בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אהבה ישראלית-פלסטינאית. כל הסרטים החדשים 
 
 
אודליה ברקין

אודליה ברקין בודקת את הביקורות על הסרטים החדשים בקולנוע: "אודות שמידט", "איש ללא עבר", "הוליווד בוליווד", "התערבות אלוהית" ו"הצלצול". שווה צפייה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אודות שמידט

 
About Shmidt

הכל קורה בבת אחת לוורן שמידט (ג'ק ניקולסון), הוא יוצא לפנסיה אחרי שעבד בתחום הביטוח, בתו (הופ דייויס) מתחתנת עם בחור טיפש (דרמוט מולרוני) ואשתו נפטרת לאחר 42 שנות נישואים. ללא עבודה, אשה או משפחה, וורן מנסה למצוא משהו שייתן משמעות לחייו. הוא יוצא למסע שורשים בנברסקה בקרוואן הענק, בו הוא תכנן לטייל עם אשתו המנוחה, כשהמטרה הסופית שלו היא דנבר, שם הוא רוצה לשקם את יחסיו הבעייתיים עם בתו ולעזור לה בהכנות לחתונה. כשהוא מגלה שהוא פשוט מתעב את חתנה המיועד ומשפחתו, הוא מגיע למסקנה שהמטרה האמיתית בחייו היא למנוע מבתו להתחתן.

במאי: אלכסנדר פיין (בחירות או לא להיות), 124 דקות, ארה"ב 2002

הקרנות: הרצליה- קולוני, רב חן; חיפה-רב חן מרכז חורב, רב-חן לב המפרץ; ירושלים- רב חן; נתניה- רב חן; פתח תקווה- רב חן; ראשל"צ- רב חן; תל אביב- רב חן דיזנגוף, רב חן האופרה.
 
EYE weekly: גם סרט דרכים וגם סרט דמויות אינטימי, שעוקב אחר גילוייו של שמידט שמתעורר מהקיפאון שלו. סרט קטן וחתרני המדבר על הבדידות והניכור בחברה האמריקנית העכשווית. ליהוק מבריק של ניקולסון כאנטי-גיבור מושלם.

Box Office Magazine: לעיתים הסרט תפל בדיוק כמו העיר בה הוא מתרחש - נברסקה. שווה צפייה ולו רק בשל השעה האחרונה ההיסטרית ובשביל הניצוץ של ג'ק ניקולסון המלך. צוות שחקני המשנה מעולה אף הוא.

Hollywood Reporter: מצחיק ומרגש בו זמנית. שנון וחד, אך נוגע ללב. מלא בהפתעות שקטות. ניקולסון מגלה יכולות קומיות מפתיעות. תסריט מצוין.

אודליה ברקין: לצעירים בוודאי יהיה קשה להתחבר לתחושת ההחמצה של שמידט, שנמצא בשליש השלישי של חייו. זהו סרט אידאלי למבוגרים יותר, שיכולים להזדהות עם המשברים שתוקפים את שמידט המסכן. יחד עם זאת מרתק לראות את ניקולסון, בדרך כלל מלא חיים, עוז ועזוז, כטיפוס מופנם, פסיבי ולא מתקשר. חיכיתי שיגיע ממנו איזה ניצוץ של מק'מרפי, שינער מעליו את הפנסיונר כבוי העיניים, ויהרוג מישהו. למרות שזה לא כל כך קורה, הסרט מצליח להעביר מגוון רב של רגשות תוך שהוא מציג שורה של טיפוסים משעשעים שחובה לפגוש (בעיקר קתי בייטס).
 

