בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פחד ותיעוב בקו הביקיני 
 
 יפה יותר, צעירה יותר, רזה יותר. הבשורה ע``פ גוטקס (צילום: יוענה גונן)   
 
קארין לוי ויוענה גונן

יוענה גונן וקארין לוי הלכו לחגוג את המינוי הקונטרוברסלי שלהן לכתבות האופנה של מיקסר, בתצוגת בגדי הים ההרמוניים במיוחד של גוטקס לקיץ 2003

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רק כוסיות שיצטלמו
 רק כוסיות שיצטלמו   
כשהעורך הציע לנו ללכת לסקר את קולקציית קיץ 2003 של גוטקס, החלטנו להציג חזית אחידה של סירוב. "שוב המפגר רוצה לשלוח לסביות שעירות להתמרמר בתצוגת אופנה לנשים שיודעות להתאים את השפתון לתחתונית", אמרה אחת מאיתנו. "אני חושבת שהגיע הזמן לסרס אותו", רטנה השניה מתחת לשפם. "יש ארוחת בוקר חינם", הוא הוסיף. "נהיה שם בתשע," סיכמנו.

על ההזמנה היה חתום רני רהב, יחצ"ן. זה היה קצת מלחיץ, לאור חוסר החיבה המופגן שלו לפמיניסטיות. אבל מה הם עקרונות לעומת ריח הלחמניות הטריות שנישא באוויר כשנכנסנו לחדר האוכל של מלון דן, מעורב בריחן החמצמץ של פריכיות האורז שעיטרו את השולחנות. ניסינו להתגנב לשולחן צדדי, מניחות שיזהו אותנו כמקרצפות האסלות ההונגריות של המקום, ויניחו לנו לנפשנו. אבל רהב איגף אותנו מימין. שועל קרבות ותיק כמוהו לא יניח לאף פרסונה נון גרטה לחדור לבועת הסבון האופנתית שלו, בעיקר פרסונות שלא התקלחו כבר שבוע. אחרי הכל, הגענו "להרמוניה בה האופנה היא הזכות לחלום. לחלום שאת יפה יותר, צעירה יותר, רזה יותר... לחלום על עולם טוב יותר" - כפי שהתחוור לנו מהמניפסט הפרסומי שחולק לנו בכניסה.

נפשנו כבר יצאה אל הפסטו שהבהיק באופק, אבל גם שם נחלנו מפח נפש. הפסטו היה מריר, כנראה מהחומרים המשלשלים שעורבבו בו לטובת המילייה האופנתי. ניסינו לתפוס מקום ליד איה ושירלי, אבל כתבת אופנה ידועה נעצה לאחת מאיתנו את נעל השפיץ שלה בישבן, אז הלכנו לשולחן אחר. "תרשמי שנעלי שפיץ זה אופנתי", לחשה הנעוצה. שלחנו פרצופים חמוצים לכל עבר, וקיווינו לאכול את הקרואסונים שלנו בשלווה. אפס כי מארבע פינות חדר האוכל עלו מלמולים על בטן שטוחה אחרי לידה וחולצות של מנגו, והפריעו לנו לעכל.

חמושות בירוק בשיניים עלינו עם תום הארוחה לבריכת המלון, שם עתידה היתה התצוגה להתקיים. "ליד הבריכה, ביום השמשי הזה, ממתינים בציפייה", כתבה כתבת אופנה ידועה אחרת שהצצנו למחברת שלה בנסיון נואש לאמץ לעצמנו את הלינגו. שורת נשים צעירות החלה לפתע למחוא כפיים מאחורינו. הצטרפנו אליהן בהיסטריה, מתאמצות להיראות שייכות (לא שהשערות ברגליים עזרו). "הדוגמניות עולות! הדוגמניות עולות!" צווחנו בהתרגשות. אלא שאחרי רגע התברר שאלו המועמדות בתחרות מלכת היופי הקרובה, שעשו הצגה למצלמה. הן מחאו כפיים לבמה ריקה והלכו לפני שהתצוגה החלה, וכך זכינו לשיעור הראשון שלנו בזיוף שמאחורי עולם הזוהר בו רצינו כל כך להשתלב.

