בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אתה תותח עם בולבול רך 
 
 המגדלים הגבוהים בעולם. למה דווקא לגובה?   
 
יוענה גונן

יוענה גונן לא מבינה מה פשר התסביך המוזר שלכם עם זיקפה. איך שהיא רואה את זה, אפשר גם בלעדיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משום מה, אנשים רבים בטוחים שתרופות זה לזקנים. שיחות על תרופות נשמעות להם כמו משהו בניחוח קמפור בתור לקופת חולים זמנהוף, וכדורים קטנים מעניינים אותם רק שעתיים לפני מסיבה.

גם אני שונאת לקחת תרופות, אבל תמיד ריתק אותי להתבונן בתרופות ובמערכת הבריאות כמייצגות תרבות. אפשר להיות לא מופתעים, למשל, מהמיעוט המרגיז של תקציבים לחקר סרטן השד, מחלה קטלנית ונפוצה. למעלה ממיליון נשים מאובחנות בכל שנה כחולות בסרטן השד, אבל המחקר עדיין בתחילת דרכו וממוגרפיות עדיין לא נגישות מספיק ולא זוכות ליחסי ציבור ראויים. מחלה של נשים.

כשמסתכלים על הרפואה מנקודת מבט תרבותית, מגלים שלכל תקופה יש מחלה מייצגת. סוף המאה ה-19, עידן הרומנטיקה, העלה על נס את המשורר חולה השחפת שחי בעליית הגג. גם בימינו, המחלה שבה התקשורת מתמקדת ואליה מוזרמים תקציבי המחקר, מייצגת את רוח הזמן. באייטיז, עידן הצריכה המטורפת והיאפיות, המחלה המתוקשרת היתה סרטן. בניינטיז, עם המהפיכה המינית ומאבקם של לסביות והומואים, האיידס עלה לכותרות.

אבל תם עידן הנחנחים. שנות האלפיים הגיעו, ועמן הבשורה הרפואית העדכנית: הוויאגרה, ששוחררה לשוק בסוף שנות ה-90. ולא רק הוויאגרה. בשבוע שעבר הושקה באירופה הסיאליס, התרופה שמתיימרת להעמיד לכם פי 3 מהויאגרה, ועוררה מחדש את הדיבור הנרגש על כוחו של המדע לסייע לטבע האנושי במפלותיו. התאומים רוסקו, מניות ההיי-טק צנחו, אבל הזקפה זוקרת את קומתה בגאון, וזוכה בזהב.

הן ויאגרה והן סיאליס מסכנות את הצרכן בתופעות לוואי כגון כאבי ראש, כאבי בטן, כאבי שרירים והסמקה, ושתיהן עלולות, במקרים נדירים, אף לגרום למוות. ובכל זאת, מיליוני גברים ברחבי העולם ימשיכו לקחת אותן, במרשם או מתחת לשולחן. השוק מגלגל מיליארדים, כי אין מחיר גבוה מדי לשימור ההבדלים בין המינים, שהזקפה היא הסמל האולטימטיבי שלהם.

לא במקרה מנשבות רוחות המלחמה בעולם יד ביד עם רוחות הוויאגרה והסיאליס. לא במקרה כלי נשק קרויים גם כלי זין, וצורתם של טילים, צוללות ותותחים נוטה להיות פאלית. עבור גברים רבים, זקפה היא הוכחת הגבריות האולטימטיבית. בעיני רבים, כיבוש נשים וכיבוש אדמות באמצעות כלי זין הם עדיין ההוכחה שהטסטוסטרון זורם בעורקים. לא מפתיע, אם כן, שישראל היא מהמובילות בעולם בצריכת ויאגרה - כך לפחות לפי האורולוג ד"ר עופר שיינפלד, שהתראיין ב"ידיעות אחרונות" עם השקתה של הסיאליס.

גם נשים מבזות גברים שלא עומד להם. נשים וגברים מנצלים את סוגיית הזקפה והאימפוטנציה כדי ללעוג למישהו ולבעוט בו במקום הכי כואב. נשים נזקקות לאישורים ליופי ולעדינות שלהן, וגברים נזקקים לאישור שהם תותחי על. הכל חלק ממשחק אבולוציוני מעצבן במיוחד: הגבר הוא המחזר והצייד שנזקק לכלי הנשק שלו, והאשה היא הפתיון שנזקק לרשת שלו.

אלה מאיתנו שהוציאו את עצמם מכלל המשחק המעיק הזה, מביטים עליו מן הצד בבלבול, שעשוע ואף תמהון. חלוקת התפקידים הכפויה נראית כלקוחה מתוך סרט הסברה מיושן. מישהי מהצד מוכרחה פעם לברר איתכם: מה, בעצם, רע כל כך בהעדר זקפה? נכון, לעתים רבות מקור האימפוטנציה הוא בעיות פיזיות ומצוקות נפשיות שיש לטפל בהן ולפתור אותן. אבל בינתיים, ובלי קשר, מה כל כך נורא בסקס קצת אחר?

מה רע בחיבוקים? בנשיקות? במין אוראלי? ופינגר-פאקינג ורימינג וסאקינג ופיסטינג, ושאר המונחים הלועזיים שמדליק רק לגלגל אותם על הלשון, ועוד יותר טוב לעשות. מין יכול להיות מספק, מדהים ואינטימי גם בלי זקפה, גם בלי חדירה. העיקר שיש אהבה, חום, הבנה ורצון לספק ולהיות מסופקים. למי בכלל אכפת אם אתה יוצא "גבר" או לא, אם אתה מאהב מספק ומסופק.

אפילו לא צריך, חלילה, לוותר על חדירה. חדירה זה בונבון של דבר, אבל אין צורך בזין בשביל חדירה. מלבד שימוש בכל מיני חפצים ואצבעות, גבר שמתקשה להתקשות יכול להשתמש לתקופת מה בדילדו לצורך נעיצה. לגברים סטרייטים, כך נדמה, ההצעה הזו מערערת לחלוטין את הזהות העצמית. אבל יקיריי, אם החבר לא מתפקד, אין שום משימה שקשה (או רכה) מדי לדילדו. זין יש רק בגודל אחד; עם דילדו תוכלו לגוון, לנסות גדול יותר וקטן יותר, אולי עם צ'ופצ'יק מתעגל בקצה. התגלמות האושר.

באופן פרדוקסלי, הוויאגרה ודומותיה דווקא מערערות על מוסד הגבריות, מתוך הצורך העצום להנציח ולשמר אותו. הרי אם צריך רק פילולה קטנה כדי להעמיד את העייסק ליומיים רצופים, כל הקסם והאימה נעלמים. הפאלוס, שכל החברה שלנו נסובה סביבו והתרבות שלנו מרוממת לדרגת אלוהות, חוזר להיות שוב רק בולבול קטן וחסר משמעות. משועבד לכדורים, ברצותם ירוממוהו וברצותם ישפילוהו. לא תותח ולא טיל - סתם עוד איבר אחד ששב למימדיו הראויים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by