איש ללא עבר

 
The Man Without a Past

אדם ללא שם (מרקו פלטולה) מגיע לעיר הגדולה, שם חבורה של בריונים מכה אותו עד לאובדן ההכרה. כשהוא מתעורר הוא לא זוכר מי הוא, ונאלץ להתחיל את חייו מאפס. כאן מתחילה דרמה אפית, סיפור החיפוש אחר זהות, אהבה וחום. "חלום של אנשים ללא בני זוג, עם כיסים ריקים מתחת לפני השמיים הגדולים של אלוהים, או אולי נכון יותר לומר מתחת לציפורים", מסביר הבמאי, אקי קאוריסמקי. הסרט זכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל קאן האחרון, ובמועמדות לפרס האוסקר לסרט הזר.

במאי: אקי קאוריסמקי (הנערה מבית החרושת לגפרורים), 97 דקות, פינלנד/צרפת 2002

הקרנות: חיפה- גלובוס; כפר סבא- גיל; רחובות-רב חן; רמת השרון- כוכב; תל אביב- דיזנגוף.
 
 
EYE weekly: קומדיה בעלת קצב מדוד ובעלת טון אבסורדי שקט שתמצא חן בעיני קהל מאוד מסויים- מעריצי ג'ים ג'רמוש למשל. המדהים באגדה הסוריאליסטית והעדינה הזאת הוא שהבמאי נותן לפרטים הקטנים לבצע את האקספוזיציה בשבילו. עדין ומתוחכם.

BBC Online: מעשייה מחממת לב שמתרחשת על רקע המשבר הכלכלי בפינלנד ומורכב מסצינות סטטיות בהם מינימום תנועה ודיאלוג. לא שגרתי, אפל ואיכותי. לשחקן הראשי איכויות סלפסטיק של כוכבי הקולנוע האילם. מומלץ.

Hollywood Reporter: פילוסופי, משחרר, מעמיק ומצחיק- שווה צפייה. מדויק ולא מזייף לכל אורך הדרך. דרושה ניסיון וחוכמה כדי לעשות סרט כזה מהוקצע ומחוכם. בניגוד לשאר סרטי אובדן הזיכרון הסרט הזה מתמקד בעתיד של הגיבור ולא בעבר שלו.
 

בוליווד הוליווד

 
Bollywood Hollywood

כדי להשביע את רצון משפחתו וכדי לא להרוס את חתונת אחותו נאלץ רהול (רהול קאהנה) להתחתן עם בחורה הודית מבית טוב ולא עם מי שייבחר. כדי להוריד מעליו את כל המנג'סים הוא שוכר את סו (סופר מודל ליסה ריי), נערת ליווי חיננית שתעמיד פנים שהיא ארוסתו ההודית. האם יצליח להרגיע את משפחתו? ואולי דווקא ימצא אהבה? סרט מוסיקלי.

במאית: דיפה מהטה, 103 דקות, קנדה 2002

הקרנות: חיפה- אורי; גלילות- סינמה סיטי; פתח תקווה-גיל; ראשון לציון-גיל; תל אביב- הוד.
 
EYE weekly: מטופש אך למרבה הפספוס, לא מטופש מספיק. המערביות הקנדית שולטת, ולמרות השירים ההודיים הקליטים וצמד הכוכבים המקסים, קשה להיסחף ממש ולהבין את החוויה ההודית במלואה.

Box Office Magazine: הבמאית השכילה ליצור אווירה היפר-ריאליסטית של סרט שמודע לעובדת היותו סרט ופרודיה על סרטים הודיים. סרט ססגוני ושמח שפשוט מסרב לקחת את עצמו ברצינות.

Hollywood Reporter: ניסיון לא מוצלח למזג בין הוליווד ובוליווד. השירים נכנסים ברגעים הכי לא מתאימים, ונדמה שצופים שהתרבות ההודית או הקנדית זרה להם, לא יבינו כלום מהסרט. עשוי בהגזמה ובטעם רע.
 

התערבות אלוהית

 
Divine Intervention

סרטו עטור הפרסים של הבמאי הפלסטינאי אליה סולימאן. הסרט מציג סיפור אהבה בין ערבי ישראלי, תושב ירושלים, לצעירה פלסטינית תושבת רמאללה, על רקע האירועים באיזור. "סיפור על אהבה וכאב" - אליה סולימאן.