לבסוף עלה לבמה שמחה קינן, מנכ"ל גוטקס. הוא שלח תנחומים למשפחתו של אילן רמון, ואז הכריז "It's show time" ומוסיקת דאנס לטינית בקעה מהרמקולים. הדוגמניות עלו למסלול לבושות בבגדים שנראו לעינינו הבלתי מיומנות כהכלאה בין כיסויי המיטה של דודה ז'דקה לבין בגדי הערב של אילנה אביטל. רק עם מעט מאד בד. אבל עלעול קצר בדפים שחולקו לנו, הבהיר לנו שלפנינו, למעשה, "קולקציה הרמונית אחת: קצת אפריקה, קצת דרום אמריקה, קצת מזרח אירופה וקצת אסיה. קצת טכנולוגיה וקצת נוסטלגיה Retro. קצת עשיר וקצת עני".
 

נראית כמו מונגולואידית

"העני זה כנראה הבגדים הגזורים", ניסינו להפגין בקיאות בפני שכנותינו לספסל. "ללא ספק הרבה פרנזים, כמה שובב", קרצנו להן בהבנה. הופתענו לגלות שבגדי ים בסגנון "קצת עשיר, קצת עני" עולים 400 שקל, אבל למי אכפת שאין מה לאכול כשיש לך ביד בגד ים יוקרתי של גוטקס.

לפני שתפתחו את ארנקכם לרכוש לכם בגדים חדשים, דעו שהצבעים של קיץ 2003 הם: "חומים טבעיים, כחול פטרול, ורוד פוקסיה, ירוק ארז עמוק, ירוק תפוח וליים, וזהב". כמו כן, הבשורה לקיץ הזה היא "שילוב של כל העדות: הדפסים אפריקאיים משולבים בהדפסים הודיים, מזרח אירופאיים, אסיאתיים, רקמות צועניות ורקמות קרושה ידניות". שילוב של כל העדות אנחנו דוקא אוהבות. השילוב בין העדות השתקף יפה בחלוקה בין מוצאם של המלצרים והמנקות לזה של מנכ"ל גוטקס, אשת מנכ"ל אפריקה-ישראל ורני רהב, שצפו בתצוגה בהנאה.

קולקציית Smash של גוטקס "עוצבה במיוחד עבור בנות הנוער העוקבות אחר הטרנדים האחרונים באופנה, ומקפידות להיות אופנתיות גם על חוף הים והבריכה. עיצוב הקולקציה נעשה בהשראת תרבות ה-MTV וכתובות הגרפיטי, לבנות נוער צעירות, תוססות וחצופות". קטלוג הקולקציה הציג תמונות של נערות מרססות גרפיטי בבגדי ים ונעלי עקב. בהתאם לרוח מקרבת התרבויות של קולקציית 2003, בתמונות הופיעו שוטרות מכל רחבי העולם, מחייכות אל הנערות התוססות והחצופות ונוזפות בהן על הפרת הסדר הציבורי. חסרו לנו רק תמונות של שוטרות מג"ב בועטות בפלסטיניות בביקיני, להשלמת התחושה הקוסמופוליטית.

אנחנו דווקא חשבנו שהדוגמניות נחמדות, אבל כרגיל אנחנו לא מבינות באופנה. כתבת של "הארץ" שישבה לצידנו צעקה לצלם שהגיע איתה: "תצלם רק את הכוסיות! יש כאן כמה מכוערות מגעילות. תצלם מלאני, גלית, כאלה. מזעזע, היא קמה, לא הסתרקה, לא כלום. מה הבעיה לקום לעשות פן בבוקר? אוי, תראה, זאת נראית כמו מונגולואידית. מכוערת".

עם תום התצוגה הנהדרת, יצאנו ללובי לעשות קצת מינגלינג. כתבת אופנה, ככל הנראה עיוורת, אמרה למיכל שפיר, מעצבת ראשית בגוטקס, ש"הקולקציה פחות שמרנית משנים קודמות". לנו דוקא היה נדמה שקיץ 2003 לא מציע בשורה אופנתית מיוחדת. כמו תמיד, האופנה היא צלעות בולטות, קו ביקיני מרוט, המון איפור ופן. נשבענו להקפיד להיות יותר מעודכנות, ויצאנו לנווה שאנן לרכוש לעצמנו בגד עדתי בוורוד פוקסיה.

________________________________
תצוגת בגדי הים החדשים של גוטקס, 2.2
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by