בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אל אל ישראל 

אל אל ישראל

 
 
סנונית ליס

תחילת העונה השישית של "כוכב נולד" סיפקה לנו מצטיין אחד בדמותו של ישראל בר און, כמה תגליות, מופעי ביזאר וכאלה שהיינו רוצים לראות שוב. סנונית ליס פותחת את "רואים בכוכבים" – מעקב "כוכב נולד 6"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקור התזמורת. השופטים והדר (צילום: יח"צ)
 ביקור התזמורת. השופטים והדר (צילום: יח"צ)   
כוכב נולד 6 יצאה לדרך ועוררה בנו בתחושת דז'ה-וו מטלטלת. בערבי א' וב' השבוע חזינו בתחילת האודישנים של העונה החדשה, שיימשכו עד ה - 22.6, אז תחל התחרות. לאחר חמש עונות מצליחות יותר ופחות, נראה שאיש אינו מנסה להמציא את הגלגל מחדש. על המסך הופיעו אותם מראות מוכרים שליוו את חיינו בחצי העשור האחרון: זייפנים לצד כוכבים פוטנציאליים שההפקה עקבה אחריהם "במקרה" ממקום העבודה, או פגשה בהם "בהפתעה גמורה" בלב מדבר. ליצני חצר המנדבים את עצמם כמרעננים הרשמיים של תחילת הקיץ, לצד מי שעוד נזכור את שמם היטב.

הנבחנים כבר מזמן אינם תמימים או מופתעים, הם יודעים בדיוק מה מצפה להם. אלו מהם הבוחרים להשתטות, לוקחים בחשבון שיזוהו מחר ברחוב וכנראה מקווים שכך יהיה. הנבחנים של 2008 אינם מופיעים לאודישן מיוזעים ובמדים - הם מגיעים מצויידים באבא על תקן קואוצ'ר, מורה לפיתוח קול וסוכן. את החידוש של העונה אמורה לספק התוספת הצעירה לפאנל השופטים – מבקרת המוסיקה דפנה לוסטיג. כפי שקיווינו, דפנה אינה חוסכת את דעתה מהנבחנים הנרגשים. היא טורחת לספר להם בדיוק מה היא חושבת על שירתם, בתוספת הוראות הגשה ודימויים ציוריים, מהסוג שגורם למרגול לקמט את מצחה.

כבר בתחילת העונה התגלה סדק צפוי ומשעשע בין השופטים - לוסטיג ואוחובסקי נמשכו, כצפוי, לשונה ולמעניין, וקטלו מבצעים סתמיים, בעוד שמרגול ופיק התפעמו משירה מרשימה. וצביקה הדר? הוא רצה, כהרגלו, לספק למצלמה דאחקות ראויות ולצאת סבבה עם כולם. אלו מתחרים בלתי נשכחים פגשנו ואלו מתחרים היינו רוצים לשכוח? כל זאת ועוד ב"רואים בכוכבים" - סקירת כוכב נולד השבועית שלפניכם.

מיקום האודישנים: גני התערוכה בתל-אביב, חוות הגמלים "ממשית" שבנגב, ובית-הספר לרוק "ארטיק".
 
היא דווקא לא בפינה הזאת. דניאל דהן
 היא דווקא לא בפינה הזאת. דניאל דהן   
המצטיין

ישראל בר און מבאר-שבע, שהקסים אותנו בהופעתו המיוחדת. ישראל שילב בצורה יוצא דופן הגשה ייחודית לצד כתיבה נפלאה. החוזר בשאלה בן ה-19 אינו נמצא בקשר עם הוריו, מתגורר עם אחיו ועובד כברמן. הוא ביצע שיר מקורי, יפהפה ומפתיע בבגרותו בשם "בדיוק כמו פעם", בצורה מדויקת ורגישה. השופטים העניקו לו מחמאות גורפות. אנחנו נתקפנו חשק עז לשלוח אס אם אס ולשמוע אלבום שלו. שננו את שמו ותנו לו להגיע לגמר.

תגליות נוספות

מעין חאג'בי: הנערה בת ה - 17 ביצעה את "לאורך הים" ולא בכדי. בעלת קול ענק, סלסולים נקיים וגוון שמזכיר את זה של עפרה חזה. חוזרת בתשובה, קיבלה דחיפה מאביה שחשש שתפספס את רכבת התהילה. חבל שההפקה בחרה להתרכז באופן מוגזם בליקוי השמיעה באחת מאוזניה - לא נראה שהוא מפריע לה לשיר כהוא זה. נופתע אם לא תגיע לעשירייה הפותחת.

בריגיטה וקסלר: עולה צעירה מאסטוניה, שהעניקה ביצוע מלוטש ושלם ל"שיר למעלות". מצטיינת בקול עצום ובהגשה בוגרת. זכרו את הבלונד הזה, הואו עשוי להופיע בגמר.

תאיר גמליאל: מרפאה סינית ששרה שיר מקורי בשם "פוזיטיב וייבריישן". אנחנו חושבים שהקול שלה בהחלט מצטיין בוויברציות חיוביות. תאיר הביאה לתוכנית צבע מיוחד וקטע ראפ מגניב וכתוב היטב. היינו שמחים לשמוע אלבום שלה.

נכנסו לפלייליסט

שגיא טרבלסי: חייל מראשל"צ, שר את "אימפריות נופלות לאט". שירתו הייתה נעימה, אך לא מעניינת במיוחד, הוא ראוי להגיע ל-50 המובילים, אך כדי להגיע ל-24 הוא יצטרך לבדל את עצמו יותר.

מתן קאופמן: לווה בלהקת האקפלה "קווינטה וחצי", שהעניקה ביצוע מלוטש ומקצועי ל"אדם בתוך עצמו".

בת חן חכיאה: מזכירה במשרד עורכי דין, בעלת קול עמוק ורחב ושופעת קסם אישי. נתנה ביצוע צפוי משהו ל"היי שקטה", אך עשויה להעפיל הלאה בזכות הגוון המיוחד שלה.

לי בירן: שר את "בלי לומר מלה" ועבר, למרות שירה לא כוכב נולדית בעליל, "הגשה בריטית" קראה לזה לוסטיג. אנחנו מאוד שמחים שהוא מושפע מרדיוהד, אך לא בטוחים שהוא שר טוב מספיק כדי להעפיל לנבחרת.

דניאל קריאף: ממושב שתולים, בעלת קול מחוספס וחזק שנבחן בלב מדבר. תנאי השטח לא אפשרו להתרשם ממנה לעומק, אך שמענו מספיק כדי לקבל חשק לעוד.

אבי משולם: בן ה-17 נבחן בבית הספר "ארטיק" ושר את "הבלוז" של היהודים. למרות הכריזמה הרוקרית שלו והתלהבות השופטים, לא השתכנענו שהוא שר טוב מספיק כדי להגיע לנבחרת.
 
 
 
פינת הווי ובידור

גבי בניאשלווילי איש האשכוליות סיפק חיקוי מעורר הערצה לקרב חתולים וביצוע סכיזופרני ואחוז דיבוק ל"תנו לשמש לעלות". לקינוח - שילוב בין השיר בטי בם למלים "שעות רכבתי על אלפקה". גבי אמנם האמין שהוא יכול להגיע ל"טופ אוף דה טופ", אך לא עבר.

רגע בלתי נשכח נוסף סיפק אלן אבעדי בן ה-64 מבת-ים, שנשמע כתאומו הישראלי של אלביס פרסלי וסחף את השופטים. שירו "בלוז בתוך דמי" עורר תהיה בלתי נמנעת: מה עוד "בתוך דמו"? אלן אמנם לא עבר את האודישן, אך הובטחה לו הופעת אורח ראויה בהמשך העונה.

סברינה ה"צרודה כמו גבר", שרה את זן נדיר ונראתה כאילו היא מנסה לחקות בו זמנית את מאיה בוסקילה, שירי מיימון ו-וודי אלן. נאור ברק תירגם את "till there was you" וסיפק מופע שעירבב בין סגנון "הדודאים" לבין דבנדרה בנדהרט.

מחדל השבוע

איך האחיות יוספי, סליחה, גואטה, הועלו כצוות ואילו הרכב "קווינטה וחצי" פורק ולא המשיך עמנו הלאה כיחידה אחת? תוקם ועדת חקירה!
 
סוג של משורר. אורן קוזי
 סוג של משורר. אורן קוזי   
ציטוטים נבחרים

"מי נתן לך רשיון תגידי לי יא פרחה... יאללה תעשי טובה תתני גז על הפונטו" (אורן קוזי בשירו הענוג "חוף טנטורה")

"עם חברים כאלו, מי צריך אויבים?" (לוסטיג לשרון ג'נח, שחבריה נשבעו שהיא שרית חדד הבאה. וטעו)

"חשבתי שהיא תהיה פריז'ידר" (מרגול על בריגיטה – האסטונית הלוהטת)

"יצא לי להיות באסטוניה, זה לא נכון מה שאומרים על הבנות שם" (צביקה פיק שובר סטריאוטיפים)

"כל הקטע שלך יפה, רק השירה לא יפה כמו הקטע" (צביקה מסתבך ומעורר מחלוקת סביב תאיר גמליאל)

"איך אוספים גמלית מהאחו?" (מרגול תוהה בקשר להסדריי התחבורה במדבר)

"אני שפוכה על הרצפה, אני אלך אחריך לאן שתלך" (לוסטיג נמסה מול ישראל בראון, ובצדק)
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by