במאי: אליה סולימאן, 93 דקות, ישראל 2003

הקרנות: תל אביב- סינמטק
 
EYE weekly: קומדיה עסיסית מתובלת בפרשנות פוליטית מזרח תיכונית. מצד אחד מצחיק בצורה היסטרית אבל מצד שני, נקודות שלמות בסרט נשארות לגמרי לא מפותחות - וחבל.

BBC Online: רק קומדיה שחורה ואבסורדית מסוג זה יכולה להמחיש את המגוחכות וטירוף שבחיים היומיומיים תחת שלטון כובש. חלק מהבדיחות מצחיקות ומזכירות את מיטב הסרט האילם של באסטר קיטון וחלק מפוספסות.

Hollywood Reporter: כל הכבוד לבמאי שבחר לעשות קומדיה שחורה שבוודאי תרגיז רבים. ההומור עוזר לסרט להדגים את מה שכבר נתפס כנורמלי בחברה הישראלית ועד כמה קיומו של רשע הפך לשגרתי.
 

הצלצול - טרום בכורה

 
The Ring

רייצ'ל (נעמי וואטס) היא עתונאית צעירה ואם חד-הורית שמתחילה לחקור את פרשת מותה של אחייניתה ושלושת חבריה. הארבעה מצאו את מותם שבוע לאחר שקיבלו צלצול טלפון שהודיע להם שימותו תוך שבעה ימים. צלצול הטלפון המאיים הגיע מייד אחרי שצפו בקלטת וידיאו מסתורית. רייצ'ל משיגה את הקלטת, צופה בה, ומייד מקבלת את הצלצול שמודיע לה שעוד שבעה ימים תמות. האם תצליח לפצח את העומד מאחורי הקלטת השטנית לפני שיהיה מאוחר מדי? עיבוד אמריקני לסרט האימה היפני המצליח "רינגו".

במאי: גור ורבינסקי (המקסיקני), 115 דקות, ארה"ב/ יפן 2002

טרום בכורה בשישי בלבד
הקרנות: אשדוד- גיל; אשקלון- גיל; באר -שבע-אורי; גלילות- סינמה סיטי; הוד השרון- גיל; חולון- גלובוס; חיפה- גלובוס; ירושלים- גיל; כפר סבא- גיל; נס ציונה-גיל; נתניה- גיל; פתח תקווה- היכל; קרית ביאליק- קריון; ראשל"צ- הזהב; תל אביב- גלובוס, פאר.
 
E! Online: לפני שתמותו כדאי שתראו את "הצלצול" - מתח מורט עצבים, דימויים חזותיים משובחים ונעמי וואטס בטי-שירט רטובה. מה צריך יותר? לעולם לא תוכלו לענות שוב לטלפון.

Entertainment Weekly: פיסת אימה שטותית, אך איכותית ומסוגננת. בסופו של דבר, מתחת למעטה המקורי של סיפור המסגרת, הסרט משתמש בכל הטריקים השחוקים של סרטי אימה. נעמי וואטס מפגינה כריזמה ואמינות.

Haro Online: מפחיד, מותח ועשוי כהלכה. מדהים עד כמה רבי-הבעה יכולים פניה של וואטס להיות ודרכה הצופה מתחבר לפחד שלו עצמו. מלבד הסוף המאכזב - שווה צפייה.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר ביקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ, בעזרתן תוכלו להחליט איזה סרט שווה לכם לראות.

תפוס אותי אם תוכל, שיקאגו, קוקושקה

ספיידר, הרדוף לבן, הכל או כלום, פאולין ופולט, מייל לאור ירח

אני מרגל, באולינג לקולומביין, האיש משדות גן העדן, אנשי המסיבות


ג'ק ניקולסון ראוי למועמדות לאוסקר? האם הכיבוש מצחיק? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע.


כל הביקורות, כל הסרטים - הארכיון המלא של שווה צפייה.
 

אתרים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by