בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מעבורת לתספורת 
 
 מיקי ויעקב. זוגיות בג`י גבוה   
 
גדי שמשון

גדי שמשון עקב בדריכות אחרי ערב האיחוד של מיקי ויעקב, והחליט שכן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חמש הדקות שלפני הפצעת מהדורת החדשות המחודשת של ערוץ 10 הראו את ההבדל. בערוץ 2 הראו סרטים שטרם נראו בעבר מתקיפת הכור בעיראק, כולל - לא תאמינו - צליל אנחותיו של אילן רמון בגלל הג'י הגבוה שנוצר כשמשך את האף-16 שלו למעלה אחרי הטלת הפצצה; בערוץ 10 היה הדבר האמיתי: ראיון שערך עמו מנשה רז לפני 21 שנה, מייד אחרי הטיסה; ערוץ 2 הראה וידאו מטושטש בשחור לבן של מטוס צולל וממריא, ובערוץ 10 ישב אילן רמון בן ה-27 בתא הטייס, סרבל הטיסה הפתוח שלו מגלה חזה גברי ושעיר, וסיפר על הג'י הגבוה, על תחושתו שלא יחזור חי מהמשימה ועל האנשים בארץ שהוא מגן עליה.

הגיבור האמיתי היחיד שלנו לעוד הרבה זמן, או הווידאו המקרטע. וחמש דקות אחר כך, מיקי ויעקב, בלי צורך בשום דקת מסך כדי להתרגל אליך שוב, או גדי ויונית שפרקיהם כואבים מיום השידורים המאומץ אתמול, וגם הם סקרניים לדעת איך היו מיקי ויעקב. ערוץ 10 לקח בהליכה את ערב השידורים של אתמול. האנשים שעושים את חדשות 10 עשו כבר את חדשות 2, ונראה שהנחישות לעשות הכל יותר - עם כל זה שהיא מבטיחה רגעים מבדחים של נפיחות כמו פרומו צוות הארמגדון בכחול שהיה לפני משדר הבחירות - מביאה מוצר רעב ונחוש מזה של ערוץ 2. הערב הראשון הוכיח שחדשות ערוץ 10 אינן רק אופציית זפזופ הגיונית על הממיר, הן אופציה הכרחית.

חדשות, עסק רציני, אמורות להימדד לא רק בתספורת החדשה של מיקי (ארוכה מדי) או בבגדים של יונית, שנורא דומים לאלו מיקי. קשה לצפות ממהדורת חדשות של ערוץ טלוויזיה מסחרי לדקדק בכל פגז פלאשט שצה"ל יורה בילדים שמשחקים כדורגל. יש כאן מרכיב גדול של בידור, סנסציוניות, פוזה של "הרגע חשפנו שחיתות המחץ" בפרומואים תכלכלים, מהוקצעות נוחה לעיכול. אם חדשות ערוץ 2 הן המודל, ערוץ 10 עושה קולות של מתכוון לתת לנו את ערוץ 2, רק יותר. שירה פליקס נשלחה אתמול, באותה אורגיית אבדן הפרטיות הישראלית, ליוסטון עם משפחת רמון. גם ערוץ 2 כיסו את העניין, אבל אני די בטוח שלהם לא הייתה בלונדינית.

ואם נמשיך עם הפורנו-שיק החדשותי, רגע המפגש הבלונדיני בין יעקב אילון למיקי חיימוביץ', למרות שהיו שמועות, לא לווה בנשיקה או מזמוטים כלשהם. הם הסתכלו זה בזו בחצי הטיה נמוכה נוסח יאיר לפיד, אמרו ערב טוב ו"טוב להיות איתך כאן בחדשות עשר" זה לזו, הרימו מבט וכאילו לא עברו שנים, התחילו לעבוד. התספורת של חיימוביץ', אחרי שהתרגלנו לקארה הפוריטני משהו של יונית לוי (כן, כאלה אנחנו. בוגדניים), נראית מעט ארוכה וקוצנית מדי, אבל בטח נתרגל. גם הרגע הזה, כמו כל קמפיין חברת החדשות הקצרה, הכיל בתוכו את כל הקיטש והטלנובליות המוסווית במקצוענות לה ראוי לצפות.

עוד חידושים במהדורה מעבר לצמד המגישים הנצחי, ככל הנראה, של מדינת ישראל: פינת דעה - אילון הדגיש שמדובר בדעה של הדובר בלבד - של רינו צרור, קליפ מוסיקלי של תמונות אילן רמון (שהיה מצמרר, מכמה מובנים) ופינת ספורט, חלק חשוב מכל מהדורת חדשות במדינה מתוקנת שבערוץ 2 נחשבה כנראה לא מתאימה למודל היאפי שיש למסעודה בראש.

נסיים באותו ריאיון מכמיר לב של אילן רמון, שהותר לשידור רק עם מותו של האסטרונאוט בתאונה. רמון דיבר על רגע שהיה לו, כמה ימים לפני המשימה, כשנתקל ברחוב הישראלי: "אנשים של ארץ ישראל, שדוחפים וצועקים. כל הדברים של אנשים. ואתה שואל את עצמך אם אתה מוכן לקחת את כל מה שאפשר בשביל האנשים האלה".

קאט.

כלומר, הריאיון המשיך. אבל היה כאן קאט קטן, פניו של רמון קפצו על המסך, והוא אמר "ואתה נוסע ועושה הכל בשביל האנשים האלה". אינני יודע אם ההקלטה המקורית נערכה על ידי אנשי חיל האוויר או חדשות 10, בכל מקרה, אפשר אולי לראות בה מודל למה שהמהדורה תנסה להביא: ערוץ 2, אבל מואץ יותר, סקסי יותר ועם קורטוב של אחריות לאומית.

_____________________
חדשות ערוץ 10, 20:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by