בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הבריחה מוינוגרד 

הבריחה מוינוגרד

 
 
יעל נצר

נמאס לכם לשמוע על ועדות חקירה, נחקרים תחת אזהרה ומחדלים שמדליקים נורה אדומה? רגע לפני שטירוף וינוגרד מתחיל, אנחנו גאים להגיש לכם 10 אופציות לערב נטול פוליטיקאים, שופטים ופרשנים טרחניים. שיהיה בכיף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא רוצים לשמוע על זה (אילוטרציה, ערוץ 10)
 לא רוצים לשמוע על זה (אילוטרציה, ערוץ 10)   
בעוד ש-25 אחוז מהעם בהכנות נפשיות לקראת ההדחה הגורלית של נועם מ"הישרדות", שאר העם מתכונן לריאליטי אמיתי. בשעה 17:00 בדיוק מתפרסמות מסקנות דו"ח וינוגרד ומדינת ישראל עומדת סופית להתפצל לשניים. מי שעדיין בטוח ש"וינוגרד" זה הרוטב שמגיע בצמוד לסלט ירוק, סביר שיעבור עוד יום צבעוני בתוך בלון היום-הולדת בו הוא חי. אך מה יהיה על אלה שרק מחכים להזדמנות לשלוף את האינפוזיה ולהתחבר למדורי האקטואליה בלי אפילו לחטא את הזרוע לפני? אותם ג'אנקיז מתפללים לתירוץ שיאפשר להם לצלול לקשקשת האין סופית על עתידנו לאן, בלי לראות איך בדרך הם מאבדים את יקיריהם, והופכים למטרד סביבתי. רגע לפני שהצונמי בא ולוקח כל חלקת שפיות שנשארה לנו, הנה כמה המלצות איך לשרוד את היום הזה בשלום. כי "אסקפיזם" זה לא רק מונח בוויקיפדיה , זה גם דרך חיים.
 

ללכת לסרט

האמת? אנחנו לא יכולים להתמודד עם האמת. (מתוך "כפרה")
 האמת? אנחנו לא יכולים להתמודד עם האמת. (מתוך "כפרה")   
אחד המקומות האידיאלים למשימת ההתנתקות הוא הקולנוע. האולם החשוך, המנוכר וההתעסקות במציאות מגבילה הם תנאים מושלמים לחוויית "זה לא קורה לי". בין שלל הסרטים שדווקא רצוי להימנע מהם ביום כזה נמצאים "ארץ קשוחה" של האחים כהן , "האויב שבפנים: ההשמדה", "דרך לא בטוחה" ו"העולם ע"פ דן (חלוץ)". המתאים ביותר הוא דווקא "כפרה". אמנם בסרט מואשם אחד מגיבוריו בפשע שלא עשה (תקחו את זה לאן שתרצו), אך אין כמו שעתיים של קולנוע בריטי משובח כדי לעזור בפעולת הכפרה שתידרש לכל אלה שרוצים לשרוד את תוצאות וינוגרד ללא אולקוס.
 

לשתות עד עלפון

יש "וינו" בוינוגרד (ASAPimages)
 יש "וינו" בוינוגרד (ASAPimages)   
אם ניגע רגע בהיבט הפסיכולוגי של מאורעות ה-30 בינואר, יש שתי דרכים להתמודד מול משהו שמעיק על הנשמה ורודף אותך לכול מקום, נגיד: דו"ח וינוגרד. דרך אחת היא התעלמות מוחלטת מהעניין. במידה והדרך הראשונה נכשלת, יש לעבור מיד לאפשרות השנייה: התעלמות בכוח. לשם כך נדרש דבר אחד - אלכוהול והרבה. בשעה 20:30, שלוש וחצי שעות אחרי פרסום תוצאות הדו"ח , יתחיל ברחבת סינמטק תל-אביב מופע הפתיחה של "פסטיבל מרפי'ס". בעזרת הרבה בירה אירית וכמה נגנים שיכורים שבעי מלחמות, נוכל אולי לקבל את העובדה שהיה יכול להיות יותר גרוע.
 
