בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הקדמעודה 

הקדמעודה

 
 
יניב דורנבוש

מעודה עשה את שלו במגוון חולצות ללא שרוולים, ועדיין הקדם אירוויזיון שפוצל לשני חלקים נראה כמו זיווג מוזר של הערוץ הראשון וצביקה הדר. יניב דורנבוש, שועל אירוויזיונים ותיק, מסביר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדבר הבטוח היחיד, מעודה (יח"צ)
 הדבר הבטוח היחיד, מעודה (יח"צ)   
אז מה היה לנו אתמול בערב? בועז מעודה במבחר חולצות עם ובלי שרוולים, כוכבי אירוויזיוני עבר ישראלים ובינלאומיים, הפקה שעולה יותר משקל וחצי אבל ארוכה כמעט כמו האירוויזיון עצמו, שני שופטים מבית משפחת אמדורסקי, שלא ברור מה הם עושים שם ולמה הם, וצביקה הדר מיותר אחד, עם אותן בדיחות לא מצחיקות ("דץ תפנק אותם בבירה", ואיזה משהו עם כרית) שאנחנו מכירים משאר התוכניות שטמירה ירדני מתעקשת לשלב אותו בהן.

חמישה שירים שר בועז מעודה על פני משדר בן שעתיים וחמש דקות. השיר הראשון התחיל רק אחרי 25 דקות בקדם אירוויזיון עם תקלות סאונד, כנראה מחווה של קשת לערוץ 1. הדיליי בין האולפן לבתי השופטים היה ארוך יותר מהדיליי בין ערוץ 1 לקידמה וגרם לבלבול רב בשיחות, שהפכו למעיקות במיוחד. ועדיין, מדובר בשיפור בלתי ניתן לתיאור לעומת חרפת השנה שעברה. גם ברמת ההפקה וגם בבחירת הנציג.

את השירים הציגו נציגי עבר באירוויזיון, בהם שרה'לה שרון, אילנית - שהיתה הראשונה שייצגה אותנו - ויזהר כהן, שנראה כאילו זכות הקיום היחידה שלו היא התקופה שבין הקדם לאירוויזיון. בכל שנה הוא מתראיין בכל הערוצים ונותן טיפים לנציג. לא היתה שום סיבה ש-2008 תהיה שונה.
 

וכן, היו גם שירים. כך היה:

 
מסע חיי
הפרטים: שיר שכתב איתי פרל ועוצב במיוחד עבור קולו של מעודה.
דבר השופטים: דץ: השיר מרגש, נקי, קולו של בועז נשמע כמו כינור.
קובי אושרת: לא נפלתי מהשיר.
נורית הירש: השיר מקסים, מרגש, כמעט נפלתי, ישמיעו את זה הרבה בארץ.
אסף אמדורסקי: השיר יפה, בועז שר יפה.
מיכל: שיר יפה שמתאים לבועז, מאוד ישראלי, באירופה זה לא עובר ולא יבינו את זה, אין לו סיכוי.
דבר המומחה: אכן, מיכל אמדורסקי צודקת. מדובר בשיר יפהפה שמתאים לגמר כוכב נולד. מחוץ לגבולות ישראל, אין לו ממש זכות קיום.
 
הנה האור
הפרטים: שירו של עובדיה חממה, דואט עם מאיה אברהם.
דבר השופטים: קובי אושרת: בגלל שזה דואט, בועז שר בסולם נמוך לו, זה נעים לשמיעה אבל לא מתרומם.
נורית הירש: נעים לאוזן, ביצוע יפה אבל השיר חסר ייחוד ומיושן.
דץ: אני אוהב את מאיה אברהם והשילוב בינהם מאוד יפה, לא הייתי בוחר בו.
דבר המומחה: בועז בזרועות חשופות זה תמיד טוב ובשיר הזה דווקא הוא נראה משוחרר ופחות עצי מהרגיל. האנגלית לא מביכה. כדאי להיזהר מכל המלווים, איכשהו באירוויזיון הבלאנס תמיד בעייתי בקטע הזה. הביצוע לשיר דווקא הפתיע. בקליפ הוא נראה ונשמע בינוני מאוד, והפך הרבה יותר סוחף בהופעה החיה. בעל סיכויים בינוניים ביותר לצלוח את חצי הגמר.
 
 
אורחת מהעבר, אילנית (יח"צ)
 אורחת מהעבר, אילנית (יח"צ)   
Without love
הפרטים: שיר מבית היוצר של הנרי, שכתב את אות הפתיחה הטוב ביותר בטלוויזיה ("טלנובלה בע"מ"), המציא את הזמרת ניקה וכתב שירים לכמה אמנים אחרים, בהם עברי לידר.
דבר השופטים: אסף אמדורסקי: שיר מצוין, יש סיכוי להצליח איתו באירופה (אתה זה שחשב שיש סיכוי גם להצליח עם גריז, לא?).
מיכל אמדורסקי: צריך לחשוב על חו"ל, על אירופה. הנרי מבין חו"ל (את זאת שצעקה באמצע קדם "סטופ סטופ סטופ" והפסיקה לשיר, לא?).
דבר המומחה: אם אפשר לחלוק כאן על דעת מכובדי משפחת אמדורסקי- מדובר בשיר משעמם שלא הולך לשום מקום ושנראה שבועז לא מתחבר אליו בכלל. הוא לא נראה טוב, לא נשמע טוב ומהנרי היה ניתן לצפות למשהו הרבה יותר מקפיץ. גלולת שינה.
 
