בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אז למה בעצם אוסקר? 
 
 ג`ון סי. ריילי ב``שיקגו``   
 
מערכת מיקסר

וולט דיסני היה מועמד 64 פעמים, ויש השנה גם מועמד אחד פיקטיבי, ואחד מת, כמה עובדות על האוסקר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
* "הוי! הוא דומה לדודי אוסקר". כך אמרה ספרנית האקדמיה, מרגרט הריק, כשראתה לראשונה את הפסלון ב-1931. כך נכנס הדוד אוסקר להיסטוריה.

* ג'ון סי.ריילי, שמועמד כשחקן משנה ב"שיקגו", משחק למעשה גם בשני מועמדים אחרים לסרט הטוב ביותר: "כנופיות ניו יורק", ו"השעות".

* הצלם קונרד ל. האל, שמת מסרטן ב-4 בינואר, מועמד עבור "הדרך לפרדישן", והוא לא המת הראשון שמועמד לאוסקר. ב-95 היו אלה מיו קצ'י גורי ומאסימו טרויסי לפרסים עבור "הדוור".

* ג'ון וויליאמס מועמד על הפסקול של "תפוס אותי אם תוכל". זוהי המועמדות ה-42 שלו! מה שעושה אותו לאדם החי עם הכי הרבה מועמדויות, לוולט דיסני היו 64. דיסני היה גם בראש מצעד הזוכים, עם 26 פרסים.

* דונלד קאופמן, אחד משני האחים שמועמדים לפרס על תסריט, עבור "אדפטיישן", הוא הדמות הפיקטיבית הראשונה שמועמדת לאוסקר. דונלד נוצר על ידי צ'רלס קאופמן ("להיות ג'ון מלקוביץ'"), בשביל הסרט, שעוסק אגב בשני אחים שכותבים תסריט.

* "ספיידרמן", הסרט הרווחי ביותר בשנת 2002, יצא רק עם שתי מועמדויות, מעט זניחות, סאונד ואפקטים ויזואליים.

* ג'וליאן מור מועמדת פעמיים, כשחקנית ראשית ב"הרחק מגן עדן", ושחקנית משנה ב"השעות". אף אחד מעולם לא זכה בשני פרסים על משחק באותה שנה.

* רנה זלווגר וניקול קידמן, שמועמדות בקטגוריית השחקנית הטובה ביותר, הן היחידות שהיו מועמדות גם בשנה שעברה. זלווגר על "ברידג'ט ג'ונס", וקידמן על "מולן רוז'". בטי דיוויס, בזמנה, הייתה מועמדת חמש שנים ברציפות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by