתכם הלאה. זה משהו נאיבי כזה, אבל זה מה שלדעתי צריך היום, משהו נאיבי כזה".
 
 
דדו מילמן, מה יהיה המסר הנוקב של המופע שארגנת?
"אני חושב שמה שמיוחד בהופעה הזו הוא שהיא מספקת לאמנים אפשרות להרתם לא למטרה כזו או אחרת, אלא לנקודת זמן בה אמנים יכולים להגיד מה שהם רוצים. אני לא קורא להם לסייע לי בהפלת הממשלה, או בחתימה על הסכם השלום. אני רוצה ערב אקלקטי, ומאוד אשמח שבקהל יהיו אנשים שירימו שלטים של 'שלום עכשיו', 'מושחתים נמאסתם', ו'חברון מאז ולתמיד'.

"בגלל שאנחנו חיים במדינה שקצב האירועים בה כל כך מהיר, והרגשות שלנו כבר קרו, נראה לי שמעט מאוד דברים באמת מעובדים כמו שצריך, ואני רוצה לקרוא לאנשים לבדוק עם עצמם איך הגענו למצב בו אנחנו נמצאים היום".

אבל אתה מדבר נגד הפחד של אמנים להביע מסרים פוליטיים נוקבים, ואז בעצם נמנע מזה בעצמך
"אין פה אינטרס להיות שמאלני כי אז כל הכוסיות יבואו להפגנה בכיכר רבין, אז שווה להופיע שם. אני חושב שזה מאוד חמור ש-33 אנשים נהרגו בערב האחרון של מלחמת לבנון, ואני חושב שיתכן שאולמרט צריך ללכת הביתה בגלל זה, אבל אני גם חושב שאם נתמקד בזה נחטא לעיקר. דבר ראשון, כמו בכדורגל לא תמיד החלפת מאמן עוזרת, ודבר שני אם הוא ילך יבוא ביבי או ברק וכבר היינו בסרט הזה. נדמה לי שהבעיה הרבה יותר חריפה ועמוקה מלדרוש את ראשו של מישהו, ואני רוצה לעצור את הזמן כדי שכולנו נוכל באמת לבדוק מה קרה פה.

"צר לי על מה שנשמע לך כמו ערפול, אבל אני לחלוטין חושב שזה שטחי להביע מסרים פוליטיים חד צדדיים. בערב הזה אין רק מסר אחד. אני רוצה שהמופע הזה יעורר דיון ציבורי על ידי יצירה, מוסיקה ושירים, דווקא דרך זה שאני מאפשר למתנחל מחברון לעמוד על במה עם קיבוצניק מהגולן, ומוסיקאי מתל אביב, שמה שמשותף לכולם זה שמצב המדינה מפריע להם. אמרתי ב'ערב חדש' בטלוויזיה, ואני אומר לך עכשיו - לפני פחות מעשור שינה בחור מהרצליה את מצב המדינה בשלוש יריות אקדח, ועכשיו אני פונה לאנשים לבוא ולשנות את המצב שוב בשלושה שקלים".

המופעים יתקיימו בבארבי, בתל אביב ב- 4 בפברואר, ובכפר סבא ב- 9 בפברואר
מחיר כניסה: 3 שקלים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by