בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המפיק 

המפיק

 
 
נילי אורן

"אמריקן איידול" זה לא רק סיימון, פאולה ורנדי. נייג'ל לית'גו, המפיק הראשי של התוכנית, מדבר בראיון על היחסים בין השופטים ("לפעמים הם גורמים לי לבחילה"), הזעם של הגולשים על קרלי ("אני לא מאמין שלאינטרנט יש השפעה על התוכנית") ועל המתמודדים הצעירים ("הם עובדים יותר קשה מכולם"). בלעדי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מביאים לו ת'סעיף. השופטים (צילומים יח"צ)
 מביאים לו ת'סעיף. השופטים (צילומים יח"צ)   
איפה עוד תמצאו מועמד בן 18 שישן במכונית, מועמדת בת 19 שאביה נהרג בתאונת דרכים, ושופטים שרבים אחד עם השני כמעט באותה תדירות בה הם קוטלים את המועמדים? ב"אמריקן איידול" כמובן. התכנית, שהפכה כבר מזמן לקאלט בארצות-הברית וגם אצלנו, נמצאת בימים אלו בעונתה השביעית. אחרי שלבי האודישנים. תפסנו את מפיק הסדרה, נייג'ל לית'גו, לראיון בלעדי.

עם כל הכבוד למועמדים, ברור שהכימיה בין פאולה עבדול, סיימון קאוול ורנדי ג'קסון, השופטים השניים במחלוקת של התכנית, היא הנושא הלוהט באמריקן איידול. "זו משפחה לא מתפקדת ואנחנו אומרים את זה בכל שנה ", אומר לית'גו.
"יש את אפקט השעמום שמגיע במהלך היום כתוצאה מהקשבה ממושכת לשירים של המתמודדים, אז הם מתחילים פשוט להציק אחד לשנייה", הוא מסביר את היחסים הטעונים בין עבדול לקאוול. " זה גורם לי לבחילה לפעמים. יש ימים בהם הם באים וישר שונאים זה את זו ללא כל סיבה נראית לעין. בימים אחרים הם באים במצב רוח טוב ומתחילים לנשק זה את זו. רנדי, לעומתם, הוא כמו שמן על המים, מחליק עניינים. לכן הם מתעצבנים עליו ואומרים שאין לו אישיות משלו".

אחת הסערות שפרצו השנה בקרב צופי התכנית נבעה מגילם הצעיר של כמה מהמתמודדים – 16 ו- 17. גם לית'גו מודה שזה לא פשוט עבורם: "אני חושב שזה ממש קשה לילדים בני 16 ו-17. הם נדרשים לעבוד יותר מכולם. בתכנית הריקודים שאני מפיק אנחנו מקבלים רק מועמדים בני 18 ומעלה, כי אני רוצה שהם יתרכזו במטרה לשמה באו, הריקוד. ב'אמריקן איידול' המועמדים עדיין הולכים לבית-הספר - כך שקשה להם ללמוד בבוקר ולעלות בערב לבמה. למרות זאת, הם תמיד עומדים בדרישות ועושים את זה באופן יוצא מהכלל. בשנים קודמות אני זוכר את פאריס וליסה שהיו מדהימות. אני בטוח שהילדים האלה יצליחו."
 

מנגן ושר

עובד קשה. לית'גו
 עובד קשה. לית'גו   
אם יש משהו שב"כוכב נולד" שלנו יכולים להתגאות בו, זה שהם היו הראשונים לתת למתמודדים שלהם לעלות לבמה ולא רק לשיר – אלא גם לנגן. ב"אמריקן איידול" החליטו לאמץ את השיטה, ולראשונה בתחרות האמריקנית המתמודדים יכולים להתחרות גם עם כלי נגינה. "מה שאנחנו תמיד עושים בתכנית זה לתת להם אפשרויות להראות את מלוא מגוון כישוריהם", מסביר לית'גו. "התכנית באוסטרליה עשתה את זה בשנה שעברה וזה יצא מצוין".
איך זה משפיע לדעתך על התחרות?
"חלק מהמתמודדים נשרפו, וחלק יצאו מזה בסדר. אני חושב שכשברוק שרה זה היה מקסים. דייויד ארצ'ולטה שר את "קרייזי", למרות שלא יכולנו להראות את זה, אבל זה היה ממש טוב. לצערי גם ג'ייסון ניגן בגיטרה ולא יכולנו להראות את זה. כשזה עובד. זה עובד, וכשזה לא, זה ממש רע. זה מוסיף עוד משהו לתחרות".
למה לא יכולתם להראות את השירים של דייויד וג'ייסון, שבאמת קיבלו מעט זמן מסך?
"לגבי ג'ייסון ודייויד, אנחנו באמת כועסים - כמו גם לגבי אסיה, שאיבדה את אביה יומיים לפני האודישן הראשון והרעידה לנו את הלב עם הביצוע שלה. שלושתם ביצעו באחד השלבים את "קרייזי" של Gnarls Barckley, להקה שמורכבת משני די.ג'ייז: סי-לו ודיינג'ר מאוס. סי-לו אישר את שידור הקטעים בתכנית, אבל דיינג'ר מאוס לא. העלינו את הביצועים לשיר על DVD, שלחנו לו את זה והתחננו 'בבקשה תסתכל על זה, הוא נהדר. זו אחת ההופעות הטובות ביותר ששמענו'. הוא אמר 'לא, אני לא רוצה שתשתמשו בזה'. אז לא יכולנו להראות את זה".

