בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אין הפתעות ברשימת המועמדים לאוסקר  
 
 מתוך ``שיקגו``. מועמד לא מפתיע   
 
מערכת מיקסר

"שיקגו", "כנופיות ניו יורק", "השעות", "שר הטבעות" ו"הפסנתרן" מועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר. כנפיים שבורות לא התברג בקטגוריית הסרט הזר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"שיקגו", "כנופיות ניו יורק", "השעות", "שר הטבעות - שני הצריחים" ו"הפסנתרן" הם המועמדים לאוסקר על הסרט הטוב ביותר. רשימת המועמדים לפרס פורסמה בצהריים על ידי האקדמיה לקולנוע ואמנויות. שיקגו מוביל את המרוץ עם לא פחות מ-13 מועמדויות, אחריו "כנופיות ניו-יורק" עם 10 מועמדויות, ו"השעות" עם 9.

המועמדים לפרס השחקן הטוב ביותר הם אדריאן ברודי ("הפסנתרן"), ניקולס קייג' ("Adaptation"), מייקל קיין, דניאל דיי-לואיס (על תפקיד המופת שלו ב"כנופיות ניו-יורק") וג'ק ניקולסון ("אודות שמידט").

המועמדות לפרס השחקנית הטובה ביותר הן סלמה האייק ("פרידה"), ניקול קידמן ("השעות"), דיאן ליין ("בוגדת"), ג'וליאן מור ("השעות") ורנה זלווגר ("שיקגו").

המועמדים לפרס הבמאי הטוב ביותר הם רוב מרשאל ("שיקגו"), מרטין סקורסזה ("כנופיות ניו-יורק"), סטיבן דלדרי ("השעות"), רומן פולנסקי ("הפסנתרן") ופדרו אלמודובר ("דבר אליה").

"כנפיים שבורות" של ניר ברגמן לא הצליח להשתחל לרשימת 5 המועמדים לסרט הזר הטוב ביותר.

המועמדים במרבית הקטגוריות נבחרו על ידי קבוצות של במאים, שחקנים וכן הלאה מתוך 5,600 חברי האקדמיה לקולנוע ואמנויות. בקטגוריית "הסרט הטוב ביותר", לעומת זאת, בוחרים כל חברי האקדמיה את המועמדים.

חברי האקדמיה כבר בחרו זוכה אחד לשנה זו - פיטר או'טול על מפעל חיים - אבל השחקן האירי הנמרץ הודיע כי הוא לא מוכן לקבל את הפרס, בטיעון שהקריירה שלו עדיין בשיאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by