פרפרים
הפרטים: את השיר כתב והלחין דורון גל. בקליפ המוקלט היה מדובר בשיר מושלם. אושרת פפיר ליוותה את מעודה בדואט ועם קולה החזק כמעט גימדה את קולו של מעודה. ואז הגיעה ההופעה החיה שנראתה כמו פאשלת אירוויזיון קלאסית: אושרת התרגשה וקולה נעלם, הזיופים הזכירו את גילי נתנאל והמבוכה היתה רבה.
דבר השופטים: נורית הירש: אני קצת במבוכה, חשבתי שהשיר פנטסטי ועכשיו התאכזבתי מהביצוע, למרות שהמנגינה סוחפת (הלחנתי גם את אות הפתיחה של קרובים קרובים).
דץ: המנגינה מהממת ומרגשת. בועז עדיין במיטבו, אבל הזמרת שאני לא זוכר את שמה, התרגשה והיתה חלשה לעומתו (עד מחר אף אחד לא יזכור את שמה).
קובי אושרת: השיר מיושן במנגינה. בהקלטה החזקתי מהשיר, עכשיו לא (גם אתה לא נורא חדש. מה כן חדש? כוכב נולד 7!).
מיכל: מיושן מאוד (לונה, מביטה מלמעלה).
דבר המומחה: כאן כבר היה ממש עצוב. לשיר הזה חיכינו, לשיר הזה קיווינו, השיר הזה לא יצא מהראש, עד שאושרת פתחה את הפה. היא נראתה חיוורת ולא בטוחה בעצמה. ככל הנראה פרפרים כבר לא יזכה בקדם, אבל אם כן – חייבים לעשות לה השתלת ביטחון עצמי. השופטים מאירופה אהבו את השיר הזה ויש לו פוטנציאל טוב.
 
כאילו כאן
הפרטים: שיר של שי כרם ודנה אינטרנשיונל, שכתבה אותו כבר לפני ארבע שנים, אבל השאירה אותו במגירה.
דבר השופטים: מיכל אמדורסקי: השיר מקסים, קליט, אירוויזיוני וכל הכבוד לדנה (שהביאה בקבוק גז מדמיע לאיים על השופטים).
אסף אמדורסקי: לא נשארו לי מלים בפה, השיר מרשים ומדויק. פשוט שיר טוב (והצלחתי לשרוד את הקדם אירוויזיון הראשון שלי!).
דבר המומחה: השיר הזה הוא בדיוק ההיפך מההקודם - לפני הגרסה המוקלטת היה עדיף שיישאר במגירה, אבל בביצוע החי השיר הצליח להתרומם. וכאן אפשר לצטט את הדיווה עצמה: "להגיד לך שלא חשוב מי יזכה? להגיד שהעיקר התחרות? להגיד שכולם טובים? לא!". דיווה כמו שדיווה צריכה להיות.
 

התוצאות

והפעם בלבן (יח"צ)
 והפעם בלבן (יח"צ)   
השופטים הישראלים קיבלו חיזוק של בינלאומיים: ניקי סטיבנס ולי שרידן, שזכו באירוויזיון 1976 עם , Kisses for Me, ראלף זיגל שכתב את ג'ינגס חאן ועוד שירי אירוויזיון רבים, וקרולה, שהשתתפה בשלושה אירוויזיונים ותתחרה בקדם השבדי גם השנה. כל אחד מהם קיבל 1,000 קולות, אותם חילקו כבר אמש לשירים.

חלוקת הניקוד והמחמאות הרבות שחלקו השופטים מחו"ל לשיר פרפרים ("לאושרת יש קול חזק"), מעלים את החשד כי לכתובית "שידור ישיר" אין ממש כיסוי, והשופטים צפו בקליפים ולא במופע עצמו. לאחר דירוג השופטים, ולפני ניקוד לפני הצופים שיינתן הערב, מוביל השיר של דנה, "כאילו כאן", עם 3,000 נקודות. במקום השני נמצא הנרי עם 2,600 נקודות, פרפרים אחריו עם 2,400 נקודות. השירים האחרים לא קיבלו ניקוד כלל.

ניתן להמשיך ולהצביע עד תוכנית התוצאות שתשודר הערב ב-21:00, באתר רשות השידור ובאתר קשת. רק דבר אחד בטוח: בועז מעודה יזכה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by