לעומת שני המתחרים הללו, מי שקיבל המון זמן מסך אבל עף בסוף מהתכנית הוא ג'וסייה למינג. מדובר בילדון בן 18, שעזב את הבית לפני כשנה ומאז ישן במכונית שלו. "הסיפור של ג'וסיה היה אחד המעניינים שהכרנו והרגשנו שהוא יכול להיות סיפור מרכזי", אומר לית'גו. "החלטות עריכה תמיד מבוססות על סיפורים. לפעמים רק כשישה מבין 12 או 24 המועמדים הסופיים כמעט ולא נראים במהלך העונה. יש לנו מעט מאוד זמן אוויר. אנחנו צריכים לכסות צילומים של ארבעה ימים בשעתיים".
מה אתה אומר למועמדים כאלה, שמרגישים מקופחים מבחינת זמן מסך?
"אני אומר שקלי קלארקסון ניצחה למרות שבקושי ראו אותה במהלך העונה. אתה חייב להיות הכי טוב בכל הופעה. ברור שיש יתרון למי שיש לו סיפור טוב, אבל בסופו של יום הכל תלוי באיך שאתה מופיע".
 

חמים על קרלי

הגולשים לא מתים עליה. קרלי
 הגולשים לא מתים עליה. קרלי   
מתמודדת אחרת שמשכה אש בעיקר מכיוון הפורומים באינטרנט היא קרלי סמית'סון, שלא רק שאיננה אזרחית אמריקנית, אלא גם פורסם שבאירלנד היה לה חוזה הקלטות עם חברת תקליטים גדולה. לית'גו לא מבין על מה המהומה: "מאז השנה הראשונה כל מה שאנחנו אומרים זה שהמתחרים צריכים להגיע אלינו ללא חוזה עכשווי. בכל שנה היה מישהו שהיה לו חוזה בעברו, או אפילו הוציא אלבום. מבחינתי, אם אלביס פרסלי היה חוזר נטול חוזה הקלטות והיה עומד במגבלת הגיל של התכנית, הוא גם היה מתחרה".
אז מה הסיפור עם קרלי?
"היא באה אלינו לפני כשנתיים, וכבר אז חשבנו שהיא נהדרת. היא שרה שיר של פרינס שגרם לנו לצמרמורות ואז איבדנו אותה בגלל שנגמרה לה הוויזה לארצות-הברית. היא סידרה את זה והנה היא שוב איתנו. אני חושב שיש לה סיכוי מצוין השנה. הציבור כבר מכיר אותה ויש לה המון כשרון".
בפורומים של התוכנית יש התקוממות מטורפת נגדה.
"זו בסך הכל התקוממות באינטרנט. אנחנו מדברים על 30 מיליון צופים ובין 65 ל-75 מיליון הצבעות טלפוניות. אני לא מאמין שלרשת יש השפעה על התוכנית. כמה אנשים כבר מדברים עלינו ברשת? מיליון? חוץ מזה, אף אחד לא אמר שזו תחרות למתחילים. זה משהו שאנשים המציאו. זה ממש לא משנה לנו אם למתמודדים היה חוזה הקלטות מקצועי. לקלי קלרקסון היה חוזה מקצועי לפני שהגיעה אלינו, וגם בו בייס וטיילור הוציאו תקליטים. אין בזה שום דבר חדש".
אתה חושב שהקהל האמריקני יתעצבן אם מתמודדים שאינם אזרחי ארצות-הברית, כמו קרלי ומייקל ג'ונס האוסטרלי, יגיעו לשלבים הגבוהים בתכנית?
"מעולם לא אמרנו שהמתחרים חייבים להיות אזרחי ארצות-הברית. הם צריכים לשהות במדינה באופן חוקי. הרי רוב תושבי אמריקה הגיעו ממקומות אחרים, אז אני לא מבין ממה הם אמורים להתעצבן".
למתחרים המנוסים יחסית, כמו קרלי, מייקל ג'ונס וקריסטי לי קוק, יש יתרון או חיסרון על פני המתחרים האחרים?
"אתה אף פעם לא יודע מי הולך לככב בתכנית ומי הולך ליפול. בכל עונה קורה משהו אחר. קחי לדוגמא את לקישה בעונה שעברה - היא היתה הרבה יותר מנוסה מהאחרים ורבים צפו שהיא תזכה. אבל אז לפני הסיום היא התעייפה וכולם עברו אותה. על מתמודדים אחרים, כמו וונזל מעונה אחרת, אף אחד לא שמע לפני כן והיא סיימה במקום השלישי.
אתה אף פעם לא יודע מה הולך לקרות. אנחנו עדיין לא יודעים איזה כשרון קיים בילדים הללו - אפילו אלה שנבחנו פה והיו קרובים לחוזי הקלטות, מעולם לא עברו אימונים כאלה אינטנסיביים ונזרקו על במה מול מיליונים. זה מה שאמור לבנות או לשבור אותם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by