בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חתול-מפלצת או ילדה יפה? 
 
 
ראובן רייכמן

ראובן רייכמן חלק מיטה עם עם מייקל ג'קסון, וגילה שמתחת לפנים המצומצמות שברא לעצמו בעשרות ניתוחים פלסטיים, מסתתר אורנג-אוטאנג עליז ומלא חיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לבוש במעיל גשם ארוך, מייקל ג'קסון יושב בתוך מכונית צעצוע. הוא מחזיק בידו מטרייה שחורה גדולה - אור השמש עלול להרוג אותו - ומנווט בשבילי פארק השעשועים שבנה בגינת ביתו. פרצופו זוויתי ולבן, כמעט שקוף, עטוף בקארה שחור וחלק (שבהמשך מתברר כפאה). האף הקטנטן והמשולש, הגבות העשירות, אך המתוחמות היטב, וגושי השומן הענקיים שמתדלדלים משני צדי צווארו - הכל נראה כל כך עדין ושברירי עד שיש חשש שנגיעת אצבע תפורר אותו. אבל פתאום, בחוסר זהירות, מייקל פורץ בצחוק נערי ושובה לב. הוא שואל את מרטין אם ירצה לראות את המקום היקר לו מכל. מרטין מסכים.

מייקל מהדס בעדינות לצדו של מרטין ויחד הם מגיעים לעץ מוזר ופרוע צמרת. כאן, במקום הזה, מייקל אומר, הוא כתב את "Heal the World" ולהיטים אחרים. אחרי כמה רגעים הוא מוסר באצילות את מטרייתו, ולפתע, במהירות קופיפית, הוא כבר בצמרת העץ. למרות שהעץ נראה כאילו הונדס בדיוק לשימוש הזה, כאילו כל עלה ועלה הודבקו במיוחד כדי שייראו נפלא בין רגלי הפורצלן של מלך הפופ, מרטין לא מצליח לטפס עד אליו. מייקל מותח שוב את שפתיו החיוורות והשטוחות, המרוחות מצד אחד של פניו לצד השני, וצוחק מקרב לב. "אתה לא מטפס על עצים?" הוא שואל בילדותיות, יושב למעלה.

הסרט התיעודי על מייקל ג'קסון, שעורר לא מעט סערה בעולם ואת זעמו של הסופרסטאר עצמו, גדוש בעדויות מטרידות על אורח חייו ההזוי. אבל אם יש בו משהו מפתיע, הרי זה הגילוי עד כמה הוא חמוד ואוהב. מתחת לפנים המצומצמות שברא לעצמו בעשרות ניתוחים פלסטיים, מתברר שמסתתר אורנג-אוטאנג עליז ומלא חיים. ג'קסון מדבר מבעד למסיכת מוות לבנה, אבל למעשה, כך הוא מצהיר, הוא עושה הכל כדי שלא ימות אף פעם. יש בזה משהו מנחם.

העיתונאי מרטין באשיר, שבנה את המוניטין שלו על ראיון שקיים עם הנסיכה דיאנה, הצליח לסחוט באמצעות חנפנות וליקוקים שנמשכו שמונה חודשים כמה ראיות מרומזות, אך מסעירות, על חייו של ג'קסון. הוא הצליח ליצור קו מקשר בין הילד השחור והקטן עם האפרו הענק מה"ג'קסון פייב", לבין שבר הכלי המולבן, בן ה-44, שמשתובב עם ילדים עניים ולא כל כך יפים בין מתקני פארק השעשועים שלו.

ג'קסון לא רק מתנהג כילד - הוא משוכנע שהוא כזה. הוא מספר בדמעות איך אביו, ג'ו, היה יושב בפינת האולפן עם חגורה ביד, כשהוא ואחיו היו מתאמנים. מייקל לא יכול לתאר במלים מה ג'ו היה עושה כשמישהו היה מפשל, הוא רק מניף את ידו ומשמיע קול מצחיק של הצלפה. גם האף הבולבוסי של מייקל לא ניצל ממתקפות - ג'ו שנא אותו ומייקל, שהיה בגיל ההתבגרות, פשוט ביקש שייעלם.

באותן שנים למד מייקל, היושב כעת בסיטואציה טעונה באולם פרטי וצופה בקליפים מהעבר, את הלקח שלו. הילד שטרם התבגר מבקש להיות טוב לילדיו - פרינס מייקל הראשון והפעוטה פאריס, שילדה לו אשתו לשעבר, האחות דבי רו, והתינוק פרינס מייקל השני, שנולד על ידי אם פונדקאית. מייקל לא מסכים לחשוף אותם לציבור, כדי שלא יוכלו לצחוק על האפים שלהם. לכן, הם נפגשים עם זרים ויוצאים החוצה רק עם מסיכות המכסות את כל פרצופם, ומותירות מאחור רק כמה תלתלים בלונדיניים להפליא.

מהבחינה הזאת, שום דבר לא השתנה בג'קסון. הוא תמיד העדיף להסתתר. כשמרטין שואל אותו שאלות ישירות, הוא פשוט משקר בלי להניד עפעף (אופרציה מסובכת). הוא מכחיש שעבר ניתוחים פלסטיים (פרט לשניים באף, "הפנים שלי פשוט התבגרו"), שעבר טיפול להבהרת העור ("אין אנשים לבנים שמשתזפים ונהיים שחומים? למה לבקר כאלה שהפכו ללבנים?"), ובעיקר שהטריד מינית ילדים. זה לא מפריע לו, כמובן, לשבת מחובק עם ילד שמן בן 13, ולהודות שהם ישנים ביחד ("לחלוק מיטה עם מישהו, זאת האהבה הכי גדולה שיכולה להיות").

הסיבה שג'קסון היה צריך לעבור את כל הסיוט הזה, היא הניסיון העיקש של העולם להתנער ממנו. הוא מוצג כחריג, כסוטה, כאדם שניצל יתר על המידה את כספו ואת כוחו. אבל כאשר רואים בסרט את אלפי המעריצים המתגודדים סביבו, ומבינים שכל עושרו הרב הגיע למעשה מצרכני תרבות הפופ המערבית, אפשר להבין מה מקורה האמיתי של הרשעות הזאת: החשש שמתחת למסיכה שלו, מסתתר בעצם הפרצוף שלנו.

____________________________________
"לחיות עם מייקל ג'קסון", היום בערוץ 2, 21:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by