בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אי-מאל'ה 

אי-מאל'ה

 
 
סנונית ליס

תודו שלזה לא ציפיתם: בגמר שבו מופיעים חביב הבנות וחביב הפוליטיקאים בישראל, מי שלקחה את הקופה הייתה דווקא הקוסמטיקאית הפמיניסטית נעמה. אז מי בכה, מי נתקע ומי לקח את קופה? יומן הישרדות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשחק החברתי ניצח. החבורה בהיכל צילומים: רוני שיצר)
 המשחק החברתי ניצח. החבורה בהיכל צילומים: רוני שיצר)   
"הפתעה!", הבטיחו הפרומואים ועוררו תקווה לטוויסט הגדול מכולם: כמה קיווינו שקוריצה תופיע בכרבולת זקופה בהיכל נוקיה ותחשוף שהתרנגולת מרוטת הנוצות ההיא הייתה רק פרגית אלמונית מטעם ההפקה. דימיינו את קוריצה זוכה בזה אחר זה בקולות המושבעים. היא הרי לא תיחמנה, שהתה עם השורדים הנכלוליים עד לסוף המר ולמעט ברית כושלת עם קפון, לא נקטה במניפולציות.

התרחיש ההזוי הזה אמנם לא התגשם, אך הפתעות היו בגמר: המתמודדים בבית יכלו להשפיע באמצעות שליחת הודעה. קולם היה משמש להכרעה במקרה של שוויון בהצבעת המושבעים, למרות שזו הייתה צמודה כמו הטנגה של נעם. לא היה צורך בקולות מהבית: נעמה זכתה בחמישה מקולות המושבעים, בעוד שנעם זכה בארבעה בלבד. הגמר כולו עמד בסימן מלחמת הטוב ברע.

האם "הישרדות" היא משחק בו המיליון מקדש את האמצעים, או שיעור באזרחות ובחינוך מיני למען עתיד ילדינו? המושבעים, כפי הנראה, החליטו שהאמת נמצאת אי שם באמצע.
 
 
בחלק המוקלט של התוכנית הצטרפה מרינה, באופן לא מפתיע, לחבר המושבעים. המושבעים תיחקרו את דן, נעם ונעמה ולסירוגין, הוקרנו עדויות אופי בעדם ונגד השלושה. במעבר עריכה לא משכנע נסעו המתמודדים בדרך עפר פתלתלה מההקלטה הערוכה היישר לשידור החי בהיכל נוקיה.

למרות שקוריצה לא הופיעה בהיכל, רוחה ריחפה על פני הגמר ודיברה דרך פיותיהם של המושבעים בהנהגת עידן קפון, שאיים על דן כאילו היה קפון אחר: "מצאת תרנגולת מסכנה, שכולם כיבדו אותה ורצחת אותה. איבדת את הקול שלי, זכית באויב, ולא סתם אויב, בעידן קפון". ואכן, קפון נקם את נקמתו, קוריצה יכולה לנוח על משכבה בשלום - דן לא זכה לאף אחד מקולות המושבעים. נעמה, קוסמטיקאית, כרמיאל, היא השורדת הישראלית הראשונה.
 
גירל פאוור. נעמה
 גירל פאוור. נעמה   
נעמה

רגעי השפל בגמר: משחקת שוב ושוב על קלף הפמיניסטי ומסבירה ש"המשחק החברתי" הוא כוחן העיקרי של נשים. זוכה למיעוט של 14% בלבד מקולות המצביעים מהבית.

רגעי שיא בגמר: זוכה, למרות הכל, בחמישה מקולות המושבעים ולוקחת את הגמר, את הג'יפ, את המליון, את גאוותה של מרינה, את כבודו של דן ואת תמימותו של נעם.

הגיע לה לנצח כי: היא אכן הוכיחה שהיא מלכת ה"משחק החברתי". מבלי לזכות באף משימה וחסינות, הגיעה לגמר עם מתחרה שהשניא עצמו על המושבעים יותר ממנה. אם זה לא הישרדות – אז מה כן?

הגיע לה להפסיד כי: לא ניצחה באף משימה ונהנתה מהעבודה המלוכלכת של דן. כי מניפולטיביות מקצועית היא לא תכונה שהתנועה הפמיניסטית חרטה על דגלה.

איפה תהיה בעוד חמש שנים: בעלים ומנהלת של מכון קוסמטיקה ואימון נשי בשם "הישרדות", שילמד אמהות צעירות איך לשרוד ולנצח בשיטת ה"משחק החברתי", מבלי להזניח את השימוש במוצר הדגל של המכון - הצדפטה.
 
 
עם תמימות לא הולכים למכולת. נעם
 עם תמימות לא הולכים למכולת. נעם   
נעם

רגעי השפל בגמר: מפסיד את המקום הראשון אחרי שמגיע "כל כך קרוב וכל כך רחוק", כמילותיה של מרינה. נעמה, אותה הביא לגמר, זוכה במקומו. מוגדר על-ידי קפון כלא אינטילגנטי וכשהוא מנסה להשיב, המלים נעתקות מפיו.

רגעי השיא בגמר: זוכה לרוב מוחץ של 68% מקולות המצביעים בבית ולמחמאות: "מייקל ג'ורדון", "גבר גבר", "חלומן הרטוב של בנות ישראל" ו-"אם הייתי מביאה אותו הביתה, אמא הייתה עושה קולולולווו" (מאיה).

הגיע לו לנצח כי: נו, באמת, פשוט תסתכלו עליו. התום הכובש, היושר המשכנע, הקסם האישי, הלב והערכים שאין בהם טיפת ציניות. למען עתיד ילדינו ובעיקר בנותינו.

הגיע לו להפסיד כי: טובה שרשרת גמר אחת ביד משני תחמנים לצדך בגמר. כי אחרי הכל, הוא באמת לא ניצח במשחק החברתי, עם כל הכבוד לאי המתים.

איפה יהיה בעוד חמש שנים: בעליו של מפעל הדבש המוביל בישראל "לב של דבש", כשהוא ואחיו ישמשו כפרזנטורים של המותג. בנוסף, נעם ויעל יהיו נשואים באושר וידאגו להישרדות הגנים המשובחים לבית טור.
 
תרנגול כפרות. דן
 תרנגול כפרות. דן   
דן

רגעי השפל בגמר: לא זוכה לאף אחד מקולות המושבעים. כאסטרטגיית רגע אחרון, מציע מחצית מהפרס לנוער במצוקה ולאחר נקיבת הסכום - חצי מליון - מצהיר ש"אין לזה מחיר". דוחף קריאת "ג'יבארו לנצח" רגע לפני ההצבעה ומפסיד כל סיכוי לזכות בקולות.

רגעי השיא בגמר: פורץ להיכל נוקיה בנפנופי ידיים כמצביא שמחפש מרפסת לנאום ממנה. זוכה לשמוע מאביו של משה את המשפט: " אני אוהבת את הבן שלי, אני מעריץ את דן מנו". מוגדר כ"חלילן מהמלין שכל הבנות הלכו אחרי החליל שלו".

הגיע לו להפסיד כי: למרות שטען שהוא מכיר את המשחק, שהוא מחושב ומבריק, הגיע לגמר כשכל המושבעים מתים לנקום בו. וגם בגלל קוריצה, זכר תרנגולת לברכה.

הגיע לו לנצח כי: עם יד על הלב. של נעם. העונה הזו לא הייתה כפי שהייתה בלי ביבי הצעיר, שאוהב גבוהות רק כדי להוכיח להן שיש מצב.

איפה יהיה בעוד חמש שנים: מנהל תוכניות בערוץ המוביל בארץ. תכנית הדגל: דוקו ריאליטי בבית משפחת דן, בו מככבים משה, אמו שעדיין רוצה שבנה יעשה עם עצמו משהו ואביו - חקיין מחונן של טוביה צפיר. הסדרה בחסות גבינת קוטג', כמובן.
 
תהפוך גורואית? מרינה
 תהפוך גורואית? מרינה   
מרינה

רגעי השפל בגמר: זוכה בכל קולות ההדחה ומגלה שאפילו דן ונעמה הצביעו נגדה. מצטרפת למושבעים וצופה בנעמה זוכה בתואר עליו חלמה.

רגעי השיא בגמר: מנמקת את תקוותה לעלות לגמר בהמנון ים-תיכוני: "זאתי עם התחת. היא לא רק התחת, היא לא רק הגוף". זוכה למחאת הקהל כשמצהירה שהייתה משתתפת בהישרדות שוב - בבגד ים שלם.

הגיע לה לעוף כי: היא הייתה תחמנית בהרבה מדן ומרושעת בהרבה מנעמה. כי היא לא טרחה לייצר באיש מהנוכחים, אפילו לא בנעמה, סימפטיה ונאמנות.

חבל שלא הגיעה לגמר כי: ממש כמו נעמה, גם היא אשה. אך בניגוד לנעמה, מרינה זכתה במשימות והגיעה רחוק במשחק לא רק בזכות בריתות.

איפה תהיה בעוד חמש שנים: לאחר טיפול מסיבי, היא תבין שהקושי שלה להתמודד עם הפסדים נבע מכך שלא הייתה מחוברת לאמת הפנימית שלה. לאחר חשבון נפש, היא תצטרף לשחר בשיטים ותהפוך לגורואית באשרם "כל כך קרוב וכל כך קרוב".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by