בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אי-פה קוריצה? 

אי-פה קוריצה?

 
 
סנונית ליס

הפרשנים לא חזו את נפילתה של מרינה, אבל זה קרה: הספורטאית שבחבורה נכשלה במשימת החסינות. דן, לעומת זאת, גילו ניצוצות אנושיות ואפילו הכין ארוחת ערב בעזרתה של קוריצה, שהפכה למנה העיקרית. יומן הישרדות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנו, הבאת לנו עוף לשבת
 מנו, הבאת לנו עוף לשבת   
היא הייתה נחושה לנצח. היא ידעה שכרטיס הכניסה לגמר מסתתר בכיסה האחורי (המטאפורי, שהרי אין כיסים בביקיני קטנטן). היא הייתה מוכנה לעשות הכל - רק לא לנחול תבוסה. על מקלות קטנים היא ניסתה לייצב את גופה בעודה רועדת ומזיעה. המאמץ לא הפחיד אותה, גם לא הכאב. היא הרי יודעת ליהנות מזה, היא הספורטאית שבחבורה. האפשרות שלא תנצח הפחידה אותה - מה שבאופן טראגי גרם לתבוסתה.

מכתבים שקיבלו המתמודדים מהבית הבהירו למה מרינה כל כך חוששת להפסיד. מבין השורות העביר לה אביה מנות גדולות של תחרותיות חסרת פשרות. כדי להוכיח שהיא הכי טובה, היא לא צריכה להיות חברה נאמנה, לא צריכה לנסות או להיות היא עצמה, אלא פשוט לנצח. את החינוך הבריא שספגה בבית סיכמה מרינה במשפט: "אני לא יודעת איך אתמודד אם לא אהיה בגמר".
 
 
כצפוי, הפיקו המכתבים מהבית רגעי טלוויזיה דביקים של געגועים ודמעות. בעלה של נעמה רמז: "כשתחזרי יהיה לך קשה, לא תכירי את רועי בנך", והיא בתגובה מיררה בבכי. אביו של נעם הביע תקווה: "רק קצת רוע ותחמנות חסרים לך כדי להגיע למקום הראשון, אבל אולי עוד תפתיע".

מי שהפתיע לרגע היה דווקא דן, שמירר בבכי מול מכתבו של אחיו. יכול להיות שלדן מנו יש לב? המשך הפרק הוכיח שכדאי להישמר מטוב לבו. בפרץ חברות לבבי החליט דן להכין לחבריו ארוחת ערב מפוארת. המנה העיקרית: קוריצה, אותה החליט לשחוט מבלי להתייעץ ב"חבריו", אולי כדי לתת להם לטעום מנחת זרועו (וזרועה).
 
דן מציג: נשק יום הדין
 דן מציג: נשק יום הדין   
דן

רגע השיא: נשאר על האי בביטחון, כששאר המתחרים נלחמים על חסינות בגמר. מתענג על עליונותו ומעיד בצניעות: "אני בעמדה אחרת".

רגע השפל: עוטה את פוזת ה"נעם", נתקף בפרץ מחנאות ו"חברות", מחליט לבנות תנור ולבשל לשבט ארוחת ערב. כרגיל, כוונותיו הטובות גובות קורבנות. הפעם זו כנראה הייתה קוריצה.

עצה לעתיד: חוס על חייה של קוריצה ושכנע את האומה שאתה צמחוני חובב חיות ורך לב.
 
 
קשה, קשה. נעם על העמוד
 קשה, קשה. נעם על העמוד   
נעם

רגע השיא: מנצח במשימת החסינות וזוכה בשרשרת הנכספת. בדרך לניצחון, נעזר בטכניקות ריכוז אפייניות: בהייה בשמיים ומחשבות על יעל.

רגע השפל: שומע ששתי מתחרותיו בילו כשלוש וחצי שעות על עמוד ונלחץ. לאחר נפילתה של נעמה מתפתל בהסבר הסכיזופרני: "קשה להיות שמח בתנאים כאלו, אבל שמחתי".

עצה לעתיד: כשתוגש ארוחת הערב, לבש את הבייבי פייס הכי יפה שלך וספר שאתה מתנדב ב"תנו לחיות לחיות" - גם אם החיה היחידה שהתנדבת בעדה היא לילה.
 
לא שוכחת ולא סולחת. נעמה
 לא שוכחת ולא סולחת. נעמה   
נעמה

רגע השיא: מפרגנת בדמעות אמפתיה למרינה שנפלה ראשונה ומודה מיד שכשלון מרינה עודד אותה. מתחרה בעקשנות בנעם ומגלה גמישות שלא ידעה על קיומה. לאחר נפילתה, זוכה ממרינה למזמוז רטוב וארוך.

רגע השפל: חוזרת ומאשימה את דן בהפסדה בפרק הקודם, בהתפכחות מאוחרת מאשימה אותו במניפולטיביות ומתמרדת: "הוא רדה בי".

עצה לעתיד: הקימי קבוצת תמיכה לנפגעות דן עם קוריצה, שכנראה מרגישה ממש כמוך.
 
כואב, אבל יותר. מרינה
 כואב, אבל יותר. מרינה   
מרינה

רגע השיא: זוכה לשמוע מפי נעמה סופרלטיבים מפוקפקים כמו: "הכי חזקה מכולם פסיכולוגית, יש לה שבב בראש, היא נהנית מכאב".

רגע השפל: נלחצת ונכשלת ראשונה במשימת החסינות, למרות שכולם ניבאו לה נצחון. בהמשך הפרק ממררת בבכי, מלקה את עצמה, מפנטזת על קיר המקלות ושולחת לעבר נעמה מבטי שטנה.

עצה לעתיד: חבקי את היכולת ליהנות מכאב, נראה שבפרק הבא תזדקקי לה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by