בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לבעלי תפיסה מהירה. כל הסרטים החדשים 
 
 מתוך ``תפוס אותי אם תוכל``   
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין בודקת את הביקורות על הסרטים החדשים בקולנוע: "תפוס אותי אם תוכל", "שיקגו", "קוקושקה", ו"אודות שמידט". שווה צפייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

שיקגו

 
Chicago

כל מה שרוקסי הארט (רנה זלווגר - זוכת פרס גלובוס הזהב על משחקה), נערת מקהלה בינונית משיקגו רוצה, זה להיות מפורסמת. כשהיא מגלה שהבחור אתו שכבה כדי שיעזור לה רימה אותה, היא רוצחת אותו ונכנסת לכלא. בכלא היא פוגשת את ולמה קלי (קתרין זיטה ג'ונס), זמרת קברטים חושנית שרצחה את אחותה ובעלה. השתיים מנסות להתחמק מעונש מוות בסיועו של בילי פלין (ריצ'ארד גיר), עו"ד חלקלק ושרמנטי שמודיע להם חד משמעית שבשיקגו, רצח הוא בידור, ומשפטי רצח הם הופעת התיאטרון הטובה ביותר בעיר. מבוסס על מחזה שנכתב בשנות העשרים והפך למחזמר בברודווי בשנת 1975, על ידי בוב פוסי (קברט).

במאי: רוב מרשל (אנני - המיוזיקל, כוריאוגרף ובמאי בברודווי), 113 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: הסרט עולה בקולנוע רב חן בתל אביב בלבד - ולפני כל הקרנה של הצגה שנייה (21:55) יתקיים מופע של להקת הכושים העבריים עם מבחר שירים ממחזות זמר. בהמשך יופץ הסרט בשאר חלקי הארץ.
 
Box Office Magazine: זלווגר מתנועעת ברמה סבירה ביותר, ודי ברור למה ברוב הנאמברים שלו גיר יושב ככל שרק מתאפשר. גם לזיטה ג'ונס - הרקדנית המקצועית בין השלושה, מוטב לדבוק בקרירת משחק. למרות שברור שהיא נהנית מהשירה הריקודים והצלצולים שבדמותה של ולמה, רקדנית טובה יותר הייתה נותנת לדמות נופך נוסף.

InsideOut: הסרט שגורם לך לתהות מדוע זנחה הוליווד את הסרטים המוסיקליים. ציני, סאטירי ופשוט מהמם. הומור שחור, שורות מחץ, שירים מרקידים וקטעי ריקוד ממיסי תחתונים. חבל שהבמאי קיצץ בקטעי הריקוד כדי לקדם את העלילה. הופעות מושלמות של כולם.

Real.com: התפאורה, הניצוצות, התלבושות והשירים הם בסך הכל מסך עשן שנועד להמם את עיני הצופים, בדיוק כמו בשירו של בילי פלין - לזרות חול בעינינו כדי שלא נרגיש שלא מדובר פה ביצירת מופת. המחזה התיאטרלי הרבה יותר מוצלח. הסרט הזה הוא בידור נטו. שמח אך היה יכול להיות טוב יותר.
 

תפוס אותי אם תוכל

 
Catch me if you can

ליאונרדו דיקפריו הוא פרנק אבגנייל ג'וניור, בן אוהב להוריו (כריסטופר ווקן ונטלי ביי) שבגיל 17 בורח מהבית, בעקבות גירושיהם. מחוסר ברירה הוא מתחיל לזייף צ'קים על מנת להתקיים עד שהוא מבין שהרבה יותר קל לזייף צ'קים אם אתה טייס. וכך מתחילה לה מסכת הונאות מרשימה ומהנה כשכל העת דולק בעקבותיו סוכן הבולשת קרל הנראטי (תום הנקס), טיפוס מרובע ומריר, שלא ינוח עד שלא יתפוס את הנוכל. דרמת פשע. מבוססת על סיפור אמיתי.

במאי: סטיבן ספילברג (רשימת שינדלר), דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: אילת- גיל; אשדוד- גיל; אשקלון- גיל; באר -שבע-אורי; בת ים- רב חן; גלילות- סינמה סיטי; חולון- גלובוס; חיפה- גלובוס, אורי; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; נס ציונה-גיל; פתח תקווה- גיל; קריית ביאליק- קריון; ראשל"צ- הזהב, גיל; רעננה- רענן; תל אביב- גלובוס, הוד, פאר.
 
 
Box Office Magazine: הזיווג בין הנקס לדיקפריו מהמם בעוצמתו. הסרט נדמה קליל אך בתוכו שזורים רבדים מרתקים וכבדי משקל. אחרי שנתיים של היעלמות היה שווה לחכות לדיקפריו. התרומה של ספילברג ניכרת ומשמעותית. סרט מצוין.

InsideOut: גורם לגניבה והונאה להראות קלילות ומושכות - ממש גורם לפשע להיראות משתלם. דיקפריו מפעיל כאן את כל הכריזמה שלו והתוצאה היא סרט מבדר ביותר. מומלץ.

Real.com: כל כך הרבה רגשות היו יכולים ליצור ערבוביה מסובכת, אלא אם כן מנצח עליהם רב-האמן ספילברג, אלוף הדרמה הרגשית, הקונפליקטים והאנושיות הקלה להזדהות. הופעות מדויקות של הנקס ושל ווקן (כאביו של פרנק), אך את ההצגה גונב דיקפריו - גברים רוצים להיות הוא, נשים רוצות לעשות לו דברים, וכולם רוצים להסתכל עליו.

ואודליה ברקין מסכמת: ציפיתי לסרט קליל ונודף ארומה של דיוטי פרי, וקיבלתי סרט טעון ומורכב. היחסים בין הסוכן לנוכל מרתקים כמו היחסים בין קפטן אחאב למובי דיק שלו, ומעניקים לסרט זווית מעניינת. מקור המשיכה של הסרט הוא היצירתיות שבהונאה של פרנק, הביטחון העצמי והחן של דיקפריו, והידיעה שהסרט מבוסס על סיפור אמיתי. מומלץ לכל מי שפוחד לפלח בזוקה - הדרך המושלמת לחוות את הריגוש שבגניבה באמצעות אחרים.
 

קוקושקה

 
Kukushka

ספטמבר 1944. חבל לפלנד הקפוא. פינלנד, שלחמה לצד הגרמנים במלחמת העולם השניה, חותמת על הפסקת אש עם ברה"מ. אבל הידיעה על הפסקת הלוחמה מאחרת להגיע לחיילים שבשטח. צירוף מקרים מביא את וייקו, צלף פיני, ואת זדיין, קצין רוסי פצוע, למצוא מקלט זמני בביתה של אנני, איכרה לפית צעירה. השלושה נאלצים לחיות ביחד למשך זמן לא ידוע, והדבר אינו קל בכלל: הבעיה הראשונה היא שהצלף והקצין הינם יריבים מכורח המלחמה, שאינם יודעים שהסתיימה. הבעיה היותר גדולה היא, שכל אחד מהשלושה מדבר שפה שונה: פינית, רוסית ולפית, מה שלא ממש עוזר להם להבין האחד את רעהו.

שני גברים יריבים, אשה צעירה טובת לב ומלאת תשוקה, ושלוש שפות שונות. על רקע נופים לפיים עוצרי נשימה ותרבות לפית מיוחדת, מתפתחת בין השלושה מערכת יחסים משעשעת ומיוחדת.

במאי: אלכסנדר רוגוז'קין, 90 דקות, רוסיה 2002

הקרנות: תל אביב- לב.
 
Plume Noire: בניגוד ל"שטח הפקר" הבוסני, הסרט מתמקד באופן שבו מחזירים לעצמם שני החיילים את אנושיותם ולא באבסורד לפיו שני אויבים גרים באותו בית. במיטב המסורת של הקולנוע הרוסי, יופיו של הסרט טמון בקצב האיטי שלו ובצילומי הטבע. סרט מצחיק ביותר עם שחקנים מעולים. הרעיון המרומז מאחוריו הא שמלחמות מתרחשות ברגע שאין תקשורת. אחד מהרגעים הכי נדירים והכי יפים של הקולנוע.
 

אודות שמידט - טרום בכורה

 
About Shmidt

הכל קורה בבת אחת לוורן שמידט (ג'ק ניקולסון); הוא יוצא לפנסיה אחרי שעבד בתחום הביטוח, בתו (הופ דייויס) מתחתנת עם בחור טיפש (דרמוט מולרוני) ואשתו נפטרת לאחר 42 שנות נישואים. ללא עבודה, אשה או משפחה, וורן מנסה למצוא משהו שייתן משמעות לחייו. הוא יוצא למסע שורשים בנברסקה בקרוואן הענק, בו הוא תכנן לטייל עם אשתו המנוחה, כשהמטרה הסופית שלו היא דנבר, שם הוא רוצה לשקם את יחסיו הבעייתיים עם בתו ולעזור לה בהכנות לחתונה. כשהוא מגלה שהוא פשוט מתעב את חתנה המיועד ומשפחתו, הוא מגיע למסקנה שהמטרה האמיתית בחייו היא למנוע מבתו להתחתן.

במאי: אלכסנדר פיין (בחירות או לא להיות), 124 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: חיפה - רב חן חורב; ירושלים- רב חן; תל אביב- רב חן האופרה.
 
Box Office Magazine: לעיתים הסרט תפל בדיוק כמו העיר בו הוא מתרחש - נברסקה. שווה צפייה ולו רק בשל השעה האחרונה ההיסטרית ובשביל הניצוץ של ג'ק ניקולסון המלך. צוות שחקני המשנה מעולה אף הוא.

EYE weekly: גם סרט דרכים וגם סרט דמויות אינטימי, שעוקב אחר הגילויים של שמידט שמתעורר מהקיפאון שלו. סרט קטן וחתרני המדבר על הבדידות והניכור בחברה האמריקנית העכשווית. ליהוק מבריק של ניקולסון כאנטי-גיבור מושלם.

Hollywood Reporter: מצחיק ומרגש בו זמנית. שנון וחד, אך נוגע ללב. מלא בהפתעות שקטות. ניקולסון מגלה יכולות קומיות מפתיעות. תסריט מצוין.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר בקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

ספיידר, הרדוף לבן, הכל או כלום, פאולין ופולט, מייל לאור ירח

אני מרגל, באולינג לקולומביין, האיש משדות גן העדן, אנשי המסיבות

8 מייל, 13 שיחות על דבר אחד, 16 מתוק


האם ריקודים ושירים עושים לכם את זה? גם אתם רוצים לתפוס את לאונרדו דיקפריו? בואו לדבר על זה בפורום קולנוע של נענע.

* הארכיון המלא של שווה צפייה - כל הסרטים, כל הביקורות
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by