 

לראות את הלבן בעיניים

נתפס, בטח נתפס (צילום: אלירן חכמוף)
 נתפס, בטח נתפס (צילום: אלירן חכמוף)   
לפעמים שינוי אווירה יכול להשפיע באופן ישיר על מצב הרוח. במקום לשבת במשרד ולשמוע פטפוטי סרק על הנהגה כושלת, למה לא ללבוש ארבע עשרה שכבות, לקחת אוטובוס ולעלות לעיר הקודש שבה הכל התחיל? העיר שחיברה לה יחדיו - יהודים נגד ערבים, דוסים נגד חילונים - התקשטה לכבודנו בשלג. מדובר בהזמנה חגיגית ביותר לעלות לבנייני האומה, שם מתכנסת הוועדה, ולפסל בשלג מנהיגים מוצלחים יותר.
 

לחזור בזמן

איים סו לוסט וויד אאוט יו
 איים סו לוסט וויד אאוט יו    
כמה חוקרי יבשות שהסתובבו בעולם בשנים האחרונות חזרו עם גילויים מסעירים: ישנן מספר ארצות שתושביהן יושבים בערב בבית ולא רואים טלוויזיה. ככל שהדבר נשמע הזוי ומופרך, אולי זה הזמן לאמץ את מנהגי אותם ילידים. ערב רומנטי עם הסמרטוט וערימת הדיסקים המאובקת יכולה להיות אופציה לא רעה לפייט מול מגישי החדשות המאיימים כמו פולטרגייסט לפרוץ מהמסך הקטן והמרושע. זה הזמן לעשות כבוד לכל הדיסקים המביכים שישבו שנים בסבלנות על המדף מאחור וחיכו לראות אור יום. ריספקט ל"מותחן" של מייקל ג'קסון, לדיסק האוסף של אנייה, לאוסף" 5 hip hop hooray", לאחרון של וויל סמית' ,לאוסף של Air Supply, למארז "שירי האהבה הגדולים של כל הזמנים" ולפסקול (איזה שתבחרו) של ואן גליס. כן, מדובר בסוג של הכחשה.
 

לצאת לבליינד דייט

אולי בפעם הבאה (ASAPimages)
 אולי בפעם הבאה (ASAPimages)   
בליינד דייט יכול להיות לפעמים דבר הרבה יותר מעיק מלעמוד מול ועדת חקירה. המתח שלפני, המבוכה הגדולה באמצע, מבטי הרחמים של הסובבים בבית הקפה, המאמץ שלנו להתעלם מהם והאכזבה שאחרי. כשכולם בבית עסוקים בלחפש אשמים, בתי הקפה, המסעדות והפאבים יתומים מאנשים, כך שאין מי שיהיה עד לזוועה. הערב אפשר להפסיק להסס ולהגיד "כן" בראש מורם לקול המסתורי מעבר לקו שנשמע כל-כך חמוד, מסקרן וסקסי, רק כדי להתאכזב ולהחליט בפעם המאה שלא חוזרים על אותה טעות פעמיים. בשבוע.
 

להתחבר לנענע 10

תוכן איכותי
 תוכן איכותי    
מסתבר שהאויב נמצא מבפנים. בזמן שאנחנו אוספים עבורכם המלצות להתחמקות מכל מידע שקשור לדו"ח הארור, אחינו מהערוץ הסמוך, החדשות, חותרים תחתינו ומפוצצים את הרשת בדיווחי און ליין על כל תזוזה מהשטח. ערוץ הבידור החליט באופן רשמי לגלות גדלות נפש ולא לצאת לכל מאבק שעלול לגרור מלחמת אחים. במקום, נשתמש בפעולת הסחה ונפנה אתכם אל אחינו הקטן והסורר, ג'נענע, עד יחלוף הזעם. אולי בסוף יצא משהו טוב מכל הסיפור ובזמן ההמתנה להפסקת האש תספיקו ללמוד שם לנגן בגיטרה, לעשות קסמים, לרקוד ברייקדנס וכמובן לקרוע למחשב ת'צורה בטאקי.
 

לעשות סקס

לחיי המלחמה הבאה (צילום: וויקיפדיה)
 לחיי המלחמה הבאה (צילום: וויקיפדיה)   
"דרור, חירות ושלומי" הם רק חלק מהסיבות שצריך למנוע מלחמות. לא רק משום שמדובר בשמות נוראיים, אלא גם כי הם גם מזכירים לנו את הפעם האחרונה שההורים שלנו עשו את זה. המחשבה על המקלט בבניין המגורים המשותף, שלדקה וחצי הפך לבורדל, יכולה לצמרר גם את האדיש באדם. איך שלא נסתכל על זה, מלחמות עושות לנו את זה. מדובר בעובדה מספרית. הן הופכות אותנו לחיות יצריות. לשגרירי שלום פעילים שמבקשים "Make Love, Not War" - הן גורמות לנו לרצות לחגוג את החיים. כשמילים כמו "מלחמה", "מחדל" ו"עריפת ראשים" יצעקו ממכשירי התקשורת בכל רחבי המדינה, אנחנו נסתגר בבית, נגיף את התריסים, נעמעמם את האורות ונרביץ מרתון מחאה בזוגות אל תוך הלילה.
 

להקים קבוצה בפייסבוק

עדיף ספאם משעמום
 עדיף ספאם משעמום   
יום כמו היום הוא אידיאלי למהפכות. העם מפוקס על המטרות. אנחנו יודעים בעד ונגד מי אנחנו. עושה רושם שכל הנהגה שתקום היום, תסחף אחריה אנשים ותהפוך את היוזם למנהיג מוערך. בשורה תחתונה , נמאס לנו. נמאס לנו לשמוע על וינוגרד. רק השם כבר מעלה את הסעיף. איזה מזל שאלוהים דוט קום המציא את פייסבוק. למה לצאת לחפש מהפכות בחוץ כשאפשר לארגן מרי מכובד בלחיצת מקש. פשוט מקימים קבוצת "כמה אפשר לשמוע על דו"ח וינוגרד?" ושולחים לכל החברים עם בקשה שיפיצו. בזמן ההמתנה המותחת, אפשר להתחיל לאסוף נתוני פילוח מהחידון "איזה מין צואה אתה?". אם 120 כבר הצביעו "חרא", יש לנו כנסת.
 

לקרוא את התנ"ך

הללויה
 הללויה   
זמן עושה חסד בעיקר עם דברים רעים. מה שנראה בזמנו כדבר נורא, מיטשטש עם הזמן ומקבל הילה נוסטלגית. לא עוד מחדל מזעזע, כי אם טעות היסטורית. המנהיגים הכושלים של היום הם סיפורי הגבורה של מחר. לפני שוינוגרד הופך למונח בספרי בית-הספר, שווה לשבת בבית, לחזור אחורה למקורות ולגלות שגם בתקופת התנ"ך לא היו חסרים לוזרים שהובילו את עם ישראל למלחמות מיותרות והפכו עם השנים לפיקנטריה במורשת היהודית.
 

לראות הישרדות

עד טיפת הדם האחרונה, נועם  (יח"צ)
 עד טיפת הדם האחרונה, נועם (יח"צ)   
בלי ששמנו לב, קמה מיני ישראל באיים הקריביים. בחודשים האחרונים עד היום כמעט ואי אפשר היה למצוא מישהו במדינה שלא יודע מי זה דן או נועם (השם יקום דמו). נכון שלרגע הסתחררנו מהיום העמוס הזה, שתפס באגרסיביות את שיחות הברזייה בכל מקום. אבל מחר יום חדש, או כך לפחות אנחנו שואפים. כשהבוקר יעלה, כולם יגיעו כרגיל לעבודה וידברו על מה? על פרק ההדחה כמובן. בתכלס, בשעה 21:00 לכולנו כבר יצא הדו"ח מכל החורים ואז נרצה לברוח מכאן למקום אחר. לארץ רחוקה, שם רבים על קוקוסים וברזנטים. נסכים להילחם עד טיפת הדם האחרונה על כרטיס לאי, אפילו אם זה על חשבון המקום של נועם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by