בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
למוסיקאים הישראלים אין יותר בית 
 
 ההודעה בעמוד הפתיחה של האתר   
 
אורי ברייטמן

האתר הישראלי "אמברוזיה" שאיחסן אלפי יצירות מוסיקליות של יוצרים מקומיים, הפסיק את פעילותו. מנהל האתר: "הגולש הישראלי אומר תן-לי-תן-לי, אבל אם מבקשים שקל בשנה, הוא אומר תודה ושלום"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני כשלושה ימים ירד מהרשת הישראלית אתר המוסיקה הקהילתי הגדול והוותיק 'אמברוזיה'. האתר, שעלה באמצע 2001, שימש כבמה חופשית למוסיקאים ולהקות, ואיפשר להם להעלות קטעים ולאחסן אותם בחינם ברשת. כמו כן כלל האתר פורומים, מגזין מקוון ומנגנון ביקורות משוכלל. בסופו של דבר, 8000 קטעים ישבו במאגר, ועתה נחסמו כמעט כולם לגישת הציבור הרחב. למעשה, כמעט כולם ירדו לטמיון.

בשיחה טלפונית עם מייסד האתר, אלירן בן-ישי, אמר: "יש לנו תוכניות להשקה של אתר חדש, במתכונת דומה עם תנאים שונים. ניסינו לפעול בדרך מסחרית, אבל בגלל שהקהל היה בלתי-ידידותי כלפי סביבה מסחרית, זה לא הצליח".

מה גרם לך להוריד את האתר?

בן-ישי: "יש לי בעיה עם ונדליזם וחוסר-הבנה. האתר שלנו בא לקדם, לעזור, לתת. ונדליזם זה אומר להשתמש בפורומים לרעה, להעלות קטעי-שטות של אנשים שרים באמבטיה או צליל של חתול שמילל כשמושכים לו בזנב. עצוב לי מאוד, אבל גם רווח לי, כי זה היה נטל, בעיקר בחודשים האחרונים".

לא חבל על כל המוסיקה שנמחקה?

"בוא נגיד ככה - לפחות 75 אחוז ממה שהיה שם, מן הראוי שיימחק ומן הראוי היה שלא יעלה בכלל, מלכתחילה".

הגולשים לא מוכנים לשלם עבור איחסון קבצים?

"הגישה הישראלית היא 'תן לי תן לי, אבל אם אתה רוצה שקל בשנה - תודה ושלום'. הישראלים מעדיפים את קאזה, ולרושש את האמן במקום לשלם שמונים שקלים על דיסק. בגלל שנתתי יותר מדי בחינם בהתחלה, ציפיתי לתמורה, וכנראה הגזמתי בציפיות שלי".

ובכל זאת, פעלו שם כמה אמנים שהיית רוצה לפרגן להם?

"מי שהיה החבר'ה היותר-מוצלחים היו הלהקות: גיידנס, דיסטוטרד, ג'ונסונס והיורשת. אלה הלהקות המובילות. זה רוק, לא אלקטרוני. החבר'ה של האלקטרוני הם אנשים שונים לגמרי".

אז זה הסוף?

"יכול להיות. אין תאריך יעד לחזרה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by