בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יצואן צמרת 
 
 צילום ארכיון, מתוך האתר של נובלמן   
 
ערן דינר

ערן דינר ראה ביום חמישי בבארבי פרפורמר מעולה בשם שי נובלמן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בזמן שבכירי הסצינה נהנו להתבכיין על אריק שרון, גלגל"צ ואקו"ם, שי נובלמן חרש לבדו את אמריקה. בלי חברת תקליטים, גדולה או קטנה, וכשהוא חמוש רק בגיטרה אקוסטית ובשירים המשובחים מתוך אלבום הבכורה שלו, הוא ערך כשבעים הופעות בפסטיבלים ובמועדונים שרוב המוסיקאים הישראליים הוגים את שמותיהם רק מתוך חלום, כמו ה-CBGB והניטינג פקטורי. עכשיו הוא שוב כאן, והמפגש המחודש שלו עם הקהל הישראלי עושה לו רק טוב.

כשהוא חמוש במשקפי שמש אופנתיים, נובלמן עלה לבמה מול בארבי מפוצץ. בגיבוי להקה מצויינת, ובמיוחד בתמיכת רם אוריון - ללא ספק הגיטריסט המעניין ביותר שפועל כיום בארץ - הוא ביצע כמעט את כל שירי אלבום הבכורה שלו, "How to be shy", בתוספת ארבעה שירים חדשים, שנכתבו במהלך התקופה שבילה בארה"ב.

השנה שעברה על נובלמן בהופעות יחיד ניכרה היטב בחלקו הראשון של המופע, שהתאפיין בביצועים קורקטיים ומאופקים. לאחר גרסת כיסוי מאולתרת ל"הללויה" (בצירוף הקדשה חמה לסבתא) ומגבר סרבן אחד שמילא את הבמה בעשן, מצטרפים הנשפנים אורי כנרות וכפיר קפר והאיפוק של החלק הראשון מתפוגג כלא היה.

נובלמן, בפאזה המשוחררת שלו, הוא פרפורמר אדיר וזמר מצוין. ניכר בו שהוא נהנה מאד לשוב ולנגן בהרכב רוק מלא ומול קהל מוכר. כשנובלמן מבלה, הדיסטורשנים נשפכים אל חלל הבארבי וההופעה מקבלת תנופה שהופכת כל שיר לחגיגה פסיכדלית צבעונית נפלאה.

למרבה האכזבה, הסתבר שהמסיבה קצרה מהצפוי, והסט הרשמי הסתיים בחטף כחמישים דקות בלבד לאחר שהחל. בהדרן, אחרי ביצוע משועשע ל"Drop Dead Gorgeous" של ריפבליקה, אותו הציג בחיוך כ"שיר של הלהקה האהובה עלי מהסיקסטיז", המופע כאילו איבד בבת אחת את כל האנרגיה.

בהדרן השני, למרות תחנוני הקהל, בוצע "קופנהגן", אחד מארבעת השירים החדשים, בשנית, וכשהמלצריות בבארבי התחילו לחלק חשבוניות, הבנו שזה כנראה באמת הסוף. יתכן שגודל המעמד והציפיות ממופע ראשון לאחר שנה היו בעוכרי ההופעה של אמש, אבל למאות האנשים שגדשו את הבארבי זה ככל הנראה לא ממש הפריע. לא כל עוד הם, נובלמן עצמו ואמא של שלומי לביא נהנו כל כך.

______________________
שי נובלמן בבארבי, 7.2.2003
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by