בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קפטן קוק 

קפטן קוק

 
 
סנונית ליס

ביום חמישי לפנות בוקר התבשרה אמריקה על המלך המזמר והחדש שלה, דייויד קוק. עכשיו הגיע הזמן לסכם את הגראנד פינאלה. סנונית ליס עושה צדק ב"מגלים את אמריקן", הטור האחרון בהחלט במעקב "אמריקן איידול"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הם התמודדו זה מול זה: דייויד ארצ'ולטה – בובת מריונטה בת 17 שטרם הספיקה לצמח אישיות עצמאית, ולעומתו - דייויד קוק: רוקר כאריזמטי, סקסי ומחוספס שלא נראה כאילו הוא לוקח את הגמר יותר מדי ברצינות. "עד כמה שאני יודע, התחרות נגמרה ואני כאן כדי ליהנות", אמר בתחילת התוכנית. בחירות השירים שלו הוכיחו שכך אכן היה.

ארצ'ולטה, שעליו הימרו השופטים, הכין מראש את החיוך כשראיין סיקרסט פתח את המעטפה והקריא את שמו של המנצח. החיוך קפא על פניו כשדווקא שמו של קוק הוקרא. גם סיימון קאוול, שרגע קודם לכן התנצל על שקטל את קוק יתר על המידה, היה המום. אך נראה שאיש לא היה מופתע יותר מזכייתו של דייויד קוק בגמר אמריקן איידול, מאשר קוק עצמו.

ההפתעה הגדולה ביותר שעלתה מגמר איידול היא שאפילו לטעמם הרע של האמריקנים יש גבול. בחירותיו של ארצ'ולטה היו כל כך צפויות, שירתו הייתה כה מכוונת לניצחון והוא זכה מהשופטים למחמאות כה גורפות, עד שאין פלא שהצופים בחרו להצביע לבחור השני: המעניין, האנושי, זה שלקח סיכונים. נראה שהקהל מיהר לשלוח הודעות בהמוניו רק כדי למרוד במערכת המלוטשת וליצור איזה מפנה מרענן בעלילה. דייויד קוק, הרוקר שעבר כברמן עד לפני כשנה, הוא הזוכה של אמריקן איידול 7. נראה שמאז פנטזיה, לא היה לאמריקה איידול עם כל כך אישיות.

מנצח: דייויד "תעשה לי קאוור" קוק, שזכה ב – 56 אחוזים מהקולות.

מפסיד: דייויד "אומפה-לומפה" ארצ'ולטה, שזכה ב – 44 האחוזים הנותרים.

עשה את הערב: הקהל האמריקני, שבחר, בניגוד לשופטים, במתמודד המעניין.

מדד הצלילות של פאולה: 9. ניסינו לאתר התנהגות מביכה, אבל באמת שלא מצאנו.
 
איפה הדם? קוק וארצ'ולטה (צילומים: יח"צ)
 איפה הדם? קוק וארצ'ולטה (צילומים: יח"צ)   
סיבוב ראשון:
שיר שבחר קלייב דיויד

דייויד קוק: שר את "I still haven't found what I'm looking for" של U2. זה היה ביצוע טוב, נקי ועוצמתי. רק חבל שהוא שמר על טון רגוע לאורך כולו. אם קוק היה מאיץ את הקצב, מחדיר ביטים וליוי בועט מהבית השני, זה היה הופך את הגירסה למעניינת יותר. השופטים החמיאו לקוק, אבל לא התעלפו מהתלהבות.

דייויד ארצ'ולטה: "Don't Let the Sun Go Down on Me" של אלטון ג'ון הוא שיר גמר מתבקש לארצ'ולטה, שעשה את כל מה שצריך כדי לזכות במקום הראשון. זה היה ביצוע נטול רבב - כל תו ואות בו בוצעו כאילו המתמודד בן ה-17 תוכנת לנצח. העיבוד הדרמטי לא סטה במילימטר מהקו הצפוי ביותר. בתגובה רנדי חווה התלהבות אורגזמית, לפאולה זה עשה צמרמורת וסיימון הכריז שארצ'ולטה זכה בסיבוב.
 
 
שירת המכונה. ארצ'ולטה
 שירת המכונה. ארצ'ולטה   
סיבוב שני:
שיר שבחרו המתמודים מתחרות כתיבת השירים של התוכנית

דייויד קוק: השיר "Dream Big" לא היה בחירה אידיאלית בשביל קוק. העיבוד היה משונה, הבתים לא ממש התחברו לפזמון וחמור מכך: נשמע כאילו קוק שר שיר שנכתב עבור ארצ'ולטה. זה היה מתקתק וקלישאתי. לא היה בשיר דבר מעניין, מורכב, מסתורי או מפתיע. למרות הבחירה המשונה, הביצוע של קוק היה מחוספס וסביר. סיימון לא התלהב ונתן לזה 6.5 מתוך 10.

דייויד ארצ'ולטה: "In This Moment" היה עוד בלדה סוחטת דמעות שהונחה בפיו של הילדון המזמר. זה היה ביצוע גמר מהונדס ומשעמם עד אימה, שארצ'ולטה ביצע בהתפעמות ומבלי לסטות מהמתכון לניצחון. השופטים מתו על זה, אנחנו קיבלנו חשק עז להכניס לארצ'וטה סמים ממריצים למשקה.
 
קוק, תרגש אותי
 קוק, תרגש אותי   
סיבוב שלישי:
בחירת המתחרים

דייויד קוק: בחר לבצע את "The World I Know" של Collective Soul , בחירה יחסית לא מוכרת לשיר גמר. הוא העניק לשיר ביצוע טוב, מעניין ולא מאוד קליט, שבסופו בכה מהתרגשות. בביצוע זה הוכיח קוק שהוא לא משחק כדי לנצח, אלא כדי לעשות מה שבא לו – אותנו זה קנה. סיימון חשב שזה היה השיר הלא מתאים לגמר, ושדייויד היה צריך לבצע שוב את "בילי ג'ין" או את "הלו".

דייויד ארצ'ולטה: בניגוד לקוק, החליט ללכת על בטוח ולבצע שוב את "imagine" שכבר שר העונה - בחירה אירונית משהו לגמר תוכנית כמו איידול. זה היה יפה, אבל כל כך משעמם, עד שייתכן שהאמריקנים הצביעו לקוק רק כדי לא לשמוע שוב את הביצוע הזה. רנדי טען שארצ'ולטה הוא בדיוק מה שאיידול עושה. לדעתנו זו בדיוק הסיבה לצניחה העקבית ברייטינג התוכנית.
 
חתם בנשיקה. סיל
 חתם בנשיקה. סיל   
שיתופי פעולה: שני הדייוידים שרו יחד את "Hero" של צ'אד קרוגר מההרכב ניקלבק - שיר רוק רך בו באופן מפתיע גם ארצ'ולטה נשמע טוב. סאישה מרקדו שרה עם סיל את "Waiting for you" ונשמעה עצבנית באופן לא מפתיע, שש הבנות המובילות בתחרות אירחו את דונה סאמר במחרוזת שירים, קרלי סמית'סון שרה עם מייקל ג'ונס דואט בו שניהם נשמעו טוב מכפי שנשמעו במהלך רוב העונה. בריאן אדמס הצטרף למחרוזת שירים עם ששת המתחרים המובילים, דייויד קוק ביצע דואט כיפי עם ZZ Top, ברוק וויט עשתה דואט מענג לשיר “Teach Your Children" עם גראהם נאש מקורסבי סטילס נאש אנד יאנג. One republic שרו דואט דביק לשיר "it's too late to apologize" עם ארצ'ולטה, 12 המתמודדים שרו עם ג'ורג' מייקל, שיכול להוכיח לדייויד הרננדז שהקריירה יכולה להתאושש מתקריות סקס מביכות.

בין האורחים: רובן סטדרד שר את celebrate me home"", השיר שליווה את וידאו ההדחה בכל שבוע, מייק מאיירס בתור גורו פיטקה – דמות מסרטו החדש, דייויד קסטרו שר את "הללויה" והזכיר לנו מה אהבנו בו כל כך, ג'ימי קימל שהבריק כהרגלו, ג'ורדן ספארקס - זוכת העונה שעברה, ג'ק בלאק, בן סטילר ורוברט דאוני ג'וניור שהושתלו כלהקת ליווי בקליפ ישן של גלאדיס נייט וקרי אנדרווד.

האורח המפדח: האחים ג'ונאס, שנראו כבני משפחתו האבודים של ארצ'ולטה.

האורח המצטיין: רנאלדו לפוז, הנבחן ההזוי של העונה, שחזר לשיר בכובע לבן ובגלימה
כסופה שבהם הופיע לאודישנים וזכה לגיבוי של צי מעודדות ובראשן – פאולה.
 
 
לרגל הגמר מארח המדור אושיות נוספות

"אתה צריך לרצות לנצח ולשנוא את היריב שלך" (סיימון מפרט מה לדעתו נחוץ כדי לנצח בגמר)

"תראה את המלים 'בוהה בחלון בבואתי, איך יכול החלון לשקף שלמות?'. אני חושב שסיימון כתב את השיר הזה" (אנדרו לויד וובר חושף את דעתו על השיר שבחר ארצ'ולטה ועל סיימון)

"אני מת על המילים האגואיסטיות, איזה עיסוק עצמי נהדר" (סיימון מתלהב מהשיר שיוחס לו)

"באת הנה הערב כדי לנצח, אבל מה שראינו זה נוק אאוט" (סיימון רואה את הנולד הלא נכון)

"בקרוב יהיו לך הצלחה ושיער גוף במקומות מוזרים ונפלאים" (מייק מאיירס חוזה את עתידו של ארצ'ולטה)

"החניתי בעזרת נהג, כמה טיפ לתת לסאנג'יה?" (ג'ימי קימל מתחמם)

"פאולה רואה בהופעות את הטוב שאיש אינו רואה. לפעמים היא רואה הופעות שאף אחד לא רואה" (קימל אומר את האמת הבלתי נמנעת)

"אני תוהה מה ההורים שלך, רוזמרי והשטן קאוול, חושבים על מה שאתה עושה למתחרים" (קימל חוזר אחורה בשושלת קאוול)

"ההבדלים אתמול לא היו כה חדים כפי שאמרנו, דייויד (קוק - ס.ל) אני רוצה להתנצל, הייתי חסר כבוד אליך" (סיימון נמלא ענווה ומתנצל "במקרה", רגע לפני הקראת התוצאות)
 

צפו בכתבה על הגמר מערוץ